37 percent ľudí tají pred svojím partnerom túto jednu vec

0
37 percent ľudí tají pred svojím partnerom túto jednu vec
unsplash.com

Klamstvo je jedným z najčastejších dôvodov, prečo sa ľudia rozchádzajú, ale je to tiež jeden z najťažších návykov, ktorých sa treba zbaviť. Štúdia z roku 2013 publikovaná v Komunikačných štúdiách zistila, že ľudia klamú svojim partnerom asi päťkrát do týždňa.

A aj keď vám partner priamo neklame, stále by pred vami mohol niečo skrývať. V ďalšej novšej štúdii 37 percent ľudí uviedlo, že sa previnilo tým, že túto jednu vec pred svojimi partnermi tajili.

Viac ako tretina ľudí skrýva pred partnerom financie

Národná nadácia pre finančné vzdelávanie (NEFE) zbiera údaje o finančnej nevere už viac ako desať rokov. V roku 2018 NEFE zverejnila výsledky dvojročnej štúdie, ktorú v mene organizácie uskutočnil Harris Poll. Podľa štúdie sa 37 percent z 2 000 opýtaných dospelých priznalo, že pred partnerom alebo manželom skryli nákup, bankový účet, bankový výpis, zmenku a/alebo hotovosť.

Väčšina (21 percent) skryla hotovosť, zatiaľ čo 20 percent skrylo menší nákup a 12 percent skrylo výpis alebo faktúru. Pokiaľ ide o hlavné tajomstvá, 6 percent sa priznalo, že skrylo celý bankový účet, a 5 percent uviedlo, že skryli veľký nákup.

Takmer 1 z 5 ľudí klamalo partnerovi o svojich financiách

Niektorí ľudia samozrejme tieto veci priznajú, ak sú konfrontovaní svojou polovičkou. Iní to však nevzdajú, najmä pokiaľ ide o peniaze. Podľa štúdie 18 percent účastníkov uviedlo, že partnerovi alebo manželovi aktívne klamalo o svojich zarobených financiách alebo dlhu.

Približne 13 percent uviedlo, že sa ich lož týka ich financií, zatiaľ čo 7 percent uviedlo, že klamali o tom, koľko dlhov majú. Ešte horšie je, že 5 percent uviedlo, že klamalo manželovi alebo partnerovi o tom, koľko peňazí zarobia

Prečítajte si: V čom muži najčastejšie klamú?

unsplash.com

Ľudia držia pred svojimi partnermi finančné tajomstvá z niekoľkých rôznych dôvodov

Nie každý má rovnaké dôvody na to, aby tajil určitú časť financií pred svojou polovičkou. Podľa štúdie 36 percent uviedlo, že „verí, že niektoré aspekty ich financií by mali zostať súkromné, dokonca aj od ich manžela / manželky alebo partnera“.

Približne 26 percent uviedlo, že už predtým diskutovalo o svojich financiách so svojimi blízkymi a vie, že s nimi nesúhlasia. A 16 percent uviedlo, že aj keď predtým nehovorili so svojim partnerom o financiách, stále si myslia, že by nesúhlasili.

Asi nie je prekvapením, že takmer 1 z 5 ľudí uviedlo, že sa jednoducho hanbí alebo sa bojí o svoje vlastné financie a nechcú, aby partner zistil výšku ich príjmu.

Prečítajte si aj: Ľudia sa po roku izolácie zúfalo snažia mať vzťah

Uchovanie financií pred dôležitou osobou môže ovplyvniť váš vzťah

Aj keď to robí veľa ľudí, zachovanie finančných tajomstiev pred partnerom by mohlo váš vzťah vážne poškodiť. V skutočnosti 75 percent respondentov uviedlo, že finančné podvody nejakým spôsobom ovplyvnili ich súčasné alebo minulé vzťahy.

Asi 44 percent uviedlo, že to spôsobilo hádku, a 35 percent uviedlo, že to spôsobilo menšiu dôveru vo vzťah. Ešte horšie je, že 13 percent uviedlo, že tieto tajomstvá nakoniec vyústili do rozvodu a 10 percent uviedlo, že to viedlo k rozchodu ako pár.

„Zdravý vzťah vo všeobecnosti podporuje plne transparentný vzťah medzi partnermi,“ povedala pre HuffPost Carla Marie Manly, PhD, klinická psychologička so sídlom v Sonoma County v Kalifornii. „Ak je vzťah postavený na silnom základe vzájomnej dôvery a rešpektu, spravidla nie je potrebné nikdy skrývať peniaze alebo financie.“

Zdroj: bestlifeonline.com

žiadne príspevky na zobrazenie