NAČÍTAVAM

Type to search

AKČNÉ TIPY MAGAZÍN PR ČLÁNKY

Vyskúšajte malý a lacný zázrak pre krásne a zdravé zuby!

REDAKCIA
Share

Medzizubné priestory nie sú vidieť. Nie je ani vidieť to, čo v nich po celom dni zostáva. Plak, ktorý spôsobuje zubné kazy a zápaly ďasien. Pred akými problémami so zubami nás používanie medzizubnej kefky ochráni?

Zubný povlak je najväčším nepriateľom

V priebehu dňa pijeme a jeme. Z toho všetkého sa nám na zuboch ukladajú nečistoty v podobe zubného povlaku. Na povrchu zubov ho ľahko odstránime klasickým zubným kefku. Lenže povlak sa dostane aj do medzizubia, kde ho už ľahko neodstránime. Hlavným pomocníkom v boji proti zubnému povlaku medzi zubami je medzizubná kefka. Stačí ju používať raz denne. Večernú rutinu čistenia zubov predĺži maximálne o 30 sekúnd.

Prečítajte si rozhovor so stomatologičkou Danielou Kafkovou

Ochrana pred zubnými kazy

Až 40% povrchu zuba tvorí medzizubné priestory. Keďže sa tam klasickou kefkou nedostaneme, tejto nemalej časti zubov hrozí naleptanie povlakom a vznik kazu. Medzizubný kaz odhalí zvyčajne iba röntgen, preto sa môže tvoriť naozaj dlho. Áno, dá sa vyvŕtať a zaplombovať, ale kto by to chcel absolvovať, keď sa tomu dá ľahko zabrániť, že?

PODPORTE združenie Akčné ženy a podnikanie žien na SlovenskuZubný kameň nemá šancu

Zmineralizovaním zubného povlaku vzniká zubný kameň. Dlhodobé zanedbávanie odstraňovania povlaku potom znamená, že sa so zubným kameňom stretneme. Ten už ale v pohodlí domova odstrániť nezvládneme. Obrátiť sa musíme na zubného lekára alebo dentálnu hygieničku. Tí ho odstráni a zároveň nás upozorní na precíznejšie čistenie a samozrejme používanie medzizubnej kefky.

Nečakaná strata zuba nehrozí

Áno, paradentózu spôsobuje aj povlak na povrchu zubov, ale z veľkej časti sa na tom podieľa najmä ten medzizubný. A dôsledkom je v konečnom štádiu aj vypadnutie zuba. Aj pred tým nás môže ochrániť precízna ústna hygiena. To už za to naozaj stojí, pretože ceny implantátov a koruniek nie sú práve priaznivé. Zatiaľ čo jedna medzizubná kefka vyjde na približne 10 korún.

Autor: Andrea Ivaničová, www.nazuby.eu

REDAKCIA
REDAKCIA

Sme akčné ženy a prinášame ti príbehy a články spoločne s ďalšími akčnými ženami, ktoré robia, čo milujú a rady o tom aj píšu. Podporujeme sa navzájom v našich snoch. V tom, čo nás napĺňa a robí nám radosť. Pridaj sa k nám: https://akcnezeny.sk/registracia/ Spoločne vytvárame magazín, stretávame sa online a rovnako offline na vzdelávacich a motivačných podujatiach, ktoré organizujeme. IG: #zenyktorerobiacomiluju #akcnezeny #akcnemamy #vzdelavanie #biznis #kariera

  • 1

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X