Šikovná aplikácia – nákupný zoznam a wishlist v jednom

0
Šikovná aplikácia – nákupný zoznam a wishlist v jednom

Robíte si nákupný zoznam? Pravdepodobne si ho píšete na papier. A stáva sa vám, že si ho niekedy aj zabudnete alebo neviete, kde ste ho dali? Nákupný zoznam v mobile máte vždy pri sebe ako svoj mobil.

Nenápadná aplikácia ako Google Keep vie poskytnúť výbornú službu pre ľudí, ktorí sa pri nákupe spoliehajú na starostlivo pripravený „nákupný zoznam“. Je dostupná na počítači alebo tablete po prihlásení sa k účtu Google, rovnako, ako je možné nainštalovať si ju do mobilu (kde ju využívame asi najviac).

Ako to funguje?

Práca s Google Keep funguje na jednoduchom intuitívnom princípe. Vzhľad evokuje farebné lepiace papieriky „Post-it-Notes“, ktoré poznáme napríklad z kancelárií. Umožňuje vytvárať zoznamy položiek s možnosťou ich odškrtávania, úpravy, odstraňovania, skrátka ich neprestajnej aktualizácie. A to sa presne hodí na neustále vznikajúcu potrebu zásobovania našich domácností.

Tri dôvody, prečo by ste mali ľuďom radšej zatelefonovať alebo napísať

Poznámky je možné vkladať klasickým písaním na klávesnici, ale taktiež pomocou zvukového záznamu a obrázka (fotky). Ďalej je možné ich farebne rozlíšiť, formátovať text do odstavcov (stromovej štruktúry), rýchlo v nich vyhľadávať, archivovať ich alebo niekomu zaslať pomocou správy, emailu či vložením/uploadovaním obsahu do inej aplikácie.

Výhody online poznámok

Prečo meniť svoje zvyklosti? Nižšie uvádzame v bodoch, prečo nakupujeme už iba s digitálnym zoznamom:

  • Plne nahrádza papierové zoznamy a je vždy po ruke, čo  dnes často znamená v mobile
  • Nákupný zoznam môžete tvoriť kedykoľvek a kdekoľvek v reálnom čase potreby (plynule za behu života, takže nemusíte dlho loviť v pamäti pri jeho zostavovaní)
  • Je prístupný na dopĺňanie a zmeny z rôznych zariadení (PC, mobil …) a vďaka synchronizácii si drží aktuálnosť
  • Môžete ho zdieľať s ostatnými – čo sa viac než hodí v spoločnej domácnosti
  • Umožňuje si nastaviť pripomienku pre danú poznámku (zoznam)

Príbeh zo života

Úplne nečakane nás už stihol aj pobaviť v situácii, kedy sa ho jeden z nás (on) striktne držal v obchode pri brázdení nákupnými uličkami a druhý (ona) neúnavne pracovala na jeho dopĺňaní z domu. A rozšírila ho rýchlym prediktívnym písaním o vtipné kombinácie „sušené dojčatá“ a „kakaové nohy“.

Aj ako zoznam prianí

Našli sme pre neho i ďalšie využitie v podobe zoznamu prianí/darčekov tzv. „Wishlistu„, zoznamu  filmov, ktoré si chceme pozrieť, prípadne knižiek, ktoré si prajeme prečítať. Môže sa hodiť i na zoznam vecí, ktoré si zamýšľate so sebou zabaliť, ak niekam cestujete. Prosto všade tam, kde veci nepotrebujete držať sústavne v hlave, a zároveň na nich nechcete zabudnúť.

Pokojne sa s nami podeľte o ďalšie praktické tipy a nápady. Na aký účel vám Google Keep poslúžil, ako sa s ním nakupuje, a či vás tiež nejako príjemne pobavil?

žiadne príspevky na zobrazenie