Viete doma vytvoriť oázu pohody a krásy?

Viete doma vytvoriť oázu pohody a krásy?

Ak existuje akýkoľvek starý alebo zanedbaný dom alebo byt a vstúpi doň žena, ktorá tam začne bývať, zmena je viditeľná ihneď a na prvý pohľad. Rozdiel je okamžitý.

Pred niekoľkými rokmi som si splnila svoj sen, odišla som zo zamestnania a začala som podnikať. Už niekoľko rokov navrhujem interiéry a pomáham hlavne ženám, ktoré chcú okolo seba vytvárať krásu a pohodu. Za ten čas som sa stretla so všeličím.

Bývanie sa ihneď rozžiari a domom sa začne rozlievať krásna a hrejivá atmosféra.

Zdroj: Pexels

Čo bolo špinavé je vygruntované, čo bolo pokazené, to je opravené, a okrem toho pribudnú drobnosti, ktoré bývanie urobia útulným. Tu obrus, tam kvetinka, v izbe voňavé obliečky na paplónoch či hrejivá deka.

Ženská ruka jednoducho dokáže zázraky. Stačí jej dať priestor.

My ženy to máme v génoch. Tak, ako sme pred tisícročiami čakali na svojho muža-lovca v jaskyni a udržiavali oheň, tak to robíme teraz po storočiach úplne rovnako, len trochu modernejšie a aj naše domovy sú toho dôkazom.

Samozrejme náplňou nášho dňa nie je len čakanie. Ženy sú dnes veľmi aktívne, majú svoju kariéru, záľuby a svoje priority. Ale  dokážu pritom dávať svetu okolo ešte aj niečo navyše.

„Teplo domáceho kozuba“ totiž vytvára doma väčšinou žena.

Zdroj: Pexels

Pre muža je stôl kus nábytku. Zaujíma ho materiál, spôsob, akým je zložený a to, či je pevný. Žena však vidí za stolom už výsledok – krajšiu kuchyňu a večery, keď je rodina spolu, spoločné obedy, pri ktorých sa stretnú jej deti s babičkou a dedkom. Krásne chvíle pri štedrej večeri s nádherne ozdobeným stolom.

A tak je to so všetkým. Ak žena povie manželovi, že by bolo fajn vybúrať dvere z kuchyne na terasu, tak manžel vidí len kopu práce, materiálu, peňazí a špiny. Žena, manželka, však vidí ranné a večerné posedenia pri východe či západe slnka, spoločne strávený čas s deťmi na vzduchu, pohodové chvíľky oddychu s kávou a knižkou.

Preto ženy tak rady doma vymýšľajú zmeny a vylepšenia. Nevidia tú prácu a drinu, vidia už ten krásny výsledok.

Odkedy pracujem ako interiérová dizajnérka, stretávam dva druhy žien:

  1. Ženy, ktoré si rady svoj domov zariaďujú samé. Milujú dekorovanie, ladenie farieb a materiálov, rady nakupujú a vyberajú drobnosti, doplnky a kvetinky. A potom je tu ešte druhá skupina:
  2. Ženy, ktoré na zariaďovanie nemajú čas, nebaví ich to, alebo na to nemajú talent. Tieto ženy sú rady, keď im môže poradiť odborník alebo celý interiér vyriešiť za nich.

Rada pracujem pre obe skupiny žien. Každá práca je iná a každá ma niečím obohacuje.

Kým pri prvej skupinke mám radosť, ak im môžem poradiť, v kurzoch ich naučiť ako správne navrhnúť interiér alebo ako kresliť vizualizáciu, pri druhej skupine ma veľmi teší, ak sa svojím návrhom trafím do vkusu klientky a vytvorím krásny domov priamo na mieru a podľa jej požiadavky.

A ku ktorej skupinke žien patríte vy? Milujete a hýčkate svoj domov? Rady čančáte a zveľaďujete svoje bývanie? Neviete obísť obchodík s krásnymi maličkosťami? Nehnevajte sa za to na seba. Dovoľte si to a majte z toho radosť. Váš domov sa vám odmení. Radosť a láska, ktorú do neho vložíte, sa premietne do jedinečnej atmosféry.

Tú zase pocítia vaši najbližší. Váš partner, vaše deti, vaša rodina. Veď mať kúsok vlastnej oázy pokoja a harmónie je v dnešnom hektickom svete na nezaplatenie. A my ženy sme na to odborníčky.

žiadne príspevky na zobrazenie