Majme radosť z varenia, je to relax a oddych, hovorí úspešná vlogerka Zuzana Machová

0
Majme radosť z varenia, je to relax a oddych, hovorí úspešná vlogerka Zuzana Machová

Ako sa stane z bývalej generálnej riaditeľky spoločnosti Oriflame úspešná vlogerka? Jej prvý vlog mal v priebehu niekoľkých hodín státisíce pozretí. Zuzana Machová si svojim humorom a úžasným prístupom si získala množstvo sympatizantov. Pre túto neuveriteľne akčnú ženu vek nie je žiadnou prekážkou. Veľmi rada varí a vymýšľa nové veci.

Zuzana, 15 rokov ste pôsobili ako generálna riaditeľka spoločnosti Oriflame. Čo bolo príčinou, že ste sa rozhodli opustiť zabehané koľaje a vydať sa úplne iným smerom?

No nový šéf sa rozhodol, že vyčistí celý región, tak vyčistil.

Mali ste dopredu naplánované, čomu sa chcete po ukončení relatívne dobrej kariéry venovať alebo to prišlo spontánne?

Nemala som nič naplánované. Bolo mi jasné, že v major veku už primerané zamestnanie nenájdem. Ani som nechcela. Jednak som bola vyčerpaná, tá práca je síce dobre zaplatená, ale zoberie vám všetko. Okrem toho si myslím, že šancu majú dostať mladí, nie babičky ako ja.

V jednom rozhovore ste spomenuli, že vaša mama nemala varenie až tak v obľube a varila pár jedál dokola. Povedali ste už vtedy ako dieťa, že ja to chcem raz inak?

Čas pri spoločnom rodinnom stole bol napriek neustálemu dusenému hovädziemu s hráškom a ryžou príjemný, ak sme tam boli všetci. Nebol to nijaký problém a nezanechalo to na mne nijaké následky. Len teraz, keď občas uvarím nejakú lahôdku, si s láskou pomyslím, že by to aj mojej mame chutilo. A je mi smutno, že už nemôže ochutnať.  Mamka radšej pekávala. To vedela senzačne.

Vaše videá valcujú internetový svet. Sú originálne, vtipné, so zaujímavými prestrihmi. Video s receptom na makové šúľance malo okamžite niekoľko stotisíc pozretí. V čom podľa vás tkvie takýto úspech?

Ja si myslím, že najmä mladé mamičky niekedy potrebujú pomoc, ak majú každý deň niečo pre rodinu uvariť. Tak som si povedala, že ak dám dokopy niekoľko videí na normálne bežné jedlá, budú rady. Nebudú musieť vymýšľať, hľadať recepty a špekulovať, ako na to.

Som rada, že oceňujú najmä ak im ukážem, ako veci robiť a odporučím, čo radšej nie. Mám všetko vyskúšané na vlastnej koži.

Ako dlho sa pripravujete na natáčanie jedného videa? Podaria sa zvyčajne na prvý pokus alebo musíte niektoré recepty natáčať opakovane?

Pripravujem sa tri dni. Všetko vopred vyskúšam, aj tak sa sem-tam niečo nepodarí. Je to zábava!

Existuje jedlo, ktoré nerada varíte?

Fenykel na žiadny spôsob! A nevarím predvarené, mrazené a vopred nejako predpripravené jedlá.

Čo nemôže chýbať vo vašej kuchyni?

Maslo, zelenina, mäso… potrebujem vlastne všetko. Okrem fenyklu.

Manželstvo s vašim mužom trvá už 45 rokov. Hlásate tézu, že muža treba chváliť, kŕmiť a ľutovať. Je toto recept na šťastné alebo dlhotrvajúce manželstvo?

To by bolo príliš jednoduché, ale odporúčam vyskúšať. Chválenie a ľutovanie je navyše zadarmo a je vysoko účinné!

Okrem toho ešte potrebujete dobrého manžela. Potom to ide.

Dnes je trendom minimalizmus, recyklácia, nehromadenie zbytočností. No váš manžel rád hromadí staré Nevytáča vás to? Čo poradíte ženám, ktoré sa trápia doma stýmto istým problémom? 

Áno, toto ma privádza do zúfalstva!! Ale čo mám robiť??

Občas niečo tajne vyhodím, ale on si zvykol kontrolovať aj odpadkový kôš!! Riešim to tak, že to zasypem popolom z krbu alebo odveziem do zberného dvora. Už ma tam poznajú.

Ja to nejako zvládam, lebo si hovorím, že sú aj horšie veci. Ale je to hrôza!

Netajíte sa, že ste zástankyňou domácej stravy. Nemali ste problém vstať ráno o piatej hodine a navariť si jedlo do krabičky. Čo boli vaše obľúbené a rýchle jedlá, ktoré sa dajú takto rýchlo spraviť? 

To je pravda. Odporúčam cestoviny, mäso na panvici s prílohou a zeleninou, zemiakové placky, gratinované zemiaky…  prakticky všetko viete uvariť do pol hodiny – do hodiny, okrem dlhého pečenia mäsa alebo koláčov a zákuskov.

Aké tri rady by ste dali ženám, ktoré možno nemajú až takú lásku k vareniu, prípadne nemajú času nazvyš?

Majme radosť z varenia, je to oddych a relax.

Tešme sa z toho, že rodine dávame dobré domáce jedlo.

Inšpirujme sa mojimi videami, je ich tam už tuším okolo 400.

Na vašom eshope nájdu ľudia všelijaké zaujímavé produkty, aj zmesi na pečenie, kde stačí pridať jednu surovinu a koláč môže ísť do rúry. Je to podaná pomocná ruka tým, ktorí sa vyhovárajú, že nemajú čas nakupovať suroviny a vypekať?

Žiadne vyhováranie! To je perfektná pomoc všetkým, čo chcú dopriať rodine naozaj dobré koláče z kvalitných surovín. Vymyslela to moja dcéra, čo má dve deti a lieta od rána do večera. Zobrala si najosvedčenejšie recepty, suché suroviny dala do elegantných sklenených dóz a sáčkov. Stačí pridať maslo, vajcia, jogurt, med… podľa receptu a hotovo. Nemusíme zháňať lyofilizované ovocie, orechy, mandle, kešu orechy, čokoládu, hľadať recepty. Je to rýchle a dobré.

Nezaháľate ani ako stará mama, nakoľko máte päť vnúčat, ktorým sa snažíte venovať. Ktoré jedlo majú vnúčatá od starej mamy najradšej?

Vnúčatá sú najväčšia radosť v živote! Najradšej majú palacinky a jablkový koláč! A kuracie mäso na všetky spôsoby.

Kde si dobíjate baterky okrem varenia a času stráveného s rodinou?

Bývam pod lesom, s manželom sme si obľúbili nordic walking a chodíme plávať do jazera v zime. Okrem toho pletiem svetre pre celú rodinu. A sme vášniví saunisti.

Čo by ste chceli odkázať čitateľkám tohto článku?

Ďakujem, moji milí, že ma pozeráte a ak som čo len jednej z Vás pomohla, stojí to za to!

Ďakujem za rozhovor.

Zdroj foto: archív Z. M.

 

 

Ďakujem za rozhovor.

Ohodnoťte článok

5

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu