Zuzana Čaputová zožala obrovský úspech na Instagrame, čím tak zaujala?

0
Zuzana Čaputová zožala obrovský úspech na Instagrame, čím tak zaujala?

Zuzana Čaputová sa včera objavila na sociálnej sieti Instagram v atypickom oblečení. A zožala v ňom neuveriteľných 71 286 lajkov a stále pribúdajú ďalšie. Uverejnila snímku v kroji, ktorým chcela vzdať vďaku všetkým, ktorí uchovávajú slovenský folklór.

Ani nie pred pár dňami sa objavila tiež veľmi milá fotografia k prvému dňu v škole. Tá však ani zďaleka nedosiahla úspech fotografie v kroji. Mala niečo cez 9 800 lajkov (foto na titulke).

Čo prezidentka k snímke v kroji napísala?

“Ručne ušiť kroj, to sú hodiny a hodiny roboty, pekne steh za stehom…“ ? povedala Danka Tropeková, autorka tejto krásnej vestičky, alebo brúcniku, ako ho v Oravskej Polhore nazývajú.

Brúcnik je pre mňa nie len pekným darčekom, ktorým ma potešili Oravčania na mojej nedávnej pracovnej ceste, ale najmä zhmotnenou spomienkou na pracovitých a vytrvalých ľudí z tohto regiónu.

foto: https://www.instagram.com/p/CTb1B48qfCK/

Pani Danka sa k šitiu krojov dostala pred desiatimi rokmi úplnou náhodou, vďaka jej dcére, ktorá sa začala venovať folklóru. Keďže potrebovala vlastný kroj, rozhodla sa, že jej ho ušije sama. „Keď ho teraz po rokoch vidím, dobre sa na ňom zasmejem“, spomína. Dnes už vyšíva na kroje vlastné prvky a ornamenty a každý jeden kroj je jedinečný.

S pani Dankou som sa pri odovzdávaní kroja nestretla, keďže bola na vopred plánovanej ceste v zahraničí. No sľúbila som fotku. Chcem sa takto poďakovať jej a každému, kto uchováva naš krásny slovenský folklór.

Prečítajte si aj: Čaputová spolu s premiérkou Islandu iniciovali výzvu na podporu žien v Afganistane

V kroji sa však neobjavila po prvý raz. Takto sme ju mohli vidieť v Čičmanoch:

Zuzana Čaputová na zábave v Čičmanoch, foto: facebook Zuzany Čaputovej

žiadne príspevky na zobrazenie