Znaky, že sa vaše manželstvo ocitlo v problémoch: Ako to zachrániť?

0
Znaky, že sa vaše manželstvo ocitlo v problémoch: Ako to zachrániť?
Zdroj: Unsplash.com

Žiadny párik sa nevyhne kríze či hádkam. Otázne je, či sú ľudia ochotní pracovať na tom.

Ani manželstvo nie je prechádzka ružovou záhradou. Vášnivý vzťah, ktorý existoval ešte pred svadbou, mohla nahradiť neustála starostlivosť o dieťa alebo pracovanie vo dne v noci či iné starosti. V živote si niekedy nevyberáme. Ak vám to už v manželstve dlhšie hapruje, pozorne sledujte varovné signály.

Premýšľate nad samotou

„Čo ak by som žila sama? Mala by som väčší pokoj?“ Samozrejme, komu to niekedy nenapadne. Ale ak na to myslíte často, dávajte si pozor. Vaše podvedomie vám dáva najavo, že niečo nie je v poriadku a buď sa to vyrieši alebo odídete. Radšej si všetko premyslite, než spraviť niečo unáhlené a potom by ste to ľutovali.

Hádate sa

Neustále a kvôli všetkému. Dostanete sa do konfliktu aj kvôli totálnej blbosti. Nie je to o tom, že by ste si už nerozumeli. Ale potrebujete sa porozprávať o niečom vážnom, čo v sebe dusíte, a takéto odďaľovanie konverzácie vášmu manželstvu iba škodí.

Zvyk a žiadne intímnosti

Ak si už len zo zvyku poviete, že sa ľúbite, no pri vyslovení nič necítite, ovplyvní to aj iné veci. Možno sa vytratila iskra, ale to neznamená, že by ste ju nevedeli získať znova, a dokonca väčšiu. Dajte tomu šancu. Okoreňte svoj intímny život, pýtajte sa jeden druhého, čo by chcel vyskúšať alebo aký prejav lásky preferuje. Nemusíte mať rovnaký jazyk lásky, preto sa treba pýtať. A ani sa nezdáte a znova to bude všetko plné citov.

Nič im nehovoríte

Pochválili vás práci, povýšili, mali ste fakt super deň, stretli ste sa po dlhej dobe s kamoško…a keď prídete domov, tak poviete len, že ste mali „fajn“ deň. Možno sa to deje aj opačne. Nepochovávajte komunikáciu. Rozprávajte sa a hlavne sa zaujímajte. Ak necítite dostatočný záujem od svojej polovičky, rozumne mu to povedzte a určite sa dohodnete na riešení. Len na seba nezanevrite.

žiadne príspevky na zobrazenie