Vyberte a uchovajte si spomienku na najkrajší deň vo vašom živote

0
Vyberte a uchovajte si spomienku na najkrajší deň vo vašom živote

Jedným z najpríjemnejších a najdôležitejších momentov svadobnej prípravy je výber svadobných  prsteňov. Tento zvyk nasadenia symbolického kruhu na váš prst sa zachoval už od čias starovekých Rimanov, ktorí verili, že práve vo vnútri tohto prsta je takzvaná „žila lásky“ vedúca priamo k srdcu.

Zvoliť si ale správny prsteň nie je vždy tak jednoduché. Nemilým prekvapeniam pri obrade sa ale môžete veľmi jednoducho vyhnúť. Stačí, ak sa budete pri nákupe nového svadobného prsteňa riadiť našimi odporúčaniami.

Typ kovu je dôležitý

Od neho bude závisieť krása prsteňa, jeho lesk, údržba a pevnosť na dlhé roky. Samozrejme, typ kovu sa automaticky odrazí aj na cene, je to ale nákup, ktorý robíte len raz v živote, preto sa doň oplatí investovať, aby ste ho o niekoľko mesiacov nemuseli riešiť.

Rovnako ako pri zásnubných prsteňoch, aj pri svadobnej obrúčke je možné si vybrať žlté, biele alebo červené zlato, striebro alebo platinu. Alebo možno oceníte moderné kombinácie: striebro-meď, striebro-ródium, rôzne kompozície farebného zlata.

Ak hovoríme o najpopulárnejších kovoch, teraz je to biele a ružové zlato, platina, paládium. Vezmite ale prosím na vedomie, že aj tieto šperky si vyžadujú osobitnú starostlivosť. Myslite tiež na to, aké šperky už máte, aby k nim svadobný prsteň zvoleným kovom vhodne ladil.

Klasika alebo moderna?

Kedysi bol svadobný prsteň iba „obyčajným“ širokým zlatým prúžkom. Teraz je kreativita vítaná vo všetkom, a ani výroba šperkov nie je výnimkou.

S cieľom zdôrazniť jedinečnosť vášho zväzku si ale môžete objednať obrúčky v rôznej forme a štýle, myslite však aj na praktickosť a nadčasovosť šperku, s ktorým sa musíte stotožniť na celý život. Čím viac špeciálnych úprav a prevedení si zvolíte, tým náročnejšie bude používanie šperku.

Talianske šperkárske veľdielo nájdete aj v Bratislave

Veľkosť svadobného prsteňa

Ako si vybrať veľkosť obrúčky? Pri výbere tohto prsteňa nezabudnite, že je určený na dlhodobé každodenné nosenie. Krúžok by preto nemal spadnúť ani na prst tlačiť.

Nezabudnite, že v chladnom období sa prsty zužujú, v horúcom sú opuchnuté a bacuľatejšie. Venujte tiež pozornosť vlastnostiam vašej postavy.

Pri výbere prsteňa však nezabudnite, že je to symbol vašej lásky a je len na vás, ako bude vyzerať a aké vlastnosti pri ňom oceníte.

Zdroj obrázka:  LightField Studios/shutterstock.com

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu