Žijete v blízkosti elektromagnetického poľa? Môže to byť zdraviu nebezpečné.

0

Uvažovali ste niekedy nad tým, v akom prostredí žijete a čo spôsobujú elektrické predmety, ktorými sa obklopujete? Vedeli ste, že náš organizmus reaguje na neviditeľné podnety a silné magnetické či elektrické pole môže spôsobiť poškodenie na zdraví? 

Je vedecky dokázané, že ľudia pracujúci dlhú dobu v umelom silnom elektrickom či magnetickom poli – napríklad v závodoch ako zvárači alebo pri elektromagnetických peciach trpia po čase na patologické zmeny. Či už ide o ľahšie formy ako nechutenstvo, malátnosť, bolesti hlavy, ale aj vážnejšie zmeny v srdcovom rytme alebo rakovinu.

Silné magnetické pole spôsobuje poškodenie živých tkanív

Všeobecne, vďaka industrializácii a elektronifikácii spoločnosti dochádza na Zemi k zvýšeniu povrchového magnetického poľa. Ide o tzv. elektromagnetický smog. Dôvodom sú elektrárne, rozvodové siete, kde je magnetické pole najsilnejšie. Pole pôsobí nielen na ľudí, ale rovnako aj na zvieratá a rastliny. Pod vplyvom elektromagnetického poľa na živé bunky dochádza k zmenám živých tkanív a to skoro vždy k negatívnym. Hodnoty, ktoré sú vyššie ako 0,1 T spomaľujú až zastavujú metabolické procesy a vedú k poškodeniu tkaniva. (zdroj: WHO)

Ako si zariadiť domácu kanceláriu podľa feng shui a zvýšiť tak svoju produktivitu?

Čo hovorí feng shui na elektromagnetické žiarenie

Spomínate si, ako vám rodičia hovorili, aby ste nesedeli blízko televízora alebo nepozerali dlho do počítača? Pravda je, že všetky malé i veľké prístroje a zariadenia v našich domácnostiach môžu spôsobiť ešte niečo iné okrem toho, že nám zjednodušia život. Môžu ohroziť naše zdravie. Elektrické prístroje vysielajú do svojho okolia elektromagnetické žiarenie, ktoré spôsobuje celý rad problémov.

Obavy vedcov, že toto žiarenie šíriace sa okolo elektrického vedenia spôsobuje rakovinu boli vystupňované dvoma štúdiami zo Švédska. Tie poukazujú na to, že u deti žijúcich v blízkosti elektrického vedenia je štvornásobne väčšie riziko leukémie než u ostatných detí. Vedci dokázali, že riziko rakoviny sa zvyšuje priamoúmerne s rastom elektromagnetického poľa.

Napadlo vám niekedy dať si zmerať vo vašej domácnosti elektromagnetické pole? 

Zdroj foto: Môj dom
Zdroj foto: Môj dom

Ako sa možno preventívne chrániť voči žiareniu?

Zaistite aby u vás doma televízor, hodiny, rádia, smartphony či ventilátory boli vzdialené aspoň na dva metre. Nepracujte s hlavou príliš blízko k stolnej lampe. Domáci pomocníci ako obyčajný mixér alebo fén majú príliš silné elektromagnetické pole. Vedeli ste to? V miestach, kde je prívod elektriny do domu a tiež v okolí poistiek je silné elektromagnetické pole. Skúste si od nich držať odstup a v ideálnom prípade ich nemajte v blízkosti postele.

 

Zdroj inšpirácie o Feng shui: Angela Thompsonová z knihy Feng Shui

žiadne príspevky na zobrazenie