12 trikov so smartfónom, ktoré možno nepoznáte

0
12 trikov so smartfónom, ktoré možno nepoznáte

Váš smartfón má pravdepodobne viac funkcií, ako by ste si mysleli. Pod jeho užívateľsky prívetivým, jednoduchým povrchom je množstvo skrytých funkcií a skratiek, ktoré môžete využiť a môžete sa nimi riadiť aj pri výbere vášho telefónu.

Dlhšiu dobu platí, že iOS je prehľadnejší a jednoduchšie sa ovláda. Android má zas viac možností a funkcií, ktoré sa dajú využiť. Updaty iOS prichádzajú aj niekoľko rokov po vydaní iPhonu, Android má zas viac hardwarových a hlavne cenových možností. My sa pozrieme na aplikácie, ktoré sa dajú využiť u oboch zariadení.

Pripravili sme 12 užitočných tipov, ktoré môžete aplikovať a tak lepšie využiť svoj mobilný telefón.

1. Digitalizujte svoje dokumenty

Vďaka zvyšujúcej sa kvalite kamier pre smartfóny už nepotrebujete skener, aby sa všetky vaše papierové dokumenty dostali do cloudu. Evernote, Disk Google a CamScanner sú tri z niekoľkých aplikácií, ktoré dokážu túto prácu vykonať. Ja využívam napríklad aplikáciu Clear Scan. Hneď, ako spravím scan, môžem dokument orezať a upraviť. A dokonca to dobre vyzerá aj vtedy, keď písmo alebo papier nie sú v top stave.

2. Identifikujte svoje obľúbené skladby

Na nájdenie skladby, ktorú práve počujete, môžete použiť aplikácie ako Shazam alebo SoundHound, ale nemusíte. Aj Google Now, Siri a Cortana môžu reagovať na váš hlasový povel „Ako sa volá táto pieseň?“

3. Vložte svoje kontaktné údaje na uzamknutú obrazovku

Ak niekto nájde váš telefón, bude ho schopný vrátiť vám ho späť? Vložte svoje údaje na uzamknutú obrazovku, aby ste sa uistili: túto možnosť nájdete v Nastaveniach pre Android, Zdravie na iOS a Windows Phone. Pre viditeľnosť vašich údajov budete musieť upraviť tapetu obrazovky.

mobil online chat
foto: pixabay.com

4. Získajte automatické upozornenia na počasie pomocou IFTTT (Android a iOS)

Nastavte recept na IFTTT (alebo v sprievodných mobilných aplikáciách) a môžete dostávať upozornenia zasielané priamo do telefónu, ak hrozí, že sa počasie zmení na zlé. Ak to budete mať takto po ruke, a uvidíte, že sa blíži dážď alebo sneh, radšej odídete z domu do práce skôr.

5. Posielajte e-mailom obrovské súbory z vášho iPhone (iOS)

Systém iOS 9.2 pridal do telefónov iPhone aplikáciu Drop Drop, takže keď odošlete e-mailom veľký súbor z telefónu, zobrazí sa výzva na jeho použitie. Namiesto priloženia súboru ho Mail nahrá do iCloud s odkazom na stiahnutie, ktoré je platné 30 dní.

6. Ovládajte počítač pomocou telefónu

Mnoho aplikácií, od Spotify po YouTube, má zabudovanú nejakú funkciu diaľkového ovládania. Ak chcete prevziať celkovú kontrolu nad počítačom alebo notebookom, pozrite sa na obľúbené aplikácie Unified Remote a Alfred.

Prečítajte si článok o tom, ako nastaviť dobrú reklamu na Instagrame

7. Zmeňte si klávesnicu (Android a iOS)

Android aj iOS teraz podporujú používanie klávesníc tretích strán, ktoré dokážu urobiť všetko od pridania ďalších emotikonov. Na automatickú korekciu telefónu sa použije určitá kapacita spracovania neurónovej siete.

8. Zistite, v akom stave je vaša batéria

Všetky hlavné operačné systémy smartfónov majú teraz podrobné údaje o tom, ktoré aplikácie spotrebúvajú väčšinu šťavy z batérie. Takže pomocou aplikácie Nastavenia môžete nájsť koreňového adresára pre tých najhorších páchateľov a podľa potreby ich odinštalovať.

9. Fotografujte pomocou hardvérového tlačidla

Pri fotografovaní je lepšie mať pocit, že stláčate fyzické tlačidlo. Máme dobré správy – v systéme Android, iOS a Windows Phone môžete fotografovať pomocou tlačidiel hlasitosti v aplikácii Fotoaparát.

foto: pexels.com

10. Na urýchlenie nabíjania použite režim v lietadle

Často sa dostávame do situácií, kedy chceme, aby sa náš telefón nabíjal rýchlejšie. Dajte ho do režimu v lietadle a spotrebuje oveľa menej batérie. Tým sa bude váš telefón nabíjať rýchlejšie.

11. Vráťte sa domov jedným kliknutím (Android)

Aplikácia Mapy Google pre Android ponúka miniaplikáciu s jednou ikonou, ktorá vás okamžite nasmeruje na požadovanú adresu. To znamená, že si môžete vytvoriť skratku na domácej obrazovke, ktorá vás zavedie z ktoréhokoľvek miesta kamkoľvek jediným dotykom prsta.

12. Zaznamenajte reč alebo rozhovor

Pre novinárov sa mimoriadne hodí aplikácia Hlasový záznamník, ktorý funguje ako diktafón. Ak nechcete na niečo zabudnúť, nahrajte si to do telefónu, je to rýchlejšie ako písanie. A ak chcete napríklad pracovať aj počas prechádzky, môžete využiť aplikáciu, ktorá konvertuje vašu reč na text. Nahráte si váš hlas tak, že sa rovno prepíše do slov. A článok máte hotový:)

Foto: pixabay.com

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu