Výcvik ukrajinských pilotov na stíhačkách F-16 sa už začal, vyhlásil Borrell

0
Výcvik ukrajinských pilotov na stíhačkách F-16 sa už začal, vyhlásil Borrell

22.5.2023 (SITA.sk) – Šéf európskej diplomacie Josep Borrell dúfa, že dodávky stíhačiek F-16 na Ukrajinu sa začnú čoskoro. Ako referuje web Ukrajinská pravda, povedal to pred zasadnutím Rady EÚ pre zahraničné veci v Bruseli.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Borrell privítal schválenie rozhodnutia o presune moderných bojových lietadiel na Ukrajinu a dodal, že ukrajinské obranné sily ich potrebujú. „Výcvik pilotov sa už začal a dúfam, že čoskoro budeme môcť poskytnúť Ukrajine tieto zbrane,“ povedal.

Minulý týždeň Spojené kráľovstvo oznámilo začiatok medzinárodnej koalície krajín zameranej na výcvik ukrajinských pilotov na stíhačkách štvrtej generácie vrátane F-16. Už teraz zahŕňa Spojené kráľovstvo, Holandsko, Belgicko, Dánsko, Spojené štáty americké a Portugalsko.

Biely dom tiež potvrdil, že v najbližších mesiacoch budú Spojené štáty a ich spojenci diskutovať o tom, kedy Ukrajina dostane moderné stíhačky a koľko ich bude dodaných.

Americký prezident Joe Biden uviedol, že od ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského dostal „jednoznačné ubezpečenie“, že ukrajinské jednotky nepoužijú stíhačky F-16 dodané Západom na inváziu na ruské územie.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Americký prezident, rusko-ukrajinský konflikt, Stíhačky F-16, Ukrajinský prezident, vojenská invázia, Vojenský výcvik
Zdroj: SITA.sk – Výcvik ukrajinských pilotov na stíhačkách F-16 sa už začal, vyhlásil Borrell © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu