29 malých nákupných návykov, ktoré vám pomôžu ušetriť množstvo peňazí

0
29 malých nákupných návykov, ktoré vám pomôžu ušetriť množstvo peňazí
pixabay.com
Tieto nákupné triky vám môžu ušetriť veľa času a peňazí. Všetci poznáme realitu nakupovania: Vyrazíte do obchodu, kúpite si jednu vec a nejakým spôsobom skončíte pri pokladni s košíkom vecí, ktoré ste absolútne nepotrebovali.
Plánovali ste minúť iba 3 eurá, a napriek tomu, keď budete odchádzať z obchodu, budete o 30 euro ľahší. Maloobchodníci vyhrávajú a vy máte zlý pocit, že ste prehrali. Preto vám chceme pomôcť, aby prehliadli triky predajcov a vytvorili si vlastné pravidlá. Zostavili zoznam nákupných návykov, za ktoré vám vaša peňaženka poďakuje. 

1. Držte sa prísneho rozpočtu

Kedykoľvek, keď sa chystáte na nákupy, urobte si čas a spíšte si svoje financie. Naplánujte si množstvo peňazí, ktoré môžete minúť. Prídete na to, že impulzívne nákupy rýchle pôjdu bokom, keď máte jasné pravidlá.

2. Nechajte svoje kreditné karty doma

Ak máte obavy, že sa v sekcii výpredajov nebudete vedieť ovládať, nechajte svoje kreditné karty doma. Namiesto toho si vypočítajte, koľko peňazí chcete minúť – alebo si ich môžete dovoliť minúť – a vezmite si túto sumu v hotovosti so sebou na nákup. Takto nebudete môcť minúť viac, ako je možné.

3. Dokončite všetky svoje nákupy na jeden raz

Skúste nakupovať všetky veci v jednom centre alebo ešte lepšie v jednom obchode. Maloobchodníci majú tendenciu ponúkať viac zliav, keď u nich miniete viac. Nakupovanie v malom okruhu obchodov navyše znamená, že ušetríte aj peniaze za benzín!

4. Nakupujte v second handoch

Zvyknite si nakupovať značkový tovar v second handoch. Aj keď sa niektorí ľudia vysmievajú myšlienke nákupu použitých vecí, mnohé z položiek predávaných v týchto obchodoch sú v skutočnosti úplne nové alebo boli takmer nenosené.

žiadne príspevky na zobrazenie