2 veci, ktoré by ste nemali robiť, keď stretnete starého priateľa

0
2 veci, ktoré by ste nemali robiť, keď stretnete starého priateľa

Odborníčka na etiketu prezradila, akým témam sa vyhnúť pri rozhovore so starým priateľom.

Stretnutie so starým priateľom môže byť radostná udalosť plná príležitostí na spojenie a zaspomínanie. Ale náhodné opätovné stretnutie s niekým z vašej minulosti môže byť tiež potenciálnou pôdou na prešľapy.

Ak chcete udržať konverzáciu v pohode a vyhnúť sa zraneným pocitom, existujú dve témy, ktorým by ste sa mali vždy vyhnúť, keď narazíte na starého priateľa, tvrdí August Abbott, PhD, vzťahový poradca a odborník na etiketu, ktorý strávil 40 rokov vyučovaním kurzov etikety.

Čítajte ďalej a zistite, ktorým témam by ste sa mali radšej vyhýbať.

Nikdy nespomínajte váhu alebo peniaze, keď narazíte na starého priateľa

Ak narazíte na starého priateľa, nikdy nezačínajte konverzáciu poznámkou o akýchkoľvek zmenách jeho hmotnosti alebo typu postavy, vyzýva Abbott. Aj keď si myslíte, že ho tým pochválite, je to náročná téma s potenciálom uraziť.

Podobne sa pri prvom stretnutí so starým priateľom vyhýbajte témam súvisiacim s príjmom alebo peniazmi. Ak konverzácia plynie a vy sa znova začnete rozprávať hlbšie, bude čas na to, aby ste sa do týchto tém viac zahĺbili neskôr, hovorí Abbott.

priatelky
Foto: pixabay.com

Príjemný rozhovor je ako priateľské interview

Abbott navrhuje, aby ste sa pri rozhovore so starým priateľom pripravili tému o jeho úspechoch, premýšľajte ako redaktor v časopise, ktorý kladie otázky.

„Spýtajte sa svojej starej priateľky na jej deti, manžela, na jej prácu a kariéru, čo robí v týchto dňoch a kde býva,“ hovorí. „Každá z týchto otázok bude mať za následok odpoveď a každá odpoveď je celá kapitola, okolo ktorej môžete vytvoriť pekný rozhovor.“

Tiež môžete pospomínať na staré časy, hovoriť o spoločných známych, zahrnúť otázky o deťoch, cestovaní, práci alebo iných podobne jemných, ale skúmavých otázkach životného štýlu. Udržujte tón pozitívny a ľahký. Abbott hovorí, že cieľom úspešného stretnutia so starým priateľom by malo byť udržať konverzáciu pozitívnu, ľahkú a pohodovú – aspoň na začiatku, kým sa neobnoví väčšia hĺbka a dôvera.

Prečítajte si: Čo je Ghosting a prečo sa ľudia jednoducho prestanú ozývať?

unsplash.com

Vyhnúť sa smutným témam

„Ak je niečo menej ako nádejné alebo šťastné, je čas prejsť na inú tému,“ hovorí. Povedzte: „Máš toho veľa,“ a zamerajte sa na nádeje a sny do budúcnosti, radí. 

Ponúknite podporu, ak starý priateľ naznačuje, že ju potrebuje. Hoci Abbott radí, aby bola konverzácia na začiatku ľahká, odporúča tiež, aby ste sa priklonili k podpornej a upokojujúcej reakcii, ak váš priateľ odhalí zraniteľnosť; neprekračujte to len v mene toho, aby ste zostali pozitívne naladení.

„Ak sa zdá, že potrebuje rameno, o ktoré by sa mohla oprieť, o ktoré by mohla plakať alebo sa ho len držať, niekoho, komu by povedali svoje strasti, nekazte to tým, že sa tomu budete posmievať alebo sa k tomu budete správať ľahkovážne,“ hovorí. V tomto prípade buďte chápaví a neponúkajte rady.

„Aj keď sa vás spýta: Čo mám robiť?“ najlepšie, čo môžete povedať a ponúknuť, je: ‚Naozaj neviem, ale ver, že som tu pre teba, nech sa deje čokoľvek,‘“ hovorí. „Aj keď ťa mám len počúvať alebo držať okolo ramien, budem tu pre teba.“

Zdroj: bestlifeonline.com, unsplash.com

žiadne príspevky na zobrazenie