V čom muži najčastejšie klamú?

0
V čom muži najčastejšie klamú?
pexels.com

Viete, aká otázka na začiatku vzťahu je tá, ktorej sa ľudia najviac obávajú? Koľko mali sexuálnych partnerov. Niektorí ľudia povedia pravdu, iní sa snažia vyhnúť sa odpovedi, a niektorí klamú – vlastne mnohí klamú.

Podľa nového prieskumu až tretina Američanov klamala svojho partnera o počte sexuálnych partnerov, ktorých v minulosti mali.

Prieskum z októbra 2020, ktorý si nechala urobiť značka Lelo a ktorý uskutočnila spoločnosť OnePoll, zistil, že viac mužov je neúprimných o počte ľudí, s ktorými spali. Aj keď sa 42 percent mužov priznáva, že klamali o svojom počte, iba 23 percent žien tvrdilo to isté.

Obavy z odsúdenia alebo priblíženie sa počtu bývalých známostí priateľky?

Prieskum zistil, že 48 percent respondentov vo vzťahoch, ktorí nezverejnili svoj počet, pripustilo, že to bolo preto, že sa obávali reakcie svojho partnera – a 21 percent z tejto skupiny uviedlo, že práve to spôsobilo, že klamali. „Hlavným dôvodom, prečo ľudia majú sklon klamať o počte partnerov, je strach z odsudzovania,“ hovorí expert na vzťahy David Bennett. „Stále existuje stigma spojená s veľkým počtom minulých partnerov.“

Prieskum tiež zistil, že niektorí nepoctiví poskytovatelia údajov mali pocit, že by mali klamať, pretože počet ich partnerov bol príliš vzdialený od počtu partnerov ich priateľky, a preto si vymysleli číslo bližšie k svojmu partnerovi.

pexels.com

Je tiež možné, že ľudia zo zoznamu vynechajú jednu alebo dve milostné skúsenosti, na ktoré by najradšej zabudli. „Človek môže ľutovať, že s niekým spal v minulosti, a nechce uznať bolesť alebo ľútosť, ktorá s tým súvisí, takže ho iba vynechá od počtu svojich partnerov,“ hovorí Bennett. „Možno sa nesnažia nič naschvál skrývať, ale jednoducho cítia hanbu alebo sa obávajú odsúdenia.“

Prečítajte si: V akom veku muži najčastejšie podvádzajú?

Klamstvo ubližuje vzťahu

Aj keď sa to v danom okamihu môže javiť ako len malé klamstvo, lož o akýchkoľvek minulých skúsenostiach môže viesť k problémom. „Hlavným negatívnym efektom zavádzania je, že akékoľvek klamstvo vo vzťahu môže byť škodlivé pre zdravie vzťahu,“ hovorí Bennett.

Manželská terapeutka Sharon Gilchrest O’Neill hovorí, že vo svojej praxi videla, ako sa táto téma znovu objavuje a stala sa vážnym problémom medzi pármi. Môže to spôsobiť vážne trápenie do tej miery, že partner povie: „Keby som vedel, s koľkými ľuďmi si spala, uvažoval by som o tebe inak a bol by som opatrnejší – a teraz by ma zaujímalo, či ti môžem niekedy veriť, že povieš skutočnú pravdu?,“ vysvetľuje Gilchrest O’Neill.

Prijatie partnerovej minulosti

Aj keď je to klišé, staré príslovie „čestnosť je najlepšia politika“ je tu trefné. Váš partner by mal byť schopný prijať každú vašu časť osobnosti a vašu minulosť. Ak pociťujete úzkosť, že vaša pravda je pre nich priveľa, nemusí byť pre vás tou pravou osobou.

V prieskume OnePoll bolo vyhodnotenie počtu sexuálnych partnerov, ktoré ste mali, najnepríjemnejšou témou konverzácie s partnerom. Za najhoršie z najhorších to označilo 45 percent respondentov. Podľa respondentov uvádzame aj ďalšie najnepríjemnejšie rozhovory, ktoré môžete so svojím partnerom viesť.

  • Čo môžu robiť lepšie v posteli – 27 percent
  • Výstrednosti z minulosti – 32 percent
  • Sexuálne preferencie – 33 percent
  • Minulé sexuálne zážitky – 45 percent

Foto: pexels.com

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu