Známa novinárka vyzýva ľudí: Žijeme ťažké časy. Neventilujte sa na druhých

0
Známa novinárka vyzýva ľudí: Žijeme ťažké časy. Neventilujte sa na druhých
Zdroj: IG/zuzanahanzelova

Vojna, inflácia, energetická kríza, koronavírus, kolabujúce zdravotníctvo či školstvo…zabudli sme ešte na niečo? Človek dnes naozaj nevie, kde mu hlava stojí. Toto sú však veci, ktoré sa dejú iba vonku. Nikto z nás nevie, čím si práve prechádza človek vo svojom vnútri. Kvôli tomu sa ozvala aj známa slovenská novinárka Zuzana Kovačič Hanzelová. Pre verejnosť má rázny odkaz – neventilujte sa na druhých.

Celé to spustila jedna nepríjemná správa, ktorá bola zrejme od jej susedky. Povedzme, že mala za potrebu si niečo vybiť na novinárke. Bola agresívna, nepríjemná a ešte aj nepravdivá. Povedala by mi to aj do očí? Premietala som si kedy som ju mohla stretnút a nepozdraviť. Ja som extrovertka. Dokonca až príliš. Zvyčajne si o mne introverti myslia, že som fakt otravná. Bol to vtedy deň, keď som sa ledva postavila z postele pár mesiacov dozadu?“ uviedla Hanzelová na sociálnej sieti.

„Je fér súdiť, keď netušíte čo sa odohráva v živote vašich susedov? A prečo vôbec niekto chce napísať takúto správu? Štvete ho? Je frustrovaný? A prečo vás sleduje?“ pýta sa. Podľa nej žijeme ťažké časy, a má pravdu. Na koho sem-tam nedoľahne ten tlak, stres z toho, ako bude platiť účty, kde si nájde ďalšiu prácu a rôzne iné ťažkosti?

„Chcem vás fakt úprimne poprosiť – neventilujte sa na druhých. Neventilujte sa na predavačkách, ani na lekároch, či susedoch. Neventilujte sa na ľuďoch z Ukrajiny, na Rómoch. Každý z nás má svoje problémy, o ktorých vy neviete nič,“ vyzvala Hanzelová. Do pozornosti dáva aj každodennú agresiu v komunikácii, s ktorou sa stretáva až príliš často. Aj toto je jedna z mnohých smutný vlastností, ktorú ľudia, žiaľ, majú.

„Hulákame ešte aj po dôchodcovi s paličkou, ktorý ide pomaly cez priechod. Veci sa dajú povedať priamo, ale slušne a s empatiou. Ľudia nie sú vaše fackovacie panáky, aby ste sa vy cítili na chvíľu lepšie. Chce to disciplínu, empatiu a láskavosť, ale dá sa to,“ uviedla. Určite s ňou súhlasí viacero ľudí. Vyzerá to tak, že v spoločnosti už nezostali žiadne zvyšky empatie a stáva sa z toho cudzí pojem.

„Viem, že sledujeme politikov hulákať po sebe vulgarizmy, ale máme na viac,“ napísala. K danému príspevku priložila aj detskú fotku, dôvod je jednoduchý. „Deti očakávajú od ľudí len to najlepšie a do istého veku sú láskavé a vlastne až trocha naivné. Deti sú super, a neviem kedy sa v živote stratí to, čo je na nás všetkých to najkrajšie – mäkkosť, láskavosť a dôvera. Akokoľvek pateticky to znie,“ uzavrela novinárka.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu