Zomrela kráľovná rocku Tina Turner: Život sa s ňou nemaznal, zomreli jej synovia a zažila týranie

0
Zomrela kráľovná rocku Tina Turner: Život sa s ňou nemaznal, zomreli jej synovia a zažila týranie
Philip Spittle - IMG_1645 Ціна Тэрнер, NIA (Бірмінгем).

Hudobný svet zarmútila mimoriadne smutná správa. Vo veku 83 rokov zomrela kráľovná rocku Tina Turner. Mala dlhodobo zdravotné problémy.

Neexistuje azda človek, ktorý by nepoznal jej hity What’s Love Got to Do With It alebo Simply the best. Hoci ju hudobná scéna považuje za úspešnú a rockovú ikonu, život sa s ňou rozhodne nemaznal. O svojich traumách a bolestiach prehovorila pred pár rokmi v dokumente TINA.

Hovorí sa, že pre rodiča nie je nič horšie, ako keď prežije vlastné dieťa. Tina o tom vedela svoje. Túto hrôzu pocítila na vlastnej koži rovno dvakrát. V roku 2018 prišla o syna Craiga (†59), ktorý spáchal samovraždu. V decembri 2012 zomrel jej ďalší syn Ronnie (†62). Našli ho doma mŕtveho jeho susedia. Teraz je už so svojimi chlapcami.

Hrozivé udalosti zažila aj po milostnej stránke. „Môj život bol plný násilia. Neexistuje iný spôsob, ako vyrozprávať tento príbeh. Je to skutočné a je to pravda,” uviedla rocková hviezda v dokumente. Týral ju jej exmanžel Ikey Turner. „Stalo sa, že mi do tváre hodil šálku horúcej kávy. Mala som popáleniny tretieho stupňa,“ opísala jeden z mnohých hrozivých momentov. „Môj nos používal ako boxerské vrece tak často, že som počas spevu cítila, ako mi krkom steká krv. Zlomil mi čeľusť, v podstate si nepamätám, aké to bolo nemať monokle pod očami,“ dodala. Keď prežívala toto peklo, údajne sa pokúsila o samovraždu.

S Ikeyom sa rozviedla a to ju dostalo do vážnych finančných problémov. Vtedy jej ale pomohli jej hudobní priatelia, ktorí jej ponúkali možnosť byť ich predskokankou. Tina vstala z popola a nielenže sa jej začalo dariť, ale v roku 1985 spoznala hudobného producenta Erwina Bacha. Bol o 16 rokov mladší, no bola to láska. Zosobášili sa však až po 27 rokoch spolužitia.

Tina Turner zažila počas svojho života obrovské úspechy, ale aj pády. Jej hity a posolstvo tu však s nami bude navždy.

Foto: Philip SpittleIMG_1645 Ціна Тэрнер, NIA (Бірмінгем), en.wikipedia.org

 

žiadne príspevky na zobrazenie