Video Zoroslava Kollára je len záverom antikampane tesne pred parlamentnými voľbami, reaguje Boris Kollár

0
Video Zoroslava Kollára je len záverom antikampane tesne pred parlamentnými voľbami, reaguje Boris Kollár

26.9.2023 (SITA.sk) – Video, v ktorom vystupuje právnik Zoroslav Kollár je len záverom antikampane tesne pred parlamentnými voľbami.

Ako ďalej pre agentúru SITA uviedlo tlačové oddelenie hnutia Sme rodina, Z. Kollár, bývalá partnerka predsedu parlamentu Borisa Kollára Barbora Richterová a Ema Ferusová dlhodobo praktikujú diskreditačnú kampaň voči hnutiu.

Podľa predsedu parlamentu Borisa Kollára sa Z. Kollár zverejnením videa sám usvedčil, že s celou antikampaňou má veľa spoločného.

Richterovú navštevuje už aj Danko

„Stačí sa pozrieť na totožnosť videí, sú navlas rovnaké. Osoby v ňom používajú to isté štúdio, sedačku, zvuk i pozadie,“ informovalo oddelenie.

Z. Kollár vo svojom stanovisku obvinil B. Kollára, že zneužil pracovníka Slovenskej informačnej služby (SIS) na nezákonnú lustráciu.

Predseda hnutia Sme rodina tieto obvinenia odmieta a tvrdí, že SIS nebola nikdy z jeho strany zneužitá voči Richterovej alebo inej osobe.

„Zoroslav Kollár navštevuje Richterovú na pravidelnej báze. Máme informáciu, že Z. Kollára a Richterovú už navštevuje aj predseda Slovenskej národnej strany Andrej Danko,“ informovalo hnutie Sme rodina.

Boris Kollár je zároveň toho názoru, aby SIS celú vec prešetrila a tvrdí, že nech prevezme zodpovednosť ten, kto podnet SIS dal, ak ho vôbec dal.

Dve trestné oznámenia

Právnik Zoroslav Kollár podal na Borisa Kollára dve trestné oznámenia. Ako sám uviedol vo videu, B. Kollár klame, ak tvrdí, že Z. Kollár daroval auto značky Mercedes za 130-tisíc eur jeho bývalej partnerke Barbore Richterovej.

Dodáva, že auto patrí spoločnosti, ktorá si ho len dočasne zapožičala. „Zaujímavé je, že sa ťa do dnešného dňa nikto neopýtal, odkiaľ máš informáciu, že auto, ktoré spomínaš, nejako súvisí so mnou. Ty túto informáciu nemôžeš získať legálnym spôsobom. V uvedenej veci som podal trestné oznámenie a po niekoľkých mesiacoch sa dostavil výsledok. Mám relevantnú informáciu z prostredia polície, že lustrácia auta, ktoré používala Richterová bola urobená pracovníkom Slovenskej informačnej služby (SIS),“ tvrdí Z. Kollár.

Ten zároveň povedal, že SIS bola týmto spôsobom zneužitá. Z. Kollár si myslí, že predseda parlamentu požiadal bývalého šéfa SIS Vladimíra Pčolinského, ktorý mal nariadiť riaditeľovi SIS, aby zistil, kto má uvedené auto prenajaté a pracovník urobil nezákonnú lustráciu. Právnik je zároveň presvedčený, že V. Pčolinský nikdy neprestal v SIS pôsobiť.

Na štátnej limuzíne k Ferusovej

Z. Kollár vo videu ďalej vyvrátil aj ďalšie vyjadrenie B. Kollára, ktorý začiatkom augusta tvrdil, že Z. Kollár dal Eme Ferusovej 40-tisíc eur na to, aby zverejnila nepravdivé informácie na adresu predsedu parlamentu.

„Ja som slečne Ferusovej žiadne peniaze nesľúbil, ani nedal. Ale keď som si naštudoval všetky informácie, ktoré Ferusová zverejnila, tak som presvedčený, že zverejnila pravdu. Videl som ťa, ako opakovane chodíš na štátnej limuzíne k slečne Ferusovej ,odbúravať stres´ alebo inak povedané súložiť,“ tvrdí.

Právnik Kollár ďalej plánuje zverejniť ďalšie informácie týkajúce sa súkromia Borisa Kollára. Z. Kollár tvrdí, že Richterová a Ferusová nie sú jediné ženy, na ktorých predseda parlamentu páchal fyzické násilie.

Zároveň chce spomenúť „zaujímavé skúsenosti“ s bratmi Pčolinskými či exministrom práce Milanom Krajniakom (Sme rodina).

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023, Predseda hnutia Sme rodina
Zdroj: SITA.sk – Video Zoroslava Kollára je len záverom antikampane tesne pred parlamentnými voľbami, reaguje Boris Kollár © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie