Zdá sa, že sa vrátili pekelné horúčavy: 7 spôsobov, ako sa schladiť

0
Zdá sa, že sa vrátili pekelné horúčavy: 7 spôsobov, ako sa schladiť
Photo by Toni Cuenca on Unsplash

Leto je super, ale tie pretrvávajúce horúčavy už ani tak nie. Človek vyjde von, dostane priam „horúcu facku“, nehovoriac o tom, že niekedy sa mu nedá ani v noci spať. Ako sa teda schladiť počas horúcich dní? Prinášame vám 7 tipov. 

Voda je tvoj najlepší priateľ

Uistite sa, že pijete dosť vody počas dňa. Pitný režim je kľúčový pre udržanie hydratácie a ochladenie tela. Skúste mať vždy pri sebe fľašu s vodou a pravidelne sa napite. Okrem toho je super hodiť si do pohára pár kociek ľadu a pokojne aj plátok citróna a zopár lístkov mäty. Budete maž zdravý chutný a osviežujúci drink.

Chladné sprchy a kúpele

Osviežte sa chladným sprchovaním alebo sa ponorte do studenej vane. Týmto spôsobom rýchlo znížite telesnú teplotu a budete sa cítiť oveľa pohodlnejšie.

Vetranie a klimatizácia

Ak máte možnosť, využite klimatizáciu vo vnútri vášho domova alebo pracoviska. Ak nie, pravidelne vetrajte miestnosť, aby sa vzduch obnovoval, a používajte ventilátory na cirkuláciu vzduchu. Dávajte však pozor na vetranie počas najhorúcejších hodín, vtedy by ste si skôr uškodili. Vyvetrajte radšej skoro ráno, kým je vzduch ešte svieži, potom zavrite okná a dajte dole žalúzie.

Ľahká a voľná odev

Oblečte si ľahký a vzdušný odev z prírodných materiálov, ako je bavlna. Svietivé farby odrazia slnečné žiarenie a udržia vás chladnejšími. Vyhnite sa radšej čiernej farbe, tá bude priam priťahovať všetky slnečné lúče.

Užívanie si chladných potravín

Konzumujte potraviny s vysokým obsahom vody, ako napr. melóny, uhorky a pod. Zamrazené ovocné alebo zeleninové smoothie môže byť osviežujúcim lahodným občerstvením. Počas horúcich dní nemá zmysel prejedať sa ťažkými a smotanovými jedlami, toto vás však príjemne osvieži a naplní vám žalúdok.

Zakrytie hlavy

Noste ľahký klobúk alebo šiltovku, aby ste chránili hlavu pred priamym slnečným žiarením. To vám môže pomôcť udržať sa chladnejšími. Okrem toho, ak je to možné, znížte fyzickú aktivitu počas horúčav. Hlavne, keď je slnko vysoko na oblohe a kvalitne pečie.

žiadne príspevky na zobrazenie