V roku 2023 bude vládnuť farba Viva Magenta! Komu pristane?

0
V roku 2023 bude vládnuť farba Viva Magenta! Komu pristane?

Inštitút Pantone na budúci rok zvolil žiarivú farbu. Farba roka od Pantone, Viva Magenta 18-1750, súvisí s elánom a energiou. Je to odtieň zakorenený v prírode pochádzajúci z červenej rodiny a vyjadruje nový signál sily.

Viva Magenta je odvážna a nebojácna a má pulzujúcu farbu, ktorej bujarosť podporuje radostnú a optimistickú oslavu a píše nový príbeh.

Tohtoročná farba roka je silná a posilňujúca. Je to nová červená, ktorá sa vyžíva v čistej radosti, podnecuje experimentovanie a sebavyjadrenie bez zábran, elektrizujúca a je to bezhraničný odtieň, ktorý sa prejavuje ako výnimočné vyhlásenie.

PANTONE 18-1750 Viva Magenta víta každého a každého s rovnakou vášňou pre život a rebelským duchom. Je to farba, ktorá je odvážna, plná vtipu a zahŕňa všetko.

V tomto veku technológií sa snažíme čerpať inšpiráciu z prírody a toho, čo je skutočné

PANTONE 18-1750 Viva Magenta pochádza z červenej rodiny a je inšpirovaná červenou košeňou, jedným z najvzácnejších farbív patriacich do rodiny prírodných farbív a zároveň jedným z najsilnejších a najjasnejších, aké svet poznal.

Košenila (Dactylopius coccus) je šupinový hmyz, ktorý napáda nopálový kaktus a je veľký asi ako zrnko ryže so striebristo fialovým odtieňom.

pixabay.com

„PANTONE 18-1750 Viva Magenta je zakorenená v prapôvode a opätovne nás spája s pôvodnou hmotou. Vyvoláva sily prírody, galvanizuje nášho ducha a pomáha nám budovať našu vnútornú silu,“ hovorí Leatrice Eiseman, výkonná riaditeľka Pantone Color Institute.

Komu pristane farba Viva Magenta?

Stylistka Alexandra Vrábelová hovorí: „Táto farba je výrazná a je to chladnejší odtieň červenej, preto pristane najmä výraznejším typom žien, predovšetkým tmavovláskam s vysokým kontrastom medzi tmavosťou pokožky a vlasov, teda tmavým zimným typom s bledšou a chladnejšpu pokožkou, ako je napríklad Anne Hathaway. Ak chcú túto farbu nosiť dámy, ktoré sú tlmenejšie, mali by vsadiť na výraznejšie líčenie, aby ich táto farba neprebila.“

Zdroj: https://www.pantone.com/color-of-the-year/2023

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu