Ženy preberajú vedúcu úlohu vo virtuálnej realite: 7 inšpiratívnych a najvplyvnejších žien

0
Ženy preberajú vedúcu úlohu vo virtuálnej realite: 7 inšpiratívnych a najvplyvnejších žien
pixabay.com

Niet pochýb o tom, že virtuálna realita (VR) je ďalšou revolúciou v technológii. Technológia sa v minulom desaťročí začala rozbiehať závratným tempom. A každý deň naberáme nové skúsenosti. Či už ide o „tradičný“ účel, ako je hranie hier, digitálne cestovanie alebo nezabudnuteľné zážitky, ako sú vysokoškolské kurzy – príležitosti na inovácie každým dňom pribúdajú.

Virtuálna a rozšírená realita a ich využitie naberá na obrátkach. Je to mladá technológia a ženy majú tú možnosť, zúčastniť sa jej od začiatku. Napriek stálej rodovej nerovnováhe aj technologickom priemysle, už aj ženy vo virtuálnej realite začínajú preberať vedúce úlohy.

pixabay.com

10 inšpiratívnych žien, ktoré pôsobia vo VR /AR

1. Liv Erickson

Liv Erickson je žena, ktorá objavila lásku k rozvíjajúcim sa technológiám, umeniu a skúmaniu po ukončení jej štúdia. V roku 2017 sa pripojila k startupu High Fidelity – platforme virtuálnej reality kde ako hlavná inžinierka a manažérka viedla tím pre vývoj obsahu a vývojárske nástroje. Ďalej pracovala v spoločnosti Mozilla, v tíme zmiešanej reality na
oživenie webu.

2. Amber Osborne

Ďalšou na zozname je marketingová konzultantka pre VR / AR – Amber Osborne. V súčasnosti pracuje na voľnej nohe a špecializuje sa na technický priemysel. Pomáha klientom VR, AR a XR s produktovým marketingom, obsahovou stratégiou a marketingom na sociálnych sieťach. Osborne bola predtým marketingovou riaditeľkou spoločnosti Doghead Simulation.

Spoločnosť, známa pre “rumii” – miesto sociálnej a virtuálnej reality, ktorý umožňuje ľuďom spolupracovať a komunikovať v jednej miestnosti odkiaľkoľvek na svete, bez toho, aby boli všetci na rovnakom fyzickom mieste, čo umožňuje pokrok vo vzdelávaní vstúpiť do virtuálnych kancelárií alebo tried.

3. April Speight

Virtuálna realita, od svojho vzniku ovplyvnila širokú škálu priemyselných odvetví. April Speight začala svoju kariéru v luxusnej móde ako štylistka s pánskymi odevmi. V súčasnosti April Speight pracuje ako cloudová advokátka pre tím spoločnosti Spatial Computing spoločnosti Microsoft. Každodenne pracuje na tom, aby začiatočníkom pomohla dozvedieť sa viac o priestorových výpočtoch. Má tiež kanál YouTube plný návodov pre tento typ obsahu, ako aj o programovaní v jazyku Python.

4. Helen Situ

Helen Situ je dnes jednou z tých najlepších lídrov v oblasti VR a AR. Je zakladateľom a redaktorkou “Virtual Reality Pop”, najrýchlejšie rastúcej publikácie o virtuálnej realite. Publikácia kultivovala komunitu viac ako 30 000 tvorivých jednotlivcov, ktorí sa zaoberajú novinkami, analýzami a technikami o VR, AR a ďalších. Helen okrem iného prednáša na konferenciách, ako sú Games Developers Conference, Comic-Con, Slush, World News
Media Congress a podobne.

5. Jeri Ellsworth

Jeri pôsobila ako hardvérová inžinierka pre výskum a vývoj v spoločnosti Valve Corporation. V súčasnosti je generálnou riaditeľkou a zakladateľkou spoločnosti Tilt Five, spoločnosti rozšírenej reality, ktorá vytvára stolné hry pomocou realistických 3D hologramov. Ak chcete vedieť viac o novinkách firmy Tilt Five ako aj o VR, AR a XR všeobecne, určite ju sledujte na sociálnych sieťach.

6. Sarah Hill

Táto inšpiratívna dáma je generálna riaditeľka a šéfka spoločnosti STORYUP, ktorá je známa, pre riešenia virtuálnej reality pre stres, depresiu a úzkosť. "Healium" je prvý mediálny kanál pre virtuálnu a rozšírenú realitu na svete poháňaný mozgovými vlnami a srdcovou frekvenciou cez nositeľné prvky používateľov, ako sú čelenka EEG alebo Apple Watch.
Dopad, ktorý môže mať VR na fyziológiu, duševné zdravie a celkovú pohodu, môže byť skutočne revolučný.

pixabay.com

7. Nonny de la Peña

Nonny de la Peña je priekopníčkou vo virtuálnej realite. Je generálnou riaditeľkou a zakladateľkou spoločnosti Emblematic Group, spoločnosti VR / AR / XR, kde pôsobia poprední producenti, filmoví tvorcovia, novinári, dizajnéri a skúsení vývojári herného obsahu s virtuálnou realitou. Mnohí ju považujú za jednu z najvplyvnejších ľudí v priemysle VR / AR.

Fast Company označila Nonnyho ako „jednu z ľudí, ktorí urobili svet kreatívnejším“.

Tip: Nezabudnite si pozrieť TED TALK, kde Nonny rozpráva o úlohe virtuálnej reality v budúcnosti.

Využitie virtuálnej reality v praxi

Takmer každé odvetvie uvažuje o tom, ako môže virtuálna a rozšírená realita spôsobiť revolúciu v ich priemysle. Už zďaleka to nie je len hranie hier, ale napríklad aj:

● Vzdelávanie: Už to nie je len klasický e-learning, žiaci a študenti môžu navštíviť umeleckú galériu, simuláciu rôznych historických udalostí alebo si pozrieť “naživo” slnečnú sústavu alebo spoznávať ďaleké krajiny a destinácie, more či podmorský svet.
● Zdravotná starostlivosť: Virtuálna realita sa využíva aj v medicíne, kde si napríklad pacienti môžu prezrieť svoje 3D snímky.
● Biznis
● Realitná kancelária: Potenciálni kupujúci môžu absolvovať prehliadky domov a pozemkov pomocou VR aj napriek vzdialenosti tisícov kilometrov.
● Komunikácia
● Maloobchod

pixabay.com

Hľadajúce aj vy prácu vo VR / AR?

Inšpirujte sa nasledujúcimi tipmi:

1. Učte sa od ľudí, na ktorých záleží a zvyšok selektujte a minimalizujte

V každom priemysle existujú fanatici, neprajníci a podobné tipy ľudí, ktorí vám za nestoja. Aj napriek tomu, že ste žena, nedajte sa odradiť a nemíňajte zbytočne svoju energiu tam kde netreba. Namiesto toho sa radšej zdokonaľujte a dokážte, že na to máte.

2. Nájdite ľudí prostredníctvom skupín, konferencií a sociálnych sietí

Rovnako ako v prípade iných príbehov, najčastejšou radou je vyhľadať podporu. Na začiatku kariéry nemusí byt vždy ľahké nájsť ľudí, ktorým by ste sa mohli úplne otvoriť, diskutovať o výzvach a nechať si poradiť. Ale nebojte sa. Navštívte rôzne konferencie, spriateliť sa, stretnite ľudí, hovorte, píšte, začnite niekde. Kontakty sú v dnešnej dobe obzvlášť dôležité.

3. Robte to, čo milujete

Ak vás fascinuje VR, nechajte vašu vášeň prekvitať. Rovnako ako v každej profesii, tí, ktorí skutočne milujú to, čo robia, budú s najväčšou pravdepodobnosťou aj tí najinovatívnejší. Ak sa nemôžete dočkať, keď ráno vyskočíte z postele a dostanete sa do práce, vedzte, že robíte správne veci.

4. VR/AR je technológia, ktorá je stále v začiatkoch

Pamätajte, že je to nový priemysel, ktorý môžete formovať. Majte odvahu a zamerajte sa na pozitivitu.

5. Investujte do seba a obklopte sa ľuďmi, ktorými sa chcete stať

Čím viac sa do niečoho ponoríte, tým väčší vplyv môžete mať. Čítajte trendy, budujte vzťahy so zaujímavými ľuďmi, investujte do rozvoja vašich odborných znalostí.

Aj napriek rodovej nerovnováhe v technickom priemysle zostaňte optimistické. Nová technológia VR / AR ponúka príležitosť zapojiť viac žien do tohto priemyslu ako aj vniesť rovnosť do kultúrnej štruktúry spoločností.

Foto: pixabay.com

žiadne príspevky na zobrazenie