Zrážka dvoch autobusov si vyžiadala jednu obeť a desiatky zranených, diaľnicu pri Brne museli uzavrieť (video+foto)

0
Zrážka dvoch autobusov si vyžiadala jednu obeť a desiatky zranených, diaľnicu pri Brne museli uzavrieť (video+foto)

17.7.2023 (SITA.sk) – Na českej diaľnici D2 pri Brne sa v pondelok popoludní zrazili dva autobusy. Informuje o tom portál TN.cz s tým, že na mieste je až 50 zranených. Jeden z vodičov podľa polície zahynul.

Uzavretie v oboch smeroch

Autobusy sa zrazili krátko pred 16:00 približne na piatom kilometri v smere na Brno. Diaľnicu D2 museli po nehode uzavrieť v oboch smeroch medzi tretím a jedenástym kilometrom, na ktorých sú zjazdy na Chrlice a Blučinu.

Podľa predbežných správ jeden z vodičov na mieste zomrel, v oboch autobusoch sú desiatky zranených,“ informovala polícia na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter s tým, že na mieste boli všetky záchranné zložky.

Aktivovaný traumaplán

Ako uviedol portál TN.cz, zranených bolo 50 ľudí a niektorí z nich vážne. Okrem sanitiek boli v pohotovosti aj vrtuľníky a aktivovali traumaplán.

Vyprostili sme 12 osôb. Vyhlásený je druhý stupeň poplachu. Na miesto posielame psychologičku,“ informovali hasiči.

Jeden z havarovaných autobusov podľa TN.cz patril spoločnosti FlixBus. Jej hovorca však pred 17. hodinou ešte nedokázal špecifikovať, o akú linku išlo.

JMK – Na 3. km D2 došlo ve směru na Brno poblíž Rebešovic k závažné dopravní nehodě dvou autobusů. Podle předběžných zpráv jeden z řidičů na místě zemřel, v obou autobusech jsou desítky zraněných. Na místě pracují všechny složky IZS. Komunikace je neprůjezdná. #policiejmk pic.twitter.com/vBEAbWpX9n
— Policie ČR (@PolicieCZ) July 17, 2023

Viac k témam: Diaľnica D2, Dopravná nehoda
Zdroj: SITA.sk – Zrážka dvoch autobusov si vyžiadala jednu obeť a desiatky zranených, diaľnicu pri Brne museli uzavrieť (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu