Ženy dali šancu takzvaným „dobrým chlapcom“. Ako sa to skončilo?

0
Ženy dali šancu takzvaným „dobrým chlapcom“. Ako sa to skončilo?

Vzťahy nie sú nikdy ľahké. Nájsť človeka, ktorému môžete plne dôverovať a na ktorého sa môžete spoľahnúť, si vyžaduje veľa trpezlivosti.

Svet je plný ľudí s vrtochmi a nie každý má tendenciu prejavovať všetky svoje toxické charakterové črty v období medových týždňov, keď je všetko také pohodové a milé. Existuje neslávne známy fenomén nazývaný „syndróm pekného chlapa“: muži, ktorí sa často sťažujú na smolu v láske, napriek ich údajne milej povahe, majú obyčajne nejakú vadu.

K svojim partnerkám sú zvyčajne neznesiteľne priľnaví, ale niekedy aj manipulatívni – keď nie sú vo vzťahu, často sa stávajú kamarátmi. Radi potom zvaľujú vinu na ženy, že uznávajú iba zlých chlapov. V jednej z komunít Redditu sa čitateľky podelili o svoje príbehy o randení s tými samozvanými „milými chlapcami“.

Príspevok získal viac ako 20 000 hlasov za a 9,3 000 000 príbehov.

1. Na Tinderi som stretla milého chlapa. Bol naozaj nemotorný s mal málo sociálnych zručností, ale mal naozaj roztomilého psa, takže som si povedala, prečo nie. Celé prvé dva mesiace vzťahu som bola vydesená, lebo som si myslela, že nemôže byť všetko v poriadku, keď bol taký milý. Mala som v minulosti násilné vzťahy. O dva roky neskôr sme sa zasnúbili, práve sme kúpili 8,5 akrov pôdy a včera večer sme zistili, že som tehotná. Je stále veľmi nemotorný a jeho pes je stále veľmi roztomilý.

Prečítajte si: Nezodpovedná matka nechávala svojho syna samého v aute. Akú lekciu jej dal manžel?

Pixabay.com

2. Chodili spolu na strednú školu, on mal 15, ja 16. Plakala som mu na ramene, keď ma iný chalan odmietol. Boli sme spolu od strednej školy, teraz máme štyri dospelé deti a štyri vnúčatá. Mali sme ten najlepší život, aký som si mohla predstaviť.

3. Samozvaní „dobrí chlapi“ takmer nikdy nie sú dobrí. Ak ste naozaj milý človek, nemusíte si robiť reklamu. Potom sú tu milí chlapci, ktorí sú naozaj milí, ale arogantným spôsobom. Žiadne normálne dievča nechce byť uctievané. Nakoniec som sa vydala za skutočne milého chlapa. Rozosmial ma. Mal svoj vlastný život a nečakal, že budem celý jeho svet, alebo že kvôli nemu zmením svoj život. Nehral hry. Počúval, čo som mu chcela povedať, a neprišiel za mnou s množstvom domnienok o tom, aká by som mala byť. Dáva na mňa pozor, ale vie, že sa v pohode môžem postarať o seba. Je milý a nikdy som nestretla človeka, ktorý by ho nemal rád. Nerobí reklamu svojej „milej povahe“, pretože to nie je potrebné.

Pixabay.com

4. Milí chlapci nemusia nikomu povedať, že sú milí, sú takými preto, lebo to dávajú najavo svojimi činmi. Po šesťročnom vzťahu s narcistickým psychopatom som vo vzťahu s mužom, ktorý je presne taký, aký má byť milý chlap. Je ochranársky bez toho, aby bol majetnícky, vie, že sa dokážem byť aj sama, ale vždy na mňa dáva pozor. Vždy mi ukazuje, ako veľmi si váži všetko, čo robím – obaja sme zdravotne postihnutí, ale ja sa starám o domáce veci (varenie, upratovanie, pranie, nakupovanie atď.). Ak som smutná, upokojí ma a dá mi pocit bezpečia. Vždy bol ku mne 100% úprimný a nikdy mi nedal dôvod pochybovať o ňom. Vedieme úžasné rozhovory a živé debaty a zdieľame veľa vecí, ale dokážeme fungovať aj oddelene a byť svojimi priateľmi. Je skvelé vedieť, že je tu niekto, kto vás videl v úplne najhoršom stave a aj tak vás miluje.

Prečítajte si: Žena navrhla mužovi rande v Starbuckse a muž ju drsne odmietol

5. Po prvé, skutočný „milý chlap“ je iný ako chlap, ktorý chodí okolo a rozpráva i tom, že keď je milý a slušný, má právo na ženskú pozornosť. Pred 13 rokmi, keď sme boli obaja na rovnakom kurze, som sa zoznámila s naozaj milým chlapcom. Mal rád mačky, spoločenské hry, miluje svoju rodinu, chcel jedného dňa deti, rád varil atď. Očakával, že budeme vždy len priatelia. Boli sme spolu celých 13 rokov, zosobášili sme sa pred 7 rokmiv a máme dieťa a štyri mačky. Obaja sme si navzájom najlepší priatelia.

Pixabay.com

6. Pár mesiacov bol milý. Potom prišla mentálna a emocionálna manipulácia – zapnutie plynu, vyhrážanie sa sebapoškodením alebo zabitím kvôli najnepodstatnejším veciam (napríklad nemožnosť stretnúť sa s ním alebo telefonovať). Potom prišlo fyzické týranie; okrem iného to skončilo tak, že sa ma dvakrát pokúsil zabiť. Neodišla som, pretože som sa bála, že ma zabije alebo že zabije moju rodinu, keďže v tom čase som s ním bola 2 roky. Moja depresia a pocit beznádeje zosilneli natoľko, že som cítila, že jediným východiskom je smrť, a začala som konať s nádejou, že jedného z nás zabije. Nakoniec, v záchvate extrémnej sebadôvery vyvolanej alkoholom, som mu povedala, aby už nikdy so mnou nehovoril a ani s mojou rodinou. Je to už 7 rokov, čo sme sa rozišli, ale stále mám stres zo vzťahov.

Zdroj: www.boredpanda.com, reddit

Foto: pixabay.com

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu