Zháňate darček na poslednú chvíľu? Vďaka našim tipom môžete ušetriť desiatky eur

0
Zháňate darček na poslednú chvíľu? Vďaka našim tipom môžete ušetriť desiatky eur
Zdroj: Unsplash.com

Vianoce, najkrajšie sviatky v roku, nie sú iba o darčekoch. Práve ťažké časy, ako sú tieto, nás učia, že najdôležitejšie byť so svojou rodinou a hlavne nech nás poslúcha zdravie. Lenže darčeky sú každoročnou súčasťou vianočného stromčeka. Patrí to k sebe.

Rozpočet

Možno ste po minulé roky nemali až tak veľký problém s ich zaobstaraním, no teraz to môže byť celkom inak. Máme tu vysokú infláciu a takmer každá domácnosť sa bojí ročného zúčtovania kvôli cenám energií. Preto je dôležité určiť si stratégiu v nakupovaní darčekov. 

Najprv vám odporúčame vytvoriť si finančný rozpočet, s ktorým budete pracovať a hlavne ho neprekročíte. Uistite sa, že pôjde o sumu, ktorá vás neoberie o jedlo a budete zvládať platiť aj účty.

Handmade 

Výber vhodného a originálneho darčeka môže byť skutočne veľkou výzvou. Ak ste nič vhodné nenašli, vyrobte to. Dotyčná osoba si to bude aj viac vážiť. Vyrobte jej sviečku, namaľujte obraz, vytvorte koláž fotografií, napíšte báseň či poviedku…čokoľvek. Bude to darované od srdca a vaša peňaženka si vydýchne.

Second hand

Stalo by sa niečo, ak by ste kúpili darček v sekáči? Nie. Uistite sa, že je oblečenie čisté, zachovalé, nie je príliš obnosené a pokojne ho niekomu podarujte. V súčasnosti sa neustále hovorí o fast fashion a jej dopade na životné prostredie. Aj preto sa oplatí nakupovať oblečenie radšej z “druhej ruky”. Skúste byť eco aj počas Vianoc a životné prostredie a vaše úspory sa vám odvďačia.

Choďte si po to

Ak ste našli vhodný darček aj na nejakom e-shope, choďte si ho radšej vyzdvihnúť osobne do kamennej predajne. Kuriéri majú aktuálne jedno z najvyťaženejších období vôbec, nehovoriac o poplatkoch, ktoré si zaúčtujú za doručenie. Neoplatilo by sa vám niekam prejsť, ako zaplatiť za donášku takmer 5 eur?

Nemíňajte na baliaci papier

Zabaľte darček radšej do novín, ktoré sa vám už dlho povaľujú na stole. Nemusíte to ani zaviazať nablýskanou stuhou, ale prírodným špagátikom. Skúste sa taktiež popozerať vonku, či nenájdete vhodný prvok na zdobenie – šišky alebo ihličie sú súčasťou Vianoc a krásne zvýraznia zabalený darček. 

žiadne príspevky na zobrazenie