Vonkajšie žalúzie a 5 najväčších výhod, ktoré ich inštaláciou získate

0
Vonkajšie žalúzie a 5 najväčších výhod, ktoré ich inštaláciou získate
Control the external window blinds with the remote control. Vertically.

Máte krásne a závideniahodné veľké okná, ktoré váš dom alebo byt nádherne presvetlia a dodajú interiéru tú správnu atmosféru? To je skvelé, avšak, počas leta sa práve tieto časti nehnuteľnosti veľmi rýchlo premieňajú na nepríjemný zdroj tepla a straty súkromia. Vonkajšie žalúzie tomu môžu predísť, pričom ich inštaláciou získate množstvo ďalších výhod.

Pokračujte v čítaní a zistite spolu s nami, prečo by sa aj vám mohlo toto riešenie vyplatiť.

Vonkajšie žalúzie sú ideálne na reguláciu svetla a vytvorenie súkromia

Kvalitné vonkajšie žalúzie majú hlavnú výhodu v tom, že vám umožňujú úplnú kontrolu nad množstvom svetla, ktoré preniká do vášho interiéru. Môžete ich ľahko nastaviť tak, aby poskytovali dostatočnú úroveň osvetlenia alebo zatemnili miestnosť podľa vašich potrieb. Taktiež, keď sú úplne zatvorené, vám poskytujú maximálne súkromie.

Chránia interiér pred vonkajšími teplotami

Druhou najväčšou výhodou moderných vonkajších žalúzií alebo špeciálnych vonkajších roliet je, že účinkujú ako efektívna bariéra proti slnečnému žiareniu a teplu. Vďaka odolným lamelám alebo látke z kvalitných materiálov pomáhajú minimalizovať prehrievanie miestnosti v letných mesiacoch a sú schopné redukovať prenikanie chladu v zime. Týmto spôsobom prispievajú k lepšej tepelnej izolácii vášho domu a môžu vám pomôcť znížiť náklady na klimatizáciu a vykurovanie. V praxi tak môžete inštaláciou vonkajších žalúzií znížiť nepríjemné prehrievanie interiéru až o 6 stupňov Celzia.

Bezpečnosť a ochrana nehnuteľnosti

Nielen zlodeji a nepríjemné vonkajšie teploty vedia, že najjednoduchšiu cestu do vášho domu, bytu alebo ekologickej drevostavby majú cez okná a dvere. Aby ste preto tieto najviac náchylné a ohrozené časti domova dobre chránili, je vhodné ich vybaviť špeciálnou izoláciou, ktorou môžu byť aj vonkajšie žalúzie.

Vonkajšie žalúzie zvyšujú bezpečnosť vášho domu tým, že poskytujú dodatočnú bariéru pre vstup neoprávneným osobám, sú efektívnou ochranou proti vlámaniu a zvyšujú vnútorný pocit bezpečia. Samotné lamely sú z pevného hliníka, vsadené do bočných líšt so špeciálnym tesnením, čím je okno naozaj dobre chránené.

Zvuková izolácia

Vonkajšie žalúzie môžu pomôcť znižovať aj prenikanie vonkajšieho hluku do vášho domu. Zlepšujú zvukovú izoláciu a tým vytvárajú pokojnejšie a tichšie prostredie na bývanie, ktoré je v dnešnom hektickom svete veľmi vzácne.

Odolnosť voči poveternostným podmienkam

Na záver to najdôležitejšie. Vonkajšie žalúzie sú vyrobené z kvalitných a odolných materiálov, ktoré im umožňujú odolať aj nepriaznivým poveternostným podmienkam, ako sú silný vietor, dážď alebo krupobitie. Ich odolnosť prispieva k ich dlhej životnosti a minimálnym nákladom na údržbu.

Ak preto hľadáte kvalitné tienenie okna z vonkajšej strany, inštaláciou vonkajších žalúzií získate viac než jednu výhodu.

Zdroj obrázka: frank11/Adobe.com

žiadne príspevky na zobrazenie