15 spôsobov ako renovovať svoje bývanie

0
15 spôsobov ako renovovať svoje bývanie

Vďaka týmto zábavným a jednoduchým tipom na domácu prerábku domova bude vaše bývanie úplne nové.

Na obnovu vášho domova nemusíte minúť všetky svoje peniaze. Verte tomu alebo nie, je možné úplne prerobiť svoj dom bez toho, aby ste museli utratiť kus svojich úspor. Dodržiavaním niekoľkých jednoduchých trikov, ktoré sme zhromaždili od dizajnérov a iných odborníkov na bývanie, môžete vylepšiť svoj skromný príbytok tak, že bude vyzerať oveľa lepšie a luxusnejšie. Takže ak vaše dekorácie začínajú vyzerať trochu zastarane, prečítajte si cenovo dostupné tipy na zdobenie domácnosti, vďaka ktorým bude váš priestor opäť vyzerať ako úplne nový.

1. Vymaľujte strop

Chcete pridať nejakú farbu, ale uprednostňujete, aby vaše steny boli v nedotknutej bielej? Jessica Lynn Williamsová, majiteľka a interiérová dizajnérka v Hendley and Co., má tip práve na to. „Zachovajte jas svojich stien a zároveň pridajte do stropu výraznejšiu farbu,“ navrhuje. Môže to byť čokoľvek tak jemné ako levanduľa alebo také odvážna ako baklažánová. V každom prípade to otvorí miestnosť a pritiahne oči.

2. Pridajte koberec

Ak máte holé dlážky, môže to niekedy pôsobiť trochu nevábne alebo sterilne. Ak pridáte koberec aspoň vo veľkosti 3×2 metre a zvolíte jasnú farbu alebo vlas s leskom, pridáte tým svojmu priestoru veľa vôčší šmrnc a tiež pocit útulnosti.

3. Rozžiarte svoje umelecké dielo

Pochváľte sa svojimi umeleckými dielami, či už ide o rodinné dedičstvo alebo o handmade tvorbu. Ak to chcete urobiť, jednoducho nainštalujte malé svetlá nad alebo pod umelecký predmet. „Toto osvetlenie funguje najlepšie na zarámovaných umeleckých dielach, ktoré nie sú prekryté sklom,“ hovorí interiérová dizajnérka Holly Holden z Connecticutu. „Začnite s jedným alebo dvoma a pokračujte s ďalšími v pridávaní do svojej zbierky obrazových svetiel.“

4. Vymeňte si schodiskové zábradlie

Holly Holden navrhuje zvýrazniť vchod do vášho domu úplne novými schodišťovými tyčami, najmä z mosadze. Ale vymeniť tie existujúce v rámci domu. „Pridáva to vášmu domu dekoratívny detail, ktorý sa používa na chatách a hradoch a všetkým medzi tým,“ hovorí. „Dajú sa dokonca objednať s čírym lakom, takže ich nemusíte leštiť.“

Tieto zmeny v domácnosti vám najviac zvýšia hodnotu bývania na trhu nehnuteľností

5. Získajte inú perspektívu

Nie ste si istí, kde začať s domácimi aktualizáciami? Odfoťte si všetky štyri steny miestnosti z výšky. Zachytíte tak veci, ktoré voľným okom uniknú, napríklad ak treba zavesiť umelecké dielo na prázdnu stenu alebo ak je na poličke priveľa doplnkov. S novou perspektívou môžete podľa potreby pridávať alebo uberať zo svojich stien. Funguje to v akomkoľvek priestore, ale je to užitočné najmä v otvorených priestoroch, kde môže prekážať veľký nábytok.

6. Vyčistite drevo

Pre rýchle obnovenie zvážte úplné vyčistenie všetkých vašich drevených plôch, hovorí Jack White, viceprezident technických služieb v Rainbow International Restoration. Ale uistite sa, že to urobíte správnym spôsobom.

Voda môže drevo zdeformovať, takže White navrhuje, aby ste „utierali zmesou 1/2 až 1 šálky bieleho octu a 1 galónu teplej vody.“ Potom „pracujte po malých častiach, utrite podlahu mierne navlhčenou čistiacou handričkou a ihneď ju osušte bavlnenou utierkou.“ Uvidíte tu skutočne lesk, ktorý môže pochádzať len z dobre vyleštených podláh z tvrdého dreva.

7. Premiestnite svoj nábytok

Táto úloha vás nebude stáť nič, len trochu námahy. Ak máte pocit, že váš domov potrebuje zmenu, najprv zvážte, či vám stačí prestavať nábytok. Umiestňovaním častí nábytku do nových pozícií a možno aj do iných miestností možno zistíte, že to, čo ste si mysleli, že vášmu domovu chýba, tam celý čas bolo.

Tieto veci si ľudia všimnú ako prvé, keď prídu do vášej obývačky

8. Aktualizujte svoj hardvér

Pokiaľ ide o váš domov, malý upgrade môže mať veľký efekt. „Výmena detailov, ako sú rukoväte zásuviek a gombíky skriniek, môže znamenať obrovský estetický rozdiel,“ hovorí Dave Murphy, technický riaditeľ spoločnosti N-Hance Wood Renewal. Murphy hovorí, že materiály „s jemným farebným nádychom, elegantným strieborným alebo zlatým povrchom“ môžu skutočne spôsobiť, že niečo staré bude opäť pôsobiť ako nové.

unsplash.com

9. Alebo natrite starý nábytok

Ak sa nebojíte vyhrnúť si rukávy, tento víkendový projekt je zábavný. Riha hovorí, že maľovanie je jednoduchý spôsob, ako vymeniť zastaraný nábytok. „Vylepšite kus dreveného nábytku odvážnym, vysoko lesklým náterom, ktorý sa stane výrazným prvkom v miestnosti,“ hovorí. Ak máte čas a trpezlivosť, môžete tiež „vytvoriť moderný vzhľad tým, že natriete celú miestnosť, obloženie a dvere rovnakou farbou a povrchovou úpravou“ ako váš nový nábytok.

10. Ozdobte obojstranným textilom

„Zábavným trikom, ako pridať do priestoru ešte viac textúry a farby, je nájsť vankúše s rôznymi farbami na každej strane, ktoré môžete otočiť, keď budete mať náladu na prepnutie,“ hovorí Avigail Eisenstadt, CEO spoločnosti AE Design. Funguje to aj na prikrývky, periny a paplóny. Akonáhle budete potrebovať inováciu, stačí ich prevrátiť a váš priestor bude okamžite obnovený.

Ak vaša spálňa alebo obývačka vyzerá plocho, „vytvorte drahý a luxusný vzhľad pomocou miešania vzorov a textúr“ na vankúšoch. Dosiahnete to mixom vzorov.

11. Vymeňte drobné textílie

Rukoväte a gombíky nie sú jedinými drobnosťami vo vašej domácnosti, ktoré môžete rýchlo a lacno vymeniť. Sara Skirboll, expertka na spotrebiteľské trendy pre RetailMeNot, tiež odporúča „vymeniť malé doplnky, ako sú vankúše, prehozy a malé predmety na vašom konferenčnom stolíku“. Navrhuje kupovať lacné kúsky, takže keď vás váš výber začne nudiť, „môžete ich meniť častejšie“.

unsplash.com

12. Použite farebnú škárovaciu hmotu

Škárovacia hmota nie je len na utesnenie vašich dlaždíc – je to skvelé miesto na vyjadrenie sa. Curt Rapp, generálny riaditeľ spoločnosti The Tile Doctor, hovorí, že farebná škárovacia hmota je „trendom a jednoduchým a nákladovo efektívnym spôsobom, ako premeniť akýkoľvek priestor v domácnosti“. Farebnú škárovaciu hmotu je možné použiť na pôvodný obklad alebo naniesť na existujúci. „Môže premeniť bežné keramické alebo sklenené dlaždice na neočakávané – a vizuálne ohromujúce – návrhy.“

13. Alebo buďte odvážne s nástennými maľbami

Hoci sa tapety víťazne vrátili do hry, neznamená to, že by ste mali podceňovať silu nástennej maľby. Dizajnérka Kyra Williams hovorí, že jej obľúbená je potlač inšpirovaná prírodou. „Možnosti sú nekonečné a záväzok je minimálny,“ hovorí. Ak sa vám páči nápad s výrazným motívom, ale nechcete do toho ísť naplno, skúste zavesiť tapisériu s rovnakými listovými, prírodou inšpirovanými vzormi.

14. Alebo textúrujte svoje steny

Uvažujte nad rámec základných farieb a tapiet a skúste sa zamerať na viac textúr na stenách, ako je napríklad zrkadlo alebo drevený lapač snov. Tieto textúry dodajú vášmu priestoru sofistikovaný nádych. Nancy Charbonneau z Charbonneau Interiors hovorí: „Existuje veľa možností s jednoduchou inštaláciou, ktoré sú tiež neuveriteľne cenovo dostupné,“ vrátane možností lepenia tapiet, ktoré sú vyrobené tak, aby vyzerali ako kameň, drevo alebo dlaždice.

15. Namaľujte si spodné skrinky

Keď ste naozaj pripravení na nejaké experimentovanie s dizajnom, skúste dvojfarebné skrinky. Jednoducho vymaľujte spodné skrinky jednou farbou a horné si ponechajte ako neutrálne. Ak máte svetlé podlahy a dosky, choďte do tmavých farieb a naopakí. Pasuje napríklad námornícka biela s modrou, pastelová s drevom alebo sivá s farbami. Rovnováha je tu kľúčová.

Zdroj: bestlifeonline.com

žiadne príspevky na zobrazenie