NAČÍTAVAM

Type to search

AKČNÉ TIPY BLOG Film a TV Kultúra MAGAZÍN ODPORÚČANÉ

15 najlepších filmových hlášok

REDAKCIA
Share

Máte radi film? Pripravili sme si pre vás 15 ikonických filmových hlášok, ktoré sú natoľko populárne, že ich používajú milióny ľudí z celého sveta.

Podeľte sa s nami o svoje najobľúbenejšie hlášky z filmov a napíšte nám ich do komentárov.

Hláška č. 15

“Otvor tie dvere, HAL.”

Postava: Dr. Dave Bowman

PODPORTE združenie Akčné ženy a podnikanie žien na SlovenskuHerec: Keir Dullea

Film: 2001: Vesmírna odysea, 1968

Vo vesmírnej odysei táto hláška zaznela, keď sa robot Hal, ktorý riadi raketu a všetky dôležité funkcie, začal správať zvláštne. Jeden z astronautov išiel opraviť poruchu na vonkajšom plášti rakety (ktorú pravdepodobne vyvolal Hal, aby ho odlákal von) a keď sa chcel vrátiť do lode, dvere sa zamkli. V napínavej scéne robot vs. človek ho Dave odpojí a bezpečne sa vráti do rakety.

Hláška č. 14

“Vždy budeme mať Paríž.”

Postava: Rick Blaine

Herec: Humphrey Bogart

Film: Casablanca

Jeden z najromantickejších filmov všetkých čias – Humphrey Bogart v minulosti prežije v Paríži románik s Ilsou (Ingrid Bergman), ktorá si v tom čase myslí, že jej manžel je mŕtvy. Po rokoch sa stretávajú v Casablance, kde je Ilsa so svojím manželom Victorom Laszlom, čo Rick rešpektuje. Na záver zaznie táto hláška, ktorá demonštruje fakt, že aj keď s ňou Rick už nemôže byť, nikdy na ich lásku v Paríži nezabudne.

Hláška č. 13

“E.T. volá domov.”

Postava: E.T.

Film: E.T.  (E.T. – Mimozemšťan, 1982)

E.T. mimozemšťan, stratený na planéte Zem sa zúfalo snaží dostať domov.

Hláška č. 12

“Som tvoj otec.”

Postava: Darth Vader

Film: Star wars Epizóda V – Impérium vracia úder, 1980

Nič netušiaci Luke Skywalker, bojujúci proti zákernému Darth Vaderovi (kedysi Anakin Skywalker), sa počas boja dozvie, že je to jeho vlastný otec, proti ktorému bojuje. Vysvitne, že aj Leia, je jeho dcéra a zároveň Lukova sestra. Vtipné je, že Han Solo (Harrison Ford) to netuší a myslí si, že Luke a Leia majú milenecký vzťah a žiarli. Až potom mu Leia prezradí, že je Lukova sestra a Han Solovi sa viditeľne uľaví.

Prečítajte si aj: Kate Beckinsale si myslí, že sú ženy v určitom veku kritizované za to, že si užívajú svoj život

Hláška č. 11

“Prvé pravidlo Klubu bitkárov: O Klube bitkárov sa nehovorí!”

Postava: Tyler Durden

Herec: Brad Pitt

Film: Klub bitkárov, 1999

Film, kde si kontrujú skvelí Brad Pitt a Edward Norton, je dnes už kultovou záležitosťou. Obaja prešli náročným výcvikom bojových umení, aby svoje postavy dokázali presvedčivo zahrať.

Hláška č. 10

“Držte si svojich priateľov blízko, ale svojich nepriateľov bližšie.”

Postava: Michael Corleone

Herec: Al Pacino

Film: Krstný otec: II. Časť, 1974

Nezabudnuteľný Al Pacino v roli mafiánskeho bossa.

Hláška č. 9

“Vrátim sa.”

Postava: The Terminator

Herec: Arnold Schwarzenegger

Film: The Terminator, 1984

I’ll be back, hovorí Terminator v podaní Arnolda Schwarzenegra. A svoj sľub aj dodržal, na filmové plátna s avrátil hneď niekoľkokrát. Naposledy v snímke Dark Fate, kde si zahrala v skvelej kondícii Linda Hamilton, ktorú sme mohli obdivovať v I. a II. Napriek tomu je tento posledný film v strate.

Hláška č. 8

“Je to vec, z ktorej sú vytvorené sny.”

Postava: Sam Spade

Herec: Humphrey Bogart

Film: Maltézsky sokol, 1941

Humphrey Bogart ako súkromný detektív Sam sa zamotá do prípadu vraždy, kde sám čelí obvineneniu, ale aj nástrahám ženy, ktorej sa snaží odolať. Na konci filmu sa ho policajt pýta na starožitnú sošku sokola, ktorá tvorí zápletku príbehu a všetci sa o ňu pokúšajú. Na to Sam Spade odpovedá: “The stuff that dreams are made of.”

Hláška č. 7

„Láska znamená, že nikdy nebudeš musieť hovoriť prepáč.“

Postava: Jennifer Cavilleri Barrett

Herečka: Ali MacGraw

Film: Love Story, 1970

Bohatý dedič rodiny Barrettovcov, Oliver, sa na škole spozná s krásnou Jennifer a začnú spolu chodiť. Jeho rodičia sú proti tomu. On sa rodine vzoprie a vzdá sa ich majetku. Ostane žiť s Jennifer, ktorá náhle ochorie. Aby získal peniaze na jej liečbu, musí ísť za otcom. Napriek tomu to nepomôže.

Hláška č. 6

„Moja mama vždy hovorila: ‘Život je ako krabica čokolády. Nikdy nevieš, čo dostaneš.‘ “

Postava: Forrest Gump

Herec: Tom Hanks

Film: Forrest Gump, 1994

Jednoduchý chlapec Forrest Gump má síce nižšie IQ, ale o to viac lásky, húževnatosti a statočnosti.

Hláška č. 5

„Huston, máme problém.“

Postava: Jim Lovell

Herec: Tom Hanks

Film: Apollo 13

Film natočený podľa skutočného príbehu trojčlennej posádky Apolla 13, kde sa vyskytol vážny technický problém. Skvelý film našťastie končí happyendom, tak ako dopadla záchranná akcia posádky aj v skutočnosti vďaka invencii šikovnosti jednotlivých členov a rád zo základne v Houstone.

Prečítajte si – 15 najsilnejších hrdiniek filmového plátna

Hláška č. 4

“Úprimne povedané, drahá, je mi to jedno.”

Postava: Rhett Butler

Herec: Clark Gable

Film: Gone with the Wind, 1939

Rhett Butler ako muž, ktorý si vie získať aj také premenlivé srdce, ako je srdce Scarlett O’Hara. Scarlett je zase známa svojou hláškou “After all, tomorrow is another day,” – “Aj zajtra je deň,” čím sa vedela povzniesť nad všetky neúspechy a verila, že zajtra začne odznova.

Hláška č. 3

“Nech ťa sila sprevádza.”

Charakter: Han Solo

Herec: Harrison Ford

Film: Star Wars, 1977

Táto hláška zaznieva vo filme viac krát, ale prvý raz prekvapivo od Han Sola, aby podporil svojho priateľa, Luka Skywalkera v boji proti temnej strane sily.

Hláška č. 2

“Chcem mu dať ponuku, ktorú nemôže odmietnuť.”

Charakter: Vito Corleone

Herec: Marlon Brando

Film: Krstný otec, 1972

Marlon Brando ako nezabudnuteľný šéf Corleone v prvej časti mafiánskej ságy. Niektoré variácie tejto hlášky sa objavujú vo všetkých troch filmoch. Scenárista Mario Puzo a režisér Francis Ford Coppola boli na protiľahlom pobreží, keď spolu písali scenár pre prvý film – Puzo v New Yorku, Coppola v San Franciscu – a doslova si navzájom posielali návrhy.

Hláška č. 1

“Bond. James Bond.”

Postava: James Bond

Herec: Sean Connery

Film: Dr. No, 1962

Preslávený spôsob predstavovania sa agenta tajnej služby je už ikonický. A k nej možno zaradiť aj komentár: “Pretrepať, nemiešať”, čo bol obľúbený spôsob podávania Martini.

REDAKCIA
REDAKCIA

Sme akčné ženy a prinášame ti príbehy a články spoločne s ďalšími akčnými ženami, ktoré robia, čo milujú a rady o tom aj píšu. Podporujeme sa navzájom v našich snoch. V tom, čo nás napĺňa a robí nám radosť. Pridaj sa k nám: https://akcnezeny.sk/registracia/ Spoločne vytvárame magazín, stretávame sa online a rovnako offline na vzdelávacich a motivačných podujatiach, ktoré organizujeme. IG: #zenyktorerobiacomiluju #akcnezeny #akcnemamy #vzdelavanie #biznis #kariera

  • 1

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X