Prvé veci, ktoré si hostia všimnú vo vašej obývačke

0
Prvé veci, ktoré si hostia všimnú vo vašej obývačke
pexels.com

Dobre navrhnutá kuchyňa môže urobiť váš domov ešte príjemnejším a zaujímavejším. Ale ak plánujete pozvať hostí alebo chcete vytvoriť príjemnú atmosféru, žiadna miestnosť nie je taká dôležitá ako vaša obývačka.

Keď to urobíte dobre, tento priestor môže byť ideálnym prostredím pre rodinné stretnutia a posedenia s priateľmi, ktoré zanechajú dobrý dojem z vášho domova u každého, kto vás navštívi. Prečítajte si, čo si podľa odborníkov hostia všimnú na vašej obývačke ako prvé.

1. Vaše osobné dotyky

Aj keď vaša obývačka nemusí byť tak osobným priestorom ako vaša spálňa, stále je to dôležitá súčasť vášho domova, kde budete tráviť veľa času. To je dôvod, prečo odborníci tvrdia, že je nevyhnutné vložiť do jeho vzhľadu svoje vlastné kreatívne dotyky a osobnosť – najmä ak pracujete s čistým plátnom.

„Obývačka je často priestorom, kde sú vystavené naše dekoratívne predmety,“ hovorí Yasmine El Sanyoura, bytová dizajnérka. „Ak ste si ešte nevyzdobili steny, zvážte, či tak neurobíte pred príchodom hostí. Prázdna stena v obývačke môže niekedy pôsobiť sterilne, ak je v strede miestnosti.“

Nemajte však pocit, že musíte začať investovať do obrazov, len aby ste si spravili náladu. „Ak nemáte umenie na vystavenie, zvážte zavesenie zrkadla alebo nejakých zarámovaných fotografií. Vytvorte záujimavý kútik s knihami na policiach a na konferenčnom stolíku. Knihy môžete dokonca naskladať vodorovne, aby mali police rôznu výšku,“ navrhuje.

Prečítajte si: Prvé veci, ktoré si hostia všimnú vo vašej kuchyni

pexels.com

2. Farebná schéma

Či už vyberáte farbu laku alebo nakupujete správnu pohovku, prísť so správnou farebnou schémou pre vašu obývačku môže byť ťažké rozhodnutie. Ale keďže miestnosť vo vašom dome bude s najväčšou pravdepodobnosťou navštevovaná hosťami, odborníci tvrdia, že farebná schéma je jedno zastrešujúce dizajnové rozhodnutie, ktoré si zaslúži vašu maximálnu pozornosť.

„Ak máte výrazné a jasné farby, môže to byť ohromujúce – ale ak máte tlmené a neutrálne farby, môže to byť nudné,“ hovorí Aviva Sonenreich, realitná maklérka so sídlom v Colorade. „Správna farebná schéma vytvára teplý a príjemný priestor, v ktorom sa hostia budú cítiť ako doma.“

3. Zeleň

Izbové rastliny môžu byť jednoduchým spôsobom, ako vniesť do vášho domova trochu živosti exteriéru. Prirodzene, to z nich robí výnimočnú príležitosť pre vašu obývačku, pretože ich možno vymeniť alebo zameniť v relatívne krátkom čase alebo s obmedzeným rozpočtom.

Rastliny vždy oživia priestor a dodajú mu farbu,“ hovorí El Sanyoura. „Uistite sa však, že sa vašim rastlinám darí dobre a odložte všetky, ktoré momentálne vädnú.“

Existuje tiež veľa možností, ak máte obavy o údržbu. „Ak nemáte vzťah k zeleni, existujú skvelé umelé rastliny, ktoré vyzerajú veľmi realisticky. A olivovník v rohu alebo sukulenty na poličke môžu vdýchnuť ‚život‘ interéru,“ hovorí.

Prečítajte si: Najväčšie trendy v interiéroch v roku 2023

pexels.com

4. Ako je zariadená

Dekor na stenách môže dodať vašej obývačke osobný nádych, ktorý hľadáte, ale je to zariadenie, ktoré v konečnom dôsledku určí, aký funkčný môže byť váš hostiteľský priestor. Odborníci preto upozorňujú, že výber nesprávnych kúskov alebo vytváranie neprehľadného usporiadania bude na návštevníkov striehnuť hneď, ako vstúpia.

„Hostia si všimnú, aký máte nábytok a ako je v miestnosti usporiadaný,“ hovorí Aviva Sonenreich. „Je dôležité vybrať si kúsky, ktoré sú pohodlné a zároveň štýlové.“

A v závislosti od toho, kto k vám chodí a ako často, by ste mali zvážiť, či ste dostatočne pripravení na pohodlie hostí. „Pohovka a pár stoličiek sú zvyčajne postačujúce, ale ak často u seba bavíte veľké skupiny, možno budete potrebovať viac možností na sedenie,“ navrhuje.

Nemusíte však nutne hľadať spôsob, ako umiestniť viacero pohoviek do vašej obývačky. „Plánujte dopredu s multifunkčnými kúskami, ako sú pohovky, ktoré môžu slúžiť aj na iné účely, keď odíde návšteva,“ navrhuje Yasmine El Sanyoura.

Prečítajte si: 7 hriechov dekorovania stien

pexels.com

5. Ako je celkovo prívetivá

Plánovanie dokonalej obývačky sa môže zdať ako skľučujúca úloha. Ale okrem hľadania najlepšieho nábytku môže byť niekedy najdôležitejším krokom v tomto procese krok späť a zváženie niektorých jemnejších prvkov, ktoré prispievajú k jeho atmosfére.

„Keďže sa obývačka stala novým centrálnym priestorom v domácnosti, hostia by mali vojsť dovnútra a okamžite sa cítiť pohodlne,“ hovorí El Sanyoura. „Ak je vaša obývačka tmavá a preplnená, hostia si to okamžite všimnú a môže ich to znepokojiť. Vpustite svetlo dovnútra tým, že otvoríte rolety a žalúzie. Ak je vonku pekný deň, otvorte okná, aby ste sa nadýchli čerstvého vzduchu.“

Stále však existujú možnosti, aj keď má váš zábavný priestor málo okien. „Pridajte na pohovku niekoľko vankúšov a prikrývok, aby obývačka pôsobila útulne, aby sa hostia cítili pohodlne, a zapáľte sviečku, aby ste upokojili zmysly,“ navrhuje.

A nezabudnite zvážiť jeden z hlavných spotrebičov miestnosti. „Ak hostíte hostí na športový večer, filmový večer alebo pozeráte šou, mať zapnutú televíziu je pri príchode v poriadku, aj keď možno so zníženou alebo vypnutou hlasitosťou. Ak chcete mať s hosťami rozhovor alebo chystáte jedlo, zapnutá televízia môže vašim hosťom signalizovať, že ste zatvorení do vlastnej spoločnosti alebo rozhovoru,“ hovorí Yasmine El Sanyoura.

Zdroj: bestlifeonline.com, pexels.com

Ohodnoťte článok

3.3

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu