Zámerne nezadaní: Ako si v dospelosti hľadať priateľov?

0
Zámerne nezadaní: Ako si v dospelosti hľadať priateľov?

Čím sme starší, tým si priateľov hľadáme ťažšie. Odkedy sme vyšli zo školy, potenciálni priatelia už neprichádzajú ako na bežiacom páse. Keď sme boli mladší, priatelia nám boli doslova doručení. Dostávali sme ich v balíkoch spolu so školskými výletmi, športovými oddielmi, krúžkami, klubmi, školskými plesmi, diskotékami a párty.

Vždy sme boli len o jedno odvážne a extrovertné rozhodnutie vzdialení od vstupu do jednej z mnohých mikrokomunít, ktoré nám boli k dispozícii.

Ako si nájsť priateľov aj v dospelosti, ak nechcete ostať sami? Čo treba urobiť, čo rozhoduje a kde hľadať? Ako sa vyhnúť falošným známostiam?

Aj na tieto otázky prináša odpovede kniha Zámerne nezadaní od Johna Kima. Životný kouč, ktorý na základe vlastných životných skúseností (a skúseností svojich klientov) ilustruje osobnostný prerod z človeka s nezdravo spracovanou minulosťou a nízkym sebavedomím na človeka vedomého si vlastnej hodnoty.

Kim píše o vzťahoch, hľadaní priateľov i životnej lásky. Ak vám záleží na dobrých a zdravých vzťahoch, musíte najskôr spoznať sami seba. A to môžete len vo vzťahovom medziobdobí, keď nikoho nemáte a sústredíte sa na seba. „Ak nazbierate odvahu začať pracovať sami na sebe namiesto toho, aby ste sa sústreďovali na to, koho budete milovať, vesmírne sily sa spoja vo váš prospech a z vášho príbehu urobia bestseller väčší ako vy sami. Keď potom stretnete niekoho, kto si vás zaslúži, budete celistvá zrelá osobnosť s jasným životným cieľom, ktorá má čo ponúknuť,“ dodáva autor John Kim.

Pre koho je táto kniha?

Pre všetkých, ktorí si myslia, že sú menejcenní alebo defektní len preto, že ešte nenašli „toho pravého“, „tú pravú“ alebo „pravú lásku“. Pre všetkých, ktorí sú znechutení a unavení z „tlačenia kalerábov“ do hlavy, z toho, ako sa iní zahrávajú s ich citmi. Pre tých, ktorí majú plné zuby lások na jednu noc, dvojakého metra a fotografií genitálií od úchylných ľudí z internetových zoznamiek. Pre všetkých, ktorí sa trápia tým, či vôbec budú mať deti. Pre každého, koho trápi beznádej, osamelosť a frustrácia a nevie, čo s tým.

Táto kniha je určená aj vám, ktorí ste momentálne vo vzťahu, ale akosi sa zmenila jeho dynamika. Odcudzili ste sa jeden druhému, zamilovanosť sa zmenila na neistotu a obaja prestávate spoznávať samých seba. Vzájomne sa obviňujete, sex sa stal povinnosťou alebo sa úplne vytratil. Obaja ste celkom stratili spojenie so svojím vlastným ja. Už nie ste tými istými ľuďmi, ako keď ste sa zoznámili. Možno sa sťažujete na partnera, ale niekde hlboko v duši viete, že to v skutočnosti nie je o ňom alebo o nej. Už to nie je o tom, že by ste mali toho druhého zmeniť alebo „opraviť“ svoj vzťah, na čo už nemáte energiu. Musíte začať opravovať seba.

Vydajte sa spolu s autorom na trojdielnu cestu za nájdením svojho šťastia vo vzťahu so samým sebou, ktoré je potom šikovným odrazovým mostíkom aj k zdravším a plnohodnotnejším vzťahom s ďalšími ľuďmi.

V knihe Zámerne nezadaní sa okrem iného dočítate:

  • Ako si poradiť s osamelosťou? Poradí autor knihy Zámerne nezadaní
  • Mentálna bodka za vzťahov vyzerá inak, ako si myslíte
  • Ako si v dospelosti hľadať priateľov?
  • „Už v svadobný deň som vedela, že robím chybu.“
  • Lásku začíname hľadať oveľa skôr, než si myslíme
  • Najčastejšia vzťahová chyba je to, že poľavíme
  • „Všetko v poriadku“ neznamená, že je všetko v poriadku

Milan Buno, knižný publicista

Zámerne nezadaní: https://www.bux.sk/knihy/660595-zamerne-nezadani.html

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu