Žena navrhla mužovi rande v Starbucks a muž ju odmietol

pixabay.com
Žena sa postarala o virálny príspevok na Twitteri za to, že ukázala dramatickú správu, ktorú jej poslal chlap, keď mu navrhla stretnúť sa na prvom rande v Starbucks.
S pokrokom v technológii sa zmenilo mnoho aspektov nášho života a za posledné desaťročie sa veci, ktoré sme robili sami a v skutočnom živote, preniesli do online dimenzie, ako je nakupovanie, práca a randenie. Zoznamovacie aplikácie sú čoraz populárnejšie a v skutočnosti sa vytvorilo veľa párov, keď sa dvaja ľudia zoznámili a stretli práve vďaka nejakej aplikácii.
Ale nie každý má také šťastie. Aj tí, ktorí si v aplikácii našli slušného človeka, mali pred tým pravdepodobne veľa neúspešných stretnutí a rozhovorov. Vieme to, pretože ľudia radi zdieľajú svoje najlepšie/najhoršie konverzácie, ktoré mali na internete.
Tentoraz to bola žena, ktorá zverejnila snímku obrazovky, na ktorej môžete vidieť chlapíka znechuteného myšlienkou stretnúť sa v Starbucks, čo rozprúdilo konverzáciu na Twitteri.
Ukázalo sa, že miesto, ktoré osoba vyberie na prvé rande, môže naznačovať, či sa k dotyčnému hodíte alebo nie. To zistila aj táto žena.
Používateľka Twitteru, tiež známa ako Colleen, zverejnila snímku obrazovky rozhovoru, ktorý mala s Mattom, s ktorým sa prvýkrát skontaktovala prostredníctvom zoznamovacej aplikácie Hinge. Vymenili si telefónne čísla a odišli z aplikácie. Colleen si myslela, že by bol dobrý nápad stretnúť sa.
pixabay.com

Za nevinný návrh kritika

Ponúkla mu, aby si zašli na šálku kávy, a navrhla mu, aby šli do Starbucks, ktoré je obľúbeným miestom, kde si zájsť na drink, pretože ponúka veľký výber káv. Navyše Starbucks pozná takmer každý a ľahko sa v ňom nájdu. Navrhla svojmu novému kamarátovi rande, aby sa stretli v Starbucks, ale on odmietol a dal jej najavo, že nespĺňa jeho štandardy.
“Ahoj, tu je Colleen. Vravel si, že máš vo štvrtok voľno. Tak mi napadlo, či by si nešiel na kávu do Starbucksu, kde by sme sa lepšie zoznámili.”
“Starbucks? … Nemyslím si, že toto ude fungovať. Zdáš sa mi byť milá a tak, ale mám svoj štandard a podľa všetkého ty nie.  Pokúšam sa vybudovať víziu a pracovať na lepších veciach v živote, a to začína pri ľuďoch na rovnakej vlnovej dĺžke. Starbucks len pokašle atmosféru.”

Nemá zmysel ju spoznávať

Colleen zrejme nečakala, že nevinné pozvanie na kávu jej zanechá horkú pachuť a nebude to baristova chyba. Matt sa okamžite rozhodol, že to bolo naposledy, čo sa rozprávali, a nemá cenu sa bližšie spoznávať, pretože Starbucks nespĺňa jeho štandardy.
pixabay.com
Nechce byť s osobou, ktorá si myslí, že Starbucks je vhodné miesto na prvé rande, pretože sa „snaží vybudovať víziu a pracovať na lepších veciach v živote“ a Colleenina preferencia kaviarne je dôkazom, ktorý potreboval vidieť, že nie sú „na rovnakej vlnovej dĺžke“. Celá interakcia znela dosť agresívne a pohŕdavo, čo naznačovali aj tri bodky, ktoré po správe nasledovali. Starbucks je tiež len všeobecné a obľúbené miesto na stretnutie a nemalo by sa považovať za odraz niekoho charakteru.

Aké boli reakcie ľudí?

Väčšina ju podporila, pretože stretnúť sa v Starbuckse nie je nič dehonestujúceho, je to príjemné a bezpečné miesto na prvé rande. Niektorí nechápali, ako sa chlap zachoval, veď keď sa mu miesto nepáčilo, tak mohol navrhnúť iný podnik. Jeho reakcia bola premrštená. Ale našiel sa aj komentár, kde nejaký muž písal, že vybrať Starbucks ako prvé rande je totálne neoriginálne. Ďalší napísal, že Matt bol asi nemateriálne založený a chcel ísť do miestnej kavierne a nie do značkovej. Jedna dáma napísala, že to môže mať pôvod v peniazoch, že sa obával, že bude musieť za oboch zaplatiť.
Pravdepodobne to nie je prvýkrát, čo bola Colleen sklamaná z dialógu, ktorý jej zoznamovacia aplikácia sprostredkovala, napísala, že už má dosť online zoznamovania. Tweet sa stal pomerne virálnym a získal viac ako 70 000 zobrazení a zdá sa, že Matt bol tiež jedným z ľudí, ktorí ho videli. Urobil screenshot tweetu a poslal ho Colleen s otázkou, či to bola ona, a následne povedal, že je to trápne. Nie je jasné, či by to malo byť trápne pre ňu alebo to bolo trápne pre Matta.
Nuž, možno malo dievča šťastie, že si s takým človekom nič nezačalo…
Zdroj: boredpanda.com, pixabay.com