Muž si vypýtal číslo, ale nezavolal. Stalo sa to aj vám?

0
Muž si vypýtal číslo, ale nezavolal. Stalo sa to aj vám?
zena pri okne

Poznáte to? Ste na príjemnej akcii, na párty alebo v klube, zoznámite sa so zaujímavým mužom, celý večer sa od vás nepohne. Tancujete, rozprávate sa a popíjate… Predtým, ako odídete, si vypýta vaše telefónne číslo. Čakáte deň, dva, hypnotizujete mobil a nič.

Divné. Prečo by si pýtal číslo a potom ho nikdy nepoužil? Veď ho nikto nenúti, aby si pýtal telefón a zapisoval si ho. Mohol by tak ľahko zdvorilo povedať ahoj a odísť bez toho, aby sa čokoľvek pýtal.

Čo sa stalo? Stratil ho? Pomýlili ste sa a napísali ste mu zle číslo? Ochorel? Stalo sa mu niečo? Stratil mobil alebo mu padol do WC?

Nuž, dôvody môžu byť rôzne, ale najčastejšie sú to tieto:

1. Nevníma to ako vy

Nuž, niekedy to býva aj takýto prozaický dôvod. On sa vám páči a zdá sa vám príťažlivý, hltáte každé jeho slovo, ale on to až takto nevníma. Možno sa mu celkom dobre s vami rozprávalo, možno len krátil čas, kým jeho kamoš balil niekoho iného.

Je možné, že v tej chvíli, čo si pýta číslo, si skutočne myslí, že vám zavolá, ale na druhý deň to zrazu už tak nie je. Čaro večera a nálady sa vytratilo. Ruku na srdce – vám sa nestalo, že ste si dali drink, s niekým ste sa potom celkom dobre bavili, ale na druhý deň ste sa s daným mužom až tak netúžili stretnúť?

2. Stratil odvahu

Keď je správna atmosféra, večer, pekné prostredie, hudba, aj má už nejaký ten drink za sebou, muž býva obyčajne odvážnejší, ako za bieleho dňa vo formálnejšom prostredí. Pri alkohole muži častokrát strácajú zábrany a ostýchavosť, a neboja sa vypýtať si číslo. A keď sa na druhý deň zobudia, uvedomia si, že to nie je také jednoduché, a radšej nebudú riskovať. Čo ak ste mu dali zlé číslo a dovolá sa taxi služby? Alebo mu to nezdvihnete, alebo ho odmietnete, a on sa ešte strápni.

Najpravdepodobnejšie, že vám muž zavolá, je vtedy, ak si vypýta číslo počas dňa a triezvy. Stalo sa mi, že ma kolega pravidelne balil na firemných večierkoch, ale nikdy nie počas dňa. A tak som ho odmietala – nestálo mi za to byť s niekým, kto ma chce iba vtedy, keď je pripitý.

Foto: pixabay.com

3. Má priateľku

Večer mu to prišlo ako dobrý nápad, vziať si od vás číslo, lebo ste sa mu páčili. Ráno prídu prozaickejšie dôvody. Že je vlastne dlhodobo zadaný a asi by to nebolo fér začínať si niečo nové. Alebo po vašom odchode stretol ešte niekoho iného.

Mne sa stalo aj to, že muž mal v podstate „rozrobený“ iný vzťah, ktorý sa mu rysoval, ale vyvŕbil sa práve tesne po tom, čo som mu prišla do cesty ja. A tak, keď už si začal s tou druhou, tak mi už, samozrejme, nezavolal.

4. Bolo mu blbé len tak sa vypariť

Tu vlastne môže ísť o dôvod č. 1 alebo č. 2 – až tak sa mu nepáčite, alebo niekoho má, ale nechce odísť len tak, že ahoj, idem domov, tak si vypýta číslo. Chce byť na chvíľu milý, aby ste mali pocit, že sa o vás zaujíma, aj keď iba na chvíľu.

To je vyslovené slabošstvo, lebo je oveľa horšie, keď žena celý deň čaká, že jej muž zavolá, ako keď si to číslo ani nevezme, a tak si ani nerobí zbytočné nádeje.

5. Vytriezvel a nepamätá si

Muži v bare či na diskotéke často pijú. Neexistuje takmer žiadna výnimka. Preto, keď vás požiadajú o číslo, s najväčšou pravdepodobnosťou si na druhý deň si toho nebudú veľa pamätať. Môžu zabudnúť, že si pýtali od vás číslo, alebo si v pamäti nevybavia, aká ste boli atraktívna.

V tom čase, keď vás stretnú, zdá sa to byť skvelý nápad vypýtať si číslo, ale potom, na druhý deň, si zrazu nemôžu spomenúť, prečo a pod akým menom si vás v telefóne uložili. Alebo si nepamätajú celý rad ďalších detailov, ktoré sú pre nich dôležité pri rozhodovaní sa, či ženu niekam pozvú. Chcú si byť úplne istí, že sa im dievča páči. Ak si dobre nepamätajú veci, nestojí im to za to riziko.

Prečítajte si aj článok o tom, akými siedmimi zručnosťami si udržíte vzťah

6. Bola to jednorázovka alebo vás považuje za ľahkú korisť

Ak ste sa v ten večer aj bozkávali, je dosť možné, že si muž pomyslí, že to robíte tak s hocikým. Alebo naopak – on je typ, ktorý si rád užije a ide ďalej. To sa stane obyčajne pri zahraničných „lovcoch“. Prídu do Bratislavy na pár dní, urobia si pekný výlet spojený s povyrazením si a idú naspäť. Častokrát sú to „šťastne“ zadaní alebo ženatí jedinci.

Foto: udemy.com, Štefan Štefančík

7. Potreboval si len zdvihnúť sebavedomie

Možno je po rozchode, možno má takú povahu, že si stále potrebuje niečo dokazovať. Alebo sa dostáva do veku, kedy si prestáva veriť. Chcel sa presvedčiť, či ešte stále na to má, a tak skúša… Ak mu dáte svoje číslo, urobí to dobre jeho egu. Ani ho nebude skúšať, pre istotu, čo keby to bolo zlé číslo?

Niekedy idú muži von len pre to, aby sa zabavili, stretávali dievčatá. Ale nemajú záujem o vzťah. A toto im dvíha sebavedomie a môžu sa pochváliť, napríklad pred kamošmi.

Čo máte robiť?

Vôbec nič. V žiadnom prípade po ňom nepátrajte, ani nezisťujte jeho telefónne číslo, ani sa nepýtajte jeho kamarátov. Chcete muža, ktorého budeme musieť naháňať alebo takého, čo sa bude snažiť získať si vás? Taký nerozhodný chlap vám predsa za to nestojí. Ak má o vás záujem, cestičku si nájde… Ako John Cusack vo filme Láske na stope (Serendipity).

Netreba hneď strácať sebadôveru

Sú rôzne situácie, a preto si nikdy nemyslite, že nie ste dosť pekná či atraktívna preto, že vám nejaký neznámy chlap nezavolal. Poznám páry, ktoré sa dali dokopy až po tom, čo sa niekoľko krát stretli a rozprávali. Nemusí ísť vždy o lásku na prvý pohľad a nie vždy ten, o ktorom si jednu chvíľu myslíte, že je úžasný, je v skutočnosti taký, ako si ho predstavujete. Možno by vám tak či tak začal liezť na nervy… Alebo je jednoducho divný:)

Taktiež je dobré ostať sama sebou a nesnažiť sa až príliš zaujať niekoho. A nikdy neviete, koho čo na vás upúta.

Ak pôsobíte príliš rezervovane, môžete mužov odradiť, ak sa zase tvárite príliš milo a nadšene, zľaknú sa vás.

Príbehy zo života

Stalo sa mi už aj to, že som na jednej párty stála a dúfala, že príde pre mňa niekto tancovať. Po nejakej dobe sa mi dvaja muži, ktorí boli na ten istej párty, priznali, že si jednoducho netrúfli ísť za mnou, a kým váhali, začala som tancovať už s niekým iným, tak to definitívne zabalili.

Pamätám si, ako raz Silvia Lakatošová v jednom rozhovore priznala, že ju štvalo, že sa jej súčasný manžel, Paľo Chovanec, ozval až po troch dňoch od ich prvého stretnutia, keď ich spolu zoznámili a keď si vypýtal jej telefónne číslo. Nuž, cesty lásky sú nevyspytateľné:)

Alexandra Vrábelová

Foto na titulke: udemy.com, Roberto Nickson

žiadne príspevky na zobrazenie