V Taliansku sa začala zhoršovať pandemická situácia. Ako je to so vstupom do krajiny či karanténou?

0
V Taliansku sa začala zhoršovať pandemická situácia. Ako je to so vstupom do krajiny či karanténou?

9.7.2022 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR upozorňuje slovenských turistov, že pandemická situácia v Taliansku v súvislosti s koronavírusom je podobná ako v niektorých iných dovolenkových destináciách, teda že počty nakazených stúpajú.

Ako upozornila slovenská konzulka v Taliansku Mariana Pilátová, Taliani sú veľmi prísni na dodržiavanie karanténnych opatrení.

„Karanténa sa tu pri ochorení na COVID-19 môže natiahnuť až na 21 dní. Vstup do Talianska je v súčasnosti bez obmedzení, v nemocniciach a vo verejnej doprave je ale potrebné používať respirátor FFP2.“

Pokuty plaťte na mieste

Slovenská konzulka upozorňuje aj na platenie pokút v Taliansku za dopravné priestupky.

„Pokuty sú vysoké a dosahujú aj niekoľko stoviek eur. Pokiaľ je pokuta uhradená do 5 dní, tak sa znižuje o 30 percent. Naopak, po uplynutí lehoty pokuta ešte narastá,“ povedala Pilátová a dodala, že odporúča zaplatiť pokutu na mieste.

Doklady vám vydajú na troch miestach

V prípade straty či krádeže osobných dokladov sa duplikáty vydávajú na slovenskom veľvyslanectve v Ríme, na honorárnom konzuláte v Miláne a tiež v La Vallette na Malte. Ku krádežiam osobných dokladov najčastejšie prichádza podľa Pilátovej na staniciach, v metre, a tiež na plážach.

Viac k témam: Cestovanie, Koronavírus, Letná dovolenka, Pandémia, Pandemické opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk – V Taliansku sa začala zhoršovať pandemická situácia. Ako je to so vstupom do krajiny či karanténou? © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie