Život princeznej nie je jednoduchý: Pravidlá, ktoré musí Kate dodržiavať

0
Život princeznej nie je jednoduchý: Pravidlá, ktoré musí Kate dodržiavať
Duchess_of_Cambridge,_16_June_2012.JPG: Carfax2 derivative work: Surtsicna Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0

Život Kate Middleton vyzerá, že je celý len o luxuse, ale s korunou na hlave prichádza aj veľká zodpovednosť. Pozrite si 32 pravidiel, ktoré musí v kráľovskej rodine dodržiavať.

1. Nemôže rozdávať autogramy

Vojvodkyňa z Cambridge sa po vstupe do kráľovskej rodiny stala celebritou. Fanúšikom však nemôže rozdávať autogramy. Podľa pravidiel koruny môže podpisovať iba oficiálne dokumenty, ktoré predtým schválila kráľovná Alžbeta II., teraz už Charles III.
Dôvodom tohto pravidla je obava, že by niekto mohol falšovať dokumenty v mene člena kráľovskej rodiny. Z tohto dôvodu sú povolené iba fotografie a podanie rúk.

2. Má zakázané profitovať zo svojej práce

Niekomu to môže pripadať trochu zvláštne pravidlo pre moderný svet, ale Kate nesmie profitovať zo žiadnej práce, ktorú vykonáva. Kate je vášnivou fotografkou a vydala profesionálne fotografie, ktoré nafotila v priebehu rokov.

Za normálnych okolností by mohla licencovať svoje fotografie za účelom zisku. Keďže je však členkou kráľovskej rodiny, jej dielo sa prostredníctvom paláca dostáva na verejnosť a nesmie z neho profitovať.

3. Nesmie jesť žiadne mušle ani ustrice

Jesť mušle alebo ustrice je pre Kate neprípustné. Toto pravidlo existuje kvôli zdravotným problémom, ktoré tieto potraviny predstavujú, ak nie sú správne skladované. Toto je niečo, čo člen kráľovskej rodiny jednoducho nemôže riskovať.

Akokoľvek sú tieto mäkkýše chutné, Kate ich nikdy nemôže jesť. Dúfajme, že predtým, ako sa oficiálne pripojila k rodine, vyrazila na poslednú hostinu s morskými plodmi!

4. Žiadne krikľavé farby na nechty

Dlho premýšľate, kým si vyberiete lak na nechty? Výber farby na manikúru môže byť pre vojvodkyňu z Cambridge jedným z najjednoduchších rozhodnutí! Kate Middleton má  minimálny výber. Vojvodkyňa je povinná používať len určitú farebnú paletu.

Kateina manikúra má zvyčajne dva odtiene: Soft Pink 28 Rose Lounge (Bourjois) a Nude 423 Allure (Essie). Protokol hovorí, že členovia kráľovskej rodiny by si na oficiálnych podujatiach mali nechať nechty prirodzené. Kráľovná Alžbeta išla príkladom – od roku 1989 nosila vždy rovnaký lak!

5. Prísny kódex obliekania

Predtým, ako sa vydala, bola Kate videná v oblečení, v ktorom ju dnes už nenájdete, ako sú kožené čižmy a žiarivé vzory. Kráľovská rodina je tiež proti týraniu zvierat. Toto pravidlo je zavedené z etických dôvodov a aj preto, aby jej šatník nebol príliš luxusný.

Kate v mladšom veku nosila odvážnejšie oblečenie a mala okázalejší štýl. Dnes zmenila šatník a vždy ju vídať v elegantných šatách. Nikdy neuvidíte, že by ukazovala veľa odhalenej pokožky.

Kate má takmer vždy na sebe skromné šaty a skoro vôbec nevychádza von v nohaviciach. Ak chcete kopírovať jej štýl, zásobte sa sukňami a šatami s pevnými potlačami a samozrejme nezabudnite na klobúk.

6. Musí sa zakrývať

Kate Middleton si musí byť vždy istá, že neukáže dekolt. Princezná Diana si pri vystupovaní z vozidla priložila šatku na hruď, aby jej pomohla zakryť, čo má byť zakryté.

Urobila to preto, aby znížila šance, že paparazzi urobia odhaľujúce fotografie. Aj tak je to celkovo dobrý nápad.

7. Minimálne čierne oblečenie

Členovia kráľovskej rodiny sú poučení, aby sa počas dňa vyhýbali čiernej farbe. Pre Kate by sa čierna mala nosiť iba počas smútku a príležitostne aj na večerné udalosti. Aby mohli členovia kráľovskej rodiny, ktorí cestujú do inej krajiny, predvídať pohreb, musia mať v kufri súpravu čierneho oblečenia.

Potom, ak niektorý člen rodiny zomrie, má šancu pristáť v Spojenom kráľovstve vhodne oblečený. Toto pravidlo bolo stanovené preto, že keď zomrel George VI., otec kráľovnej Alžbety II., ona bola práve na ceste v Afrike, a keď prišla do Anglicka, nemala si žiadne čierne oblečenie, keď vystúpila z lietadla.

Prečítajte si: Čo sa ukrýva za Popoluškiným komplexom?

President Barack Obama a Michelle Obama vítajú Kate a Wiliama, Foto: Pete Souza

8. Nemôže voliť

Žiadny člen kráľovskej rodiny nemôže voliť ani podať žiadosť do parlamentu. Všetci panovníci musia zostať neutrálni, aby nepoškodili povesť rodiny. Táto prax tiež zabezpečuje, že rodina nemôže ovplyvniť výsledky verejných volieb.

Pamätajte, že pravidlo je konsenzus, pretože neexistuje žiadny zákon, ktorý by v skutočnosti bránil niekomu voliť. Ale kto by sa odvážil neposlúchnuť rodinu?

Kate tiež nemôže ani verejne hovoriť o politike alebo sa uchádzať o politickú funkciu akéhokoľvek druhu. Očakáva sa od nej, že zostane neutrálna vždy, keď sa na túto tému spýtajú za každých okolností.

9. Monopoly nie sú povolené

Toto je najneobvyklejšie pravidlo na našom zozname! Vo vnútri kráľovského domu je zakázané hrať Monopoly. Dôvod? Vojvoda z Yorku to v roku 2008 definoval ako „krutú“ zábavu a vyzval podriadených, aby sa zdržali takejto hravej činnosti.

Môže sa to zdať divné, ale ak ste niekedy hrali hru Monopoly s rodinou, potom viete, aké kruté to môže byť. Je to zábavná hra, ale má tiež silu prerušiť rodinné putá!

10. Kráľovská rodina nemôže cestovať rovnakým lietadlom, loďou alebo vlakom

Viete si predstaviť, že by vám nebolo dovolené cestovať rovnakým lietadlom, loďou alebo vlakom ako členovia vašej rodiny? Členovia kráľovskej rodiny by nemali cestovať spolu v rovnakom lietadle, lodi alebo vlaku. Pre Kate si kráľovská rodinná dovolenka vyžaduje veľa plánovania!

Toto pravidlo bolo zavedené preto, aby sa zabránilo prípadným následníkom britského trónu v spoločnej smrti v prípade nehody. Preto je nepravdepodobné, že by Kate mohla cestovať súčasne so svojím manželom a svokrom, kráľom Karolom III.

11. Môže byť iba protestantská anglikánka

Rovnako ako ostatní členovia kráľovskej rodiny, Kate nemôže patriť k inému náboženstvu ako protestantskému anglikánskemu. Panovník Veľkej Británie je tiež najvyššou hlavou protestantskej anglikánskej cirkvi, takže by bolo dosť nepríjemné, keby niekto z kráľovskej rodiny vyznával iné náboženstvo.

V roku 2011 prešla vojvodkyňa ceremóniou potvrdenia náboženstva v anglikánskej cirkvi v rámci príprav na manželstvo s princom Williamom.

12. Žiadne nežnosti

Čo keby ste mali zakázané objímať alebo bozkávať svoju polovičku na verejnosti? Taký je život pre Kate! Kráľovná považovala verejné prejavy náklonnosti za neprijateľné, takže to nebolo povolené.

Je nepravdepodobné, že sa nejakému fotografovi podarí zaznamenať moment intimity medzi Kate a princom Williamom. Podľa pravidla by pár nemal byť ani videný, ako sa drží za ruky. Náklonnosť len za zatvorenými dverami.

13. Vianoce trávia spolu

Členovia kráľovskej rodiny trávia každé Vianoce spolu v Sandringhamskom paláci v Norfolku. Namiesto otvárania darčekov po polnoci alebo ráno 25. decembra má kráľovská rodina iný zvyk. V paláci sa výmena darčekov koná počas čaju, vždy na Štedrý večer.

Foto: Punting Cambridge
Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0

14. Žiadny plač na verejnosti

Dokážete ovládať svoje emócie? Kate nemá na výber! Od vstupu do kráľovskej rodiny musí byť po celý čas pokojná, pretože sa očakáva, že nikdy nebude plakať na verejnosti.

Aj keď sa zúčastňuje na humanitárnych akciách alebo poctách, je vždy pokojná, bez toho, aby prejavila veľa emócií. A keby ju niekedy nakrútili na svadbe alebo pohrebe, nikdy by ste nezachytili slzu, ktorá by jej stekala po líci.

15. Umiestnenie čeľuste je kľúčové pre fotografie

Všimli ste si, ako sa Kate vždy na fotkách javí ako bezchybná? Málokedy vidíte spontánne alebo úprimné fotografie kráľovskej rodiny, pretože existuje protokol, ako sa majú fotografovať.

Keď kráľovské ženy pózujú na fotografiách, mali by sa starať o to, aby ich čeľuste boli rovnobežné so zemou. Musia sa to naučiť na hodine etikety, pretože to vôbec nie je intuitívne.

16. Musí kráčať dva kroky za Williamom

Svet sa vyvinul, ale niektoré tradičné štandardy zostávajú v kráľovskej rodine rovnaké. Toto pravidlo je rovnako archaické ako mätúce, ale Kate s ním nebojuje, zatiaľ čo prejavuje úctu rodine, ktorá vytvorila jej kráľovskú rodinu.

Aby Kate prejavila úctu k tradíciám svojho manžela, musí odložiť svoju hrdosť a ísť dva kroky za Williamom na oficiálnych verejných stretnutiach. Čo si myslíte o tomto pravidle?

17. Žiadne sociálne siete

V kráľovskej rodine je používanie sociálnych sietí zakázané. Členovia nemajú žiadne súkromné účty. Toto pravidlo má zabrániť zverejneniu tajných údajov. Akokoľvek bláznivo môže toto pravidlo znieť, v skutočnosti je prekvapivo logické, keď si uvedomíte, ako ľahko sa dajú správy a fotografie vytrhnúť z kontextu.

Existujú oficiálne účty rodiny, ktoré však spravujú profesionáli v oblasti komunikácie, ktorí majú na starosti veľmi starostlivý výber fotografií a textov.

18. Často musí chodiť do salónu krásy

Vojvodkyňa musí vždy vyzerať bezchybne. Nikdy nevie, kedy ju odfotia alebo pozvú na významnú udalosť s manželom. Preto sa od nej vždy očakáva, že bude vyzerať elegantne, s čistými a upravenými nechtami a s krásnym účesom.

Časopisy v Anglicku tvrdia, že Kate zvyčajne chodí do salónu krásy trikrát týždenne. Myslím, že aspoň by sme to chceli, však? Dobre, že sa nemusí báť o peniaze.

19. Svadba podlieha schváleniu rodiny

Kate sa nemohla vydať bez súhlasu rodiny princa Williama. Potomkovia britskej kráľovskej rodiny sa musia riadiť zákonom o kráľovskej svadbe z roku 1722.

Podľa dokumentu musí kráľovská rodina dať súhlas predtým, ako bude oficiálna žiadosť o sobáš. Zaujímalo by nás, čo by sa stalo, keby ju neprijali.

20. Musí prijať všetky dary

Kate nikdy nemôže odmietnuť darčeky od fanúšikov alebo iných ľudí. V skutočnosti musia všetci členovia kráľovskej rodiny prijať „dary“, ktoré dostanú, s úsmevom na tvári. A hej, niekedy dostanú dosť zvláštne veci!

V roku 2015 dostala kráľovná trón z miniatúrnej série „Game of Thrones“. Princ Charles raz dostal doktorandskú prácu, zatiaľ čo princ Andrew dostal CD Arctic Monkeys.

21. Bez klobúkov po 18:00

Ženy kráľovskej rodiny musia nosiť klobúky na všetkých formálnych udalostiach. Po 18:00 hod. už nemôžu nosiť klobúky, ale skôr diadémy a korunky.

Príslušenstvo by malo byť umiestnené v správnom uhle. Tradične sa nosia tesne pred hlavou, teraz je modernejší štýl umiestniť doplnky pod 45-stupňovým uhlom.

Foto: Peter Menzel, commons.wikimedia.org

22. Byť kultivovaný je nutnosť

Ako verejná osobnosť, ktorá vždy cestuje na oficiálne stretnutia, sa Kate musí dobre orientovať v rôznych kultúrach.

Je potrebné, aby poznala históriu miest, ktoré navštevuje, ako aj miestnu kultúru. Okrem toho sa v kráľovskej rodine musí každý naučiť niekoľko jazykov. Kate okrem rodnej angličtiny hovorí aj trochu po francúzsky a taliansky.

23. Kedy oznámiť tehotenstvo

Existuje aj protokol o tom, ako by sa mali kráľovské ženy správať, keď sa dozvedia, že sú tehotné. Zvyčajne sa tehotenstvo člena kráľovskej rodiny hlási po prvých 12 týždňoch, no Kate bola výnimkou!

Vojvodkyňa počas tehotenstva pociťovala výrazné nevoľnosti, a tak musela rodina vysvetľovať dôvod jej neprítomnosti na oficiálnych podujatiach.

24. Pred narodením nemôže odhaliť meno ani pohlavie svojho dieťaťa

Kate nesmie prezradiť meno dieťaťa pred narodením. Najviac citované mená pre chlapca sú Arthur, Albert alebo James.

Britská kráľovská rodina zvyčajne počas tehotenstva neprezrádza pohlavie dieťaťa. Pred narodením dieťaťa je všetko držané v najprísnejšej tajnosti. Spoločnosť o tom rada špekuluje a dokonca uzatvára stávky.

25. Po pôrode nemá žiadnu diskrétnosť

Kate po narodení dieťaťa nemá na výber, ako zachovať diskrétnosť. Na oznámenie príchodu bábätka z kráľovskej rodiny je blízko paláca umiestnený zlatý stojan s listom s informáciami o pohlaví a dátume narodenia bábätka.

Túto funkciu plní posol, ktorý informuje ľudí v uliciach Londýna. Okrem toho musí vyzerať krásne aj po niekoľkých hodinách po pôrode, aby predstavila dieťa, a je čas vyjsť z pôrodnice a zamávať fanúšikom.

26. Deti musia byť dobre vychované

Od Kate sa očakáva, že zabezpečí, aby sa jej deti vždy dobre správali. Aj keď možno dúfať v deti s miernym vychovaním, kráľovský pár je rodičmi troch detí mladších ako päť rokov, čo je pravdepodobne dosť hektické.

Zdá sa, že vojvodkyňa má všetko pod kontrolou – aspoň na verejnosti. Jej deti, George a Charlotte, sú vždy dokonale oblečení a správajú sa pred ostatnými tými najlepšími.

27. Kráľovský rodokmeň

Priemerná rodina má 2,4 dieťaťa. Od 23. apríla 2018 majú William a Kate tri. Podľa vyhlásenia, ktoré pre miestnu tlač zverejnil Kensingtonský palác, sa dieťa narodilo
v nemocnici Saint Mary v Londýne o 11:00 miestneho času.

Teraz sú ľudia zvedaví, či sa pár zastaví aj pri treťom. Neexistujú žiadne písané pravidlá týkajúce sa počtu detí, ktoré pár môže mať. Údajne im však povedali, aby išli príkladom, a vyzvali ich, aby kvôli klimatickým zmenám a obmedzeným zdrojom už nemali žiadne deti.

28. Vždy udržuje krásne držanie tela

Všetky kráľovské ženy musia sedieť určitým spôsobom. Nemôžu jednoducho preložiť jednu nohu cez druhú. Správna poloha nôh je s kolenami pri sebe.

Stále môžete prekrížiť členky a nakloniť kolená na jednu stranu. Jo a dobré držanie tela je absolútnou nevyhnutnosťou!

29. Čajové šálky sa musia držať správne

Pitie čaju je vo Veľkej Británii „posvätné“. Ale musíte vedieť, ako piť čaj správnym spôsobom. Pokiaľ ide o správne pitie čaju, nemôžete vložiť prst do dutiny uška šálky.

Pohár by ste mali držať palcom a ukazovákom, pod prostredníkom a nakoniec malíčkom. Toto sa, mimochodom, nikdy nemôže oddeliť od ostatných prstov! Kate musela veľakrát skúšať, aby kráľovnú nesklamala! A stále chcete byť princeznou alebo vojvodkyňou?

30. Zachovajte správne poradie

Keď je rodina v skupine, je nevyhnutné, aby prednostne vstúpili do miestnosti tí, ktorí sú v poradí na trón. Musia tiež sedieť rovnakým spôsobom. To znamená, že idú v poradí podľa toho, kto nastúpi na trón ako ďalší.

31. Na verejnosti si nevyzlieka kabát

Jedna vec, ktorú nikdy neuvidíte robiť Kate Middleton, je vyzliecť si sako na verejnosti. Nemôže to urobiť ani vo vnútri, keď je horúco, alebo je jej to nepríjemné.

Dôvodom je, že vraj nie je ako dáma. Člen kráľovskej rodiny musí vždy vyzerať nóbl a hrať vážnu úlohu.

32. Nesmie dať najavo bolesť

Počas tehotenstva musí byť Kate Middleton silná. Pravidlo, ktoré musí dodržiavať, je nikdy sa nesťažovať. Bez ohľadu na to, ako veľmi ju bolí žalúdok, nedá vám to vedieť.

Ak by o svojom tehotenstve povedala čokoľvek negatívne, médiá by sa kvôli tomu zbláznili. Nikdy by ste nevedeli, čím si prechádza.

Zdroj: bleacherbreaker.com, foto na titulke: Duchess_of_Cambridge,_16_June_2012.JPG: Carfax2, derivative work: Surtsicna, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0

žiadne príspevky na zobrazenie