Z Ruska prišiel na Krymský most kamión a vybuchol, poradca Zelenského priblížil dôvod explózie

9.10.2022 (Webnoviny.sk) – Explózia na moste ponad Kerčský prieliv, ktorý spája pevninské Rusko s okupovaným ukrajinským polostrovom Krym, nastala v dôsledku konfliktu medzi ruskou armádou a generálnym štábom ruských ozbrojených síl na jednej strane a ruskou Federálnou bezpečnostnou službou (FSB) a súkromnými vojenskými skupinami na druhej strane. Tvrdí to poradca ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského Mychajlo Podoľak.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ten v komentári podľa webu Kyiv Independent uviedol, že kamión, ktorý vybuchol na moste, prišiel z územia Ruska. „Vidíme eskaláciu konfliktu medzi ruskou armádou a orgánmi činnými v trestnom konaní, ktorá sa Kremľu vymyká spod kontroly,“ povedal Podoľak.

Sobotňajší ranný výbuch spôsobil čiastočné zrútenie mosta, pričom poškodil dôležitú zásobovaciu tepnu ruských vojsk. Ruský vodca Vladimir Putin nariadil sprísnenie bezpečnosti na Krymskom moste, pričom touto úlohou poveril FSB.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Krymský most, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Z Ruska prišiel na Krymský most kamión a vybuchol, poradca Zelenského priblížil dôvod explózie © SITA Všetky práva vyhradené.