19 tipov, ako originálne požiadať o ruku

20.12.2021 (Webnoviny.sk) – Inšpirujte sa, ako originálne požiadať vašu polovičku o ruku.

Chystáte sa spečatiť váš vzťah manželstvom? Prípravy na zásnuby spočívajú vo výbere dokonalého prsteňa a naplánovaní, kde požiadate vašu spriaznenú dušu o ruku. Pripravili sme pre vás zopár nápadov, ako sa môžete originálne zasnúbiť.

Piknik

Dobre pripravený piknik vie byť sám o sebe veľmi pekným zážitkom. V spojení so žiadosťou o ruku bude rozhodne patriť k najromantickejším momentom vašich životov. S košíkom plným vášho obľúbeného jedla, dezertov a bubliniek, sa môžete vybrať do miestneho parku, na lúku či k jazeru, kde si nerušene vychutnáte spoločnosť jeden druhého.

Túra

Ak obľubujete túry, obujte si vychádzkovú obuv a vyrazte do prírody. Na krásne výhľady, spoločne prekonanú náročnú trasu a pokľaknutie na jej konci budete ešte roky spomínať.

Zapojte svojich najbližších

Pokiaľ patríte k párom, ktoré majú veľkú skupinu blízkych priateľov, s ktorými sa radi o všetko dôležité delíte, môžete ich zapojiť do vašich zásnub. Oblečte im napríklad tričká s písmenami, ktoré po spojení na skupinovej fotografii vyslovia vašu žiadosť o ruku. Zapojiť však nemusíte iba priateľov, ale aj blízku rodinu, vaše deti, alebo domácich maznáčikov, skrátka kohokoľvek na kom vám a hlavne vašej partnerke záleží.

Na vode

Pre takzvaných vodákov nie je hádam lepšieho miesta na požiadanie o ruku ako priamo na vode. Spraviť tak môžete na splave, výletnej loďke, ale kľudne aj na vodnom bicykli na jazere.

Zakomponujte hudbu

Zoberte vašu partnerku na koncert obľúbenej kapely. O ruku ju môžete požiadať pred, počas, či po koncerte, pokiaľ si trúfate na veľké verejné gesto, môžete skúsiť skontaktovať organizátora koncertu, alebo kapelu a vybaviť si verejnú žiadosť, priamo z pódia pred očami ostatných fanúšikov.

Natočte film

Ak inklinujete k tvorbe filmu, natočte vašej partnerke krátky film, pomocou ktorého vystihnete podstatu vášho vzťahu, prípadne zostrihajte video zo záberov z vašich dovoleniek a fotiek z krásnych chvíľ, ktoré ste spolu strávili.

Vianočný stromček

Dohodnite sa s predajcom vianočných stromčekov nech vám odloží vami vybraný stromček, na ktorý vopred pripravíte nápis “Vezmeš si ma?” Prípadne týmto odkazom ozdobte váš spoločný stromček už doma, pokým bude vaša partnerka spať a ráno ju bude čakať krásne vianočné prekvapenie.

Znovu prežite prvé rande

Zrekonštruujte si vaše prvé rande. Zoberte vašu polovičku opäť na miesta, kde prvýkrát preskočila iskra.

Choďte na výlet

Vyše 50% párov sa zasnúbi na výlete. Vyberte sa niekam, kam ste vždy chceli ísť, na nejaké romantické miesto, alebo len vybehnite na vlakovú stanicu a spontánne naskočte na najbližší vlak. Kamkoľvek to bude, na tento výlet len tak ľahko nezabudnete.

Urobte vaše obľúbené miesto ešte obľúbenejším

Máte nejaké miesto, ktoré sa viaže k vášmu vzťahu a má pre vás špeciálny význam? Napríklad miesto, kde ste si prvýkrát povedali “ľúbim ťa”? Pokiaľ na takomto mieste požiadate o ruku svoju spriaznenú dušu, navždy ho spojíte s vašim vzťahom.

Nasledujte stuhu

Pri vstupe do vášho príbytku pripravte dlhú stuhu s výzvou na jej nasledovanie. Na rôznych miestach stuhy majte prilepené vaše fotky, romantické odkazy a “relikvie” vášho vzťahu. Na konci stuhy čakajte na svoju partnerku s prsteňom.

Spoločenské hry

Radi sa spolu hráte spoločenské hry? Vytlačte si kartičky so žiadosťou o ruku, ktoré budú vyzerať ako súčasť vašej obľúbenej hry a nenápadne ich zakomponujte do balíčka. Ak ste fanúšikovia scrabble, požiadajte vašu partnerku o ruku pomocou kameňov s písmenkami, ktoré naaranžujete keď odbehne od hracej plochy.

Kniha

Ak vaša partnerka rada číta, darujte jej knihu, do ktorej vyrežete dieru na prsteň. Prípadne vymeňte v jej práve rozčítanej knihe záložku za kartičku s vašou žiadosťou o ruku. Skontaktujte jej obľúbeného autora a požiadajte ho o podpis s venovaním v tvare “vezmeš si XY za muža?”. Ak ste duša kreatívna, napíšte jej báseň. Možností je neúrekom.

Pub kvíz

Ak ste trendu pub kvízov podľahli aj vy a pravidelne sa ich spolu zúčastňujete, dohodnite sa s kvízmajstrom, nech vo vopred dohodnutom kole položí miesto kvízovej otázky, otázku “(Meno) vezmeš si (meno) za muža?”.

Fotobúdka

Vbehnite spolu do fotobúdky a tesne predtým než začne fotiť, vytiahnite prsteň a požiadajte svoju drahú o ruku. Ak si to správne načasujete, budete tak mať zvečnený tento moment a úprimné prekvapenie vašej priateľky.

Planetárium

Navštívte planetárium potom, čo ste sa dopredu dohodli s personálom, aby vám z hviezd urobili nápis ” Vezmeš si ma?”

Divadlo

V prípade, že spolu často a radi chodievate do divadla, skúste pred predstavením skontaktovať účinkujúcich, alebo režiséra, aby vám venovali na začiatku, alebo na konci hry pár minút na požiadanie vašej drahej o ruku.

Výhľady

Zasnúbenie s výhľadom je vždy niečím výnimočným. Máte prístup na strechu, z ktorej vynikne panoráma mesta? Vyzdobte ju a podávajte na nej napríklad už spomínaný piknik. Ak je pre vás strecha prinízka, romantiku ponúka aj let teplovzdušným balónom alebo malá túra na vyhliadku.

Na vleku

Zimnú sezónu mnohí z nás radi trávia na svahoch. Ak si privstanete, alebo sa dohodnete s pracovníkmi údržby svahu, môžete napísať do snehu odkaz pre vašu lásku, ktorý bude viditeľný počas vašej cesty lanovkou.

Dúfame, že ste sa nechali inšpirovať. Ak aj nie, majte na pamäti, že to najoriginálnejšie požiadanie o ruku musí byť v prvom rade zo srdca a vystihovať vás a vašu polovičku. Držíme vám palce!

Informačný servis