Záhrada kvitnúcich kvetov od Ivety Bencovej v Galérii SPP

0
Záhrada kvitnúcich kvetov od Ivety Bencovej v Galérii SPP

Prvý jarný týždeň bude v Galérii SPP patriť otvoreniu výstavy Záhrada slovenskej výtvarníčky Ivety Bencovej, ktorá naplní priestor rozkvitnutými kvetmi.

Návštevníci si môžu pozrieť expozíciu malieb, ako aj keramických objektov. Výstava potrvá od 24. marca do 27. apríla 2023.

„Konceptom mojej súčasnej výstavy je záhrada a prebieha v dvoch rovinách. Prvá prináša
emocionálny pocit z kvitnúcich kvetov a v druhej sa zrkadlia myšlienkové pocity z reality, ktorú si každý nesie vo svojom vnútri na základe svojich prežitkov,“ hovorí Iveta Bencová.
Pre autorku, ako sama zdôrazňuje, je dôležitý trojuholník, v ktorom sa zrkadlí prepojenie obrazu, autora a toho, kto stojí pred obrazom.

Iveta Bencová je komplexná umelkyňa pracujúca s rovnými povrchmi a 3D objektmi. Medzi jej diela patria abstraktné maľby, ktoré farebnosťou a tvarom dopĺňajú sklenené výtvory a keramika. Charakteristickými znakmi jej tvorby a videnia sveta sú magickosť námetov, jednoduchosť tvarov a citlivá kombinácia farieb.

Obrazy vytvára kombináciou akrylových farieb a modelovej omietky. Pomocou tejto techniky transformuje ploché plátno do 3D priestorov. Prenesený trojrozmerný svet na plochu divákov upokojuje a zároveň provokuje k zamysleniu a zastaveniu sa. Jej umenie ich má preniesť z racionálneho sveta do sveta emócií.

Výstava Záhrada bude prístupná verejnosti do 27. apríla 2023 v priestoroch Galérie SPP na ulici Mlynské nivy 44/c v Bratislave. Vstup je pre všetkých návštevníkov bezplatný.

Iveta Bencová (* 1968) je slovenská umelkyňa a výtvarníčka, aktuálne žijúca v Banskej Bystrici. V rokoch 1987 až 1992 absolvovala štúdium na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici a v štúdiu pokračovala na Vysokej škole výtvarných umení AFAD v Bratislave v ateliéri profesora Vojtecha Kolenčíka.

Pôsobila ako asistentka profesora Rumanského a po skončení štúdia sa začala venovať
abstraktnej maľbe. Prezentovala sa na individuálnych výstavách doma aj v zahraničí, v štátnych aj súkromných galériách v Nórsku, Dubaji, Krakove, Mníchove, Laxemburgu, Banskej Bystrici, Liptovskom Mikuláši, Martine, Žiline, pred dvomi rokmi vystavovala v Galérii Michalský dvor v Bratislave. Svoje obrazy v roku 2022 prezentovala vo svojej galérii v Banskej Bystrici v Gallery Lazovná1 a v galérii Bloom v Divíne.

Galéria SPP bola založená v roku 2000. Nachádza sa na ulici Mlynské nivy 44/c v Bratislave, len niekoľko minút pešej chôdze od Nivy Tower, či Pradiarne 1900, v bezprostrednej blízkosti BC Apollo II a je ľahko dostupná aj mestskou hromadnou dopravou (zastávka Novohradská alebo zastávka Košická). Galéria SPP je pre verejnosť otvorená v dňoch pondelok až piatok od 10.00 do 18.00 h. Vstup je bezplatný. Kontakt: galeria@spp.sk.

žiadne príspevky na zobrazenie