V tábore v Bielorusku sa usadilo niekoľko tisíc wagnerovcov. Čo sa však stalo s ich ťažkou technikou?

0
V tábore v Bielorusku sa usadilo niekoľko tisíc wagnerovcov. Čo sa však stalo s ich ťažkou technikou?

30.7.2023 (SITA.sk) – V novom vojenskom tábore Ceľ pri bieloruskom meste Asipovičy sa od polovice júla usadilo niekoľko tisíc žoldnierov ruskej Wagnerovej skupiny. Vo svojej novej správe o vojne na Ukrajine to uvádza britské ministerstvo obrany, informuje spravodajský portál Sky News.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Do tábora, ktorý bol predtým zväčša prázdny, tiež prišli stovky vozidiel. Rezort konštatuje, že v tábore bolo vidno zhruba 300 stanov a 200 vozidiel. Samostatné správy podľa neho naznačujú, že väčšina viditeľných vozidiel na satelitných snímkach sú nákladné autá a mikrobusy, pričom je tam aj niekoľko obrnených bojových vozidiel.

Podľa ministerstva zostáva nejasné, čo sa stalo s ťažkou technikou, ktorú wagnerovci zanechali na Ukrajine. „Existuje reálna možnosť, že ich bola nútená vrátiť ruskej armáde,“ uvádza Londýn s tým, že „schopnosť wagnerovcov zabezpečiť ťažkú techniku a prostriedky, ako je letecká doprava, bude kľúčovým faktorom jej budúcej bojovej účinnosti“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: šéf wagnerovej skupiny, Wagnerova skupina
Zdroj: SITA.sk – V tábore v Bielorusku sa usadilo niekoľko tisíc wagnerovcov. Čo sa však stalo s ich ťažkou technikou? © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu