Viac ako 150 úspešných žien sa podelilo o to, ako si zarobiť

0
Viac ako 150 úspešných žien sa podelilo o to, ako si zarobiť
https://www.freepik.com

Viac ako 150 žien sa podelilo o tajomstvo dobrého zárobku. Odpovede boli rôznorodé, no všetky mali niečo spoločné. Poukazovali na fakt, že každý z nás môže zarobiť šesťciferné čísla. To však prináša ďalšiu otázku. Ak je také jednoduché zarobiť šesťciferné číslo, prečo už nie je každý milionárom? 

Mnoho žien myslí, že zarobiť vysokú sumu peňazí je nemožné. Aj keď majú túžbu, chýba im viera v seba, aby sa postavili tejto výzve.

Existuje však nejaké tajomstvo, ako zarobiť šesťciferné čísla? Stavte sa, že existuje.

Všetci ľudia s vysokými príjmami sa zhodli, že jedna vec, ktorou sa odlišujú od ostatných, je, že kým sa iní sústredia na už dávno premárnené príležitosti, oni neustále nachádzajú nové možnosti.

Hlavným účelom tohto článku je poukázať na isté stratégie, vďaka ktorým sa zo žien stali milionárky. Ukázalo sa, že tieto stratégie skutočne fungujú a statočne odolávajú aj skúške času.

aj napriek mnohým pochybnostiam a obavám, vám vaša sebadôvera  pomôže udržať vašu víziu nad vodou.

Jeden z dôvodov, prečo sú tieto ženy odlišné od ostatných, je, že zarábajú viac peňazí. Ich poločný priemerný príjem bol takmer 500 000 dolárov a ich zárobky sa pohybovali od 100 000 do 7 miliónov dolárov. Zatiaľ čo niektoré z týchto žien si myslia, že zarábať toľko peňazí nie je veľký problém, ostatné to stále považujú za neskutočné.

Človek by si myslel, že oblasti ako finančníctvo, medicína a právo pravdepodobne zarobia najviac peňazí, ale rozhovory ukázali, že to tak nie je. Práve ženy vykonávajúce bežné povolania ako učiteľky, hudobníčky, spisovateľky či akékoľvek povolanie, o ktorom by ste si nemysleli, že nezarobí veľa, vás presvedčia o opaku.

Je kľúčom vzdelanie?

Väčšina žien potvrdila, že za ich úspechom stojí vzdelanie, no dobre sa darilo aj ženám bez titulov. Pravdou je, že ľudia bez titulov mali tendenciu robiť ešte viac. Napríklad podnikateľka Kitty Stuartová, ktorá neukončila ani 7. ročník školy, vysvetlila výhodu jej nedostatočného vzdelania. „V ničom som nevynikala, tak som bola nútená ísť von a skúšať veci, o ktorých si ostatní mysleli, že ich nikdy nedokážem.“

Newyorská realitná magnátka Leslie Wohlman Himmel prezradila, že tajomstvom jej úspechu je tvrdá práca. A tvrdá práca nie z hľadiska hodín, ale z hľadiska sústredenia. Namiesto toho, aby ste tvrdo pracovali pod stresom a nátlakom, je lepšou voľbou pracovať vášnivo.

Prečítajte si: 5 krokov ako vyjednávať

https://www.freepik.com

Ženy sa delia na 2 skupiny

Prvú skupinu tvoria Successful High Earners (SHE’s), ktorí milujú to, čo robia. Pracujú s vášňou, ale rozumne a snažia sa o rovnováhu.

Druhou skupinou sú Hard-Driven High Earners (HHE’s); tieto ženy majú vysoké ambície. Pracujú dlhé hodiny a sú až priam posadnuté svojou prácou. Presvedčenie, že musia mimoriadne tvrdo pracovať, z nich robí otrokov vlastnej práce. Mnoho HHE sa ale po čase rozhodnú sa pracovať rozumnejším spôsobom, nie náročnejším.

Peniaze sú len zriedka dôvodom, prečo sú ženy nútené tvrdo pracovať

Gail Sturm, riaditeľka Cushman & Wakefield Real Estate, prezradila, že peniaze pre ňu nikdy neboli dôvodom, prečo ísť do obchodu s komerčnými nehnuteľnosťami. Namiesto toho to bola sloboda, nezávislosť a možnosť voľby, ktorá prišla s peniazmi.

Dobre zarábajúce ženy sa sústredia na to, čo chcú dosiahnuť, nie na to, čo chcú zarobiť. Dôležité je napĺňanie svojich hodnôt namiesto finančného zisku.

Traci Des Jardins ako reštaurátorka verí, že ak je vašim cieľom zarobiť veľa, nikdy sa vám to nepodarí, pretože vždy budete chcieť viac.

Bohatí ľudia súhlasia s tým, že peniaze nie sú primárnou motiváciou. Práve naopak tvrdia, že je dôležité robiť prácu, ktorá vás baví. Pri rozhodovaní sa, je nanajvýš dôležité nasledovať svoje srdce. Keď milujete to, čo robíte, práca pre vás neni záťaž ani v ťažkých časoch.

Samotná vášeň však nestačí

Mnoho žien s šesťciferným zárobkom sa zhodlo, že silná viera v seba samú predbehla tvrdú prácu, vzdelanie a talent. Investičná bankárka Celeste Chang zdieľala svoje presvedčenie, že človek dokáže čokoľvek, čo si zaumieni. Sebadôvera neznamená, že o sebe nikdy nepochybujete, a nezažívate pocity nechopnosti či strachu. Znamená to len, že tieto pocity a problémy dokážete prekonať vždy, keď nastanú.

Ak nemáte vášeň, nemali by ste to robiť. Vášeň je veľakrát dôležitejšia ako to, v akej oblasti sa pohybujete, donokca dôležitejšia ako samotná tvrdá práca. Vo chvíli, keď sa začnete vnímať inak, dávate ostatným možnosť, aby vás videli v rovnakom svetle – v takom, v ktorom uvidia vašu skutočnú hodnotu.

Ľudia sú presvedčení, že musia mimoriadne tvrdo pracovať, aby mali na výplatnej páske šesťciferné číslo. Nie je to však  pravda.

https://www.freepik.com

Každá „šesťciferná“ žena má tieto 4 vlastnosti:

  • Vízia zisku,
  • Odvaha,
  • Odolnosť,
  • Povzbudenie.

Hoci peniaze nie sú práve hnacím motorom, ženy, ktoré zarábajú šesťciferné sumy, očakávajú, že budú za svoju prácu spravodlivo ohodnotené. Do každého podnikania, do ktorého sa pustia, je ich motiváciou zisk. Chcú zarobiť slušné penoaze a majú guráž vyjsť zo svojej komfortnej zóny.

Taktiež majú dobré medziľudské vzťahy, ktoré ich povzbudzujú, aby boli lepšími verziami seba samých. Vysoko zarábajúce ženy sa dôkladne poznajú, ochotne sa vzdajú všetkého, čo v ich stratégii nefunguje, a majú skvelú finančnú gramotnosť.

Každý úspešný človek je v neustálom boji, aby do svojej práce neinvestoval až príliš veľa, ale napriek tomu urobil všetko, čo je potrebné, aby uspel.

Všetko je vo vašej hlave – v momente, keď sa rozhodnete zarobiť viac peňazí, psychicky sa pripravíte na novú fázu.

1. Vízia zisku

Mnoho žien, s ktorými boli urobené rozhovory, prezradilo, že v určitom okamihu mali v úmysle zarobiť viac peňazí. Každá z nich to podala inak, no všetky prezradili, že mali rovnaký zámer.

Príde čas, keď si každá žena povie, že je čas zarobiť viac peňazí. V tomto bode sa jej život definitívne obráti a prichádza vízia vyšších zárobkov.

Dôležité je byť otvorené rôznym možnostiam. Mnoho ľudí s vysokými príjmami nikdy neverilo, že zarobia toľko peňazí. Rozhodli sa, čo chcú, a boli ochotní pre to urobiť čokoľvek.

Súčasťou každej vízie, je stratégia, ktorou sa dá dosiahnuť

Vaša vízia je dostatočne silná na to, aby prilákala úspech. Je to preto, že sústredíte svoju energiu na tie najdôležitejšie veci. Vaša finančná sloboda závisí od týchto každodenných rozhodnutí a vašom nastavení.

Veľakrát zámery nevychádzajú, pretože dostanete to, čo v skutočnosti chcete, nie to, o čo v mysli žiadate. Ak sú vaše vyjadrené želania odlišné od vašich nevedomých, dostanete sa do problémov. Napríklad, ak je vaša túžba po pohodlí silnejšia ako váš vyslovený zámer byť ziskový, zistíte, že robíte menej práce a robíte nesprávne rozhodnutia.

Iba vy sa môžete rozhodnúť byť bohatá, je to vaša vnútorná práca. Musíte zistiť, čo vás robí šťastnými a pri čom sa cítite pohodlne. Nájdite si čas na to, aby ste zistili, čo vám bráni zarobiť viac peňazí.

Pre väčšinu žien vo všetkých príjmových skupinách je ťažké žiadať viac. Ani vysoko zarábajúcim ženám sa to pravdepodobne nehovorí ľahko, ale robia to. Tak sa z nich stávajú šesťciferné ženy — robia to, čoho sa boja.

Vedeli ste? V New York Times uviedli, že v Amerike bolo v roku 2002 len 3 253 žien, ktoré zarábali jeden milión dolárov alebo viac.

Prečítajte si: Rovnaká pozícia, rozdielny plat. Návod na to, ako si vyjednať vyšší plat

freepik.com

2. Odvaha

Od neuspokojivých zamestnaní po nepríjemné vzťahy, od zlých návykov po falošné presvedčenia sa mnohí ľudia s vysokými príjmami museli vzdať toľkých vecí, len aby boli tam, kde sú dnes. Známe a poznané veci vo vašom živote vám síce ponúkajú ilúziu bezpečia, no udržujú vás iba závislých a zmätených.

Upustiť od týchto návykov je ťažké a bude to chvíľu trvať. Zatiaľ čo naša vízia priťahuje to, čo chceme, vzdať sa toho neefektívneho, zasa poskytuje priestor, aby sa naše túžby mohli uskutočniť.

Vaše návyky vás nezabezpečia. Namiesto toho vám bránia stať sa bohatou

Bette Sussman sa vzdala závideniahodnej práce na turné po svete s Whitney Houston. Práca to bola síce skvelá, príliš vyčerpávajúca. Takmer okamžite však Bette získala lepšiu ešte prácu, kde písala hudbu pre televíznu šou.

Mnohé ženy, ktoré dosahovali šesťcifernú hranicu veľmi pomaly, lamentovali nad svojím meškaním a obviňovali sa z neschopnosti. Ľutovali, že nezačali skôr. Ak niečo chcete, musíte sa ozvať.  Pokým si nevypýtate to, čo chcete, nikto vám to sám od seba nedá.

Nedostatok sebadôvery viac ako čokoľvek iné vysvetľuje, prečo platový rozdiel u oboch pohlaví ešte stále pretrváva. Keď sa odmietnete ozvať, stratíte peniaze, aj slobodu. Keď presne definujete vašu túžbu, získate pozornosť ľudí a veľakrát aj ich obdiv. Váš strach z odmietnutia je to, čo vám bráni robiť rozhodnutia, ktoré sú pre vás smerodajné.

3. Odolnosť

Mnohé ženy boli vychované tak, aby prijali všetky podmienky, v ktorých sa nachádzajú. Považovalo sa to za dobré správanie. Pravdou je, že ľudia nerozpoznajú váš talent a nepoznajú vaše želania. Musíte sa ozvať.

Musíte si vážiť sami seba a uvedomiť si svoju hodnotu. Uistite sa, že to robia aj ostatní. Zaujmite svoje stanovisko, a rozvíjajte tak svoje vlastné hodnoty.

Príležitosti vám nepadnú do lona, treba o ne požiadať. Prejavte záujem o prácu, o ktorej si myslíte, že ju zvládnete. Dajte svojmu šéfovi vedieť, kde sú vaše záujmy. Neberte nie ako odpoveď. S dostatočnou vytrvalosťou môžete získať to, čo chcete.

Každý si musí raz vybrať medzi tým poznaným a neznámym. Pre šesťcifernú ženu je odpoveď jasná — ísť tak ďaleko, ako sa len dá, a urobiť ešte viac. Aj napriek tomu, že sa jedná o doteraz neprebádané cesty.

Najrýchlejší spôsob, ako zarobiť, je povedať „áno“ príležitostiam, ktoré ostatní nevyužívajú.

Ak sa vám niečo nepodarí, aspoň ste to skúsili. Aj toto je jednou z fáz učenia. Žiadna z opýtaných žien nepovažovala zlyhanie za fatálne alebo nezvratné. Namiesto toho, skúsenosti využila vo svoj prospech.

Aj keď sa musíte veľakrát prekonať, vždy by ste si mali dávať pozor, aby ste na seba príliš netlačili. Stanovte si realistické očakávania a buďte pokojní, pretože môžete urobiť len toľko, koľko vám dovolia vaše znalosti a schopnosti.

Aj napriek tomu, že nedostanete to, čo chcete, buďte vďační za príležitosť, ktorá sa vám naskytla. Učený z neba nikto nespadol.

4. Podpora

Každá „šesťciferná“ žena by vám povedala, že váš úspech nespočíva len na vašej ceste. Ľudia, ktorí vás obklopujú, zohrávajú veľkú rolu. Podporia vás a poskytnú úľavu v ťažkých časoch:

  • Rozpoznávajú váš potenciál a povzbudia vás.
  • Poskytnú vám mapu a nastavia vám zrkadlo.

Vaši podporovatelia sú pre vás darom, no často si ich ani nevšimnete, pretože odmietate požiadať o pomoc. Musíte ľuďom dovoliť, aby vám pomohli. Počúvajte ich a dovoľte im podať vám pomocnú ruku.

Váš partner, sieť kontaktov, ktoré máte a pracovné vzťahy, predstavujú všetku vonkajšiu podporu, ktorú potrebujete.

Ak zistíte, že od určitej osoby nedostávate dostatok podpory alebo sa necítite uvoľnený v jej blízkosti, prehodnodťe toto priateľstvo a zostaňte tam, kde vás milujú.

freepik.com

Zarábať veľa peňazí je iné ako mať veľa peňazí

Mnohé „šesťciferné“ ženy sú buď ženy, ktoré míňajú minimum a sanžia sa veľa ušetriť, alebo sú to ženy, ktoré zvyšujú svoje bankové zostatky investovaním.

Takíto ľudia sú rovnako zraniteľní voči náhlym zmenám a záťaži, ako ktokoľvek iný. Ekonomická nezávislosť je však oveľa jednoduchšia, ako si myslíte. Vytvorenie bohatstva si nevyžaduje veľa času, ani veľa peňazí.

Budovanie bohatstva si vyžaduje spĺňanie 3 pravidiel:

Míňajte menej, ako zarábate: Bohatstvo nezávisí od toho, čo zarobíte, ale od toho, čo neminiete. Majte prehľad o svojich výdavkoch. Tí skúseni, to urobili tak, že vyhľadali pomoc v knihách alebo sa radili s poradcom. Prestali používať kreditné karty a čo najrýchlejšie splácali dlhy.

Šetrite viac: Vedomé míňanie s dôsledným sporením je odvekým receptom na bohatstvo. Budovatelia bohatstva platia najskôr sebe a až potom ostatné účty. Disciplína je skutočne kľúčom k finančnej bezpečnosti.

Investujte rozumne: Jediný spôsob, ako sa chrániť pred následkami inflácie, je rozumne investovať. Nechajte svoje peniaze pracovať za vás. Časom môžu malé investície viesť k obrovským odmenám.

Ktokoľvek môže byť tvorcom bohatstva, ak je pripravený prevziať zodpovednosť za svoje peniaze a prehodnotiť svoje míňacie návyky. Ak máte partnera, stále by ste mali mať nejaké peniaze na svoje meno. To vám dáva samostatnosť nad vaším životom a robí vás viac nezávislou.

Strach z moci

Z mnohých dôvodov, prečo majú ženy problémy zarábať a spravovať peniaze, vynikal jeden spoločný faktor – strach z moci.
Strach z toho, že by mohli byť skutočne úspešné, má tendenciu brzdiť veľa žien. Keď si však nakoniec uchopíte svoju moc, stanete sa zodpovednejším dospelým.

Finančná nezávislosť vás robí sebavedomejšou.

Ženy žili pre druhých, odsunuté na druhú kolaj už dostatočne dlho, až zabudli, ako žiť pre seba. Dať seba na prvé miesto je ťažké a môže to byť pre vás náročný proces, ale je to skutočne nevyhnutné. Cti si sám seba, nes si sám svoje bremeno a nezabudni na svoje túžby.

To, že si uvedomíte svoju moc, sa nebude každému páčiť, pretože veľakrát budete plávať proti prúdu. Strach z opustenia je dôvodom, prečo veľakrát nevieme vnímať svoju silu.
Úspešní ľudia s vysokým príjmom žijú život podľa svojich predstáv a nachádzajú potešenie všade okolo seba. Najmä v ich práci a vo vzťahoch ktoré ich obklopujú.

Zdroj : https://www.amazon.com/Secrets-Six-Figure-Women-Surprising-Strategies/dp/0060933461

žiadne príspevky na zobrazenie