4 praktické rady, ako dopomôžete osudu k nájdeniu lásky

1
4 praktické rady, ako dopomôžete osudu k nájdeniu lásky
laska par

Ste po ukončení vášho vzťahu opäť single, resp. sa vám už dlhšie nedarí nájsť toho pravého partnera? Leto je obdobím, ktoré láske praje. Zoznámiť sa s novými ľuďmi, či s potenciálnym partnerom nemôže byť jednoduchšie, pretože toto príjemne teplé ročné obdobie môže priniesť zoznámenie.

Viacerí túžime po romantickej láske, ale tá akosi neprichádza. Prečo? Túžba nám na vytvorenie vzťahu jednoducho nestačí. Máme len smolu? Tých otázok je viac a jednou neznámou to nekončí. Prichádzajú ďalšie. Sme v poriadku? Robíme niečo nesprávne, resp. je na vine naše okolie a ľudia, s ktorými prichádzame do kontaktu?

Akokoľvek tieto otázky ohýbame, jasnú odpoveď nám dá jedine sám život. Bez sklamaní a chvíľ samoty by si človek nový vzťah možno ani nevážil. Každý jeden nevydarený vzťah je skvelým tréningom pre nás samých. Formuje nás k poznaniu samého seba a svojich potrieb. K tomu, čo je pre nás dobré a správne. K tomu, čo viac nie je pre nás akceptovateľné. Už to nie je len o rešpektovaní toho čo je. Je to hlavne o rešpektovaní samého seba.

Výhrou je chuť hľadať riešenia

Možno ste tieto otázky riešili aj s priateľmi či inou blízkou osobou, alebo hľadali odpovede v nejakej online psychologickej poradni.
Výhrou je už len to, že hľadáte riešenia. Ak ste sami, skúste budovať najprv seba a vytvárajte si príležitosti na stretnutia s tým pravým partnerom. Namierte pritom svoju pozornosť na:
– prácu na sebe;
– prácu vo vzťahoch s okolím a komunikácii;
– aktívny prístup a budovanie nových vzťahov;
– vyhľadávanie príležitostí na nové zoznámenia a stretnutia.

Ide o zoznam štyroch najlepších ingrediencií v koktajli, vďaka ktorému môžete nájsť lásku svojho života.

1. Práca na sebe samom

Pri práci na sebe, máme na mysli vašu vonkajšiu i vnútornú stránku. Možno práve prišiel čas na nový účes, nové moderné oblečenie, či dôkladnejšiu starostlivosť o pleť. A možno nastal čas aj na zmenu stravovania. Výhovorky nech idú bokom!
Harmonickým a lepším vonkajškom je predsa aj šťastnejšia duša. Pozitívna energia ľudí priťahuje. Pozitívna energia priťahuje lásku. Prácou na svojom vnútri pri vás láska aj zotrvá. Nebude očarená len prchavým vonkajškom. Ponúknete jej aj svoju vyrovnanosť, stabilitu a hodnoty. Ako to však docieliť?

Poznaním samého seba. Svojich potrieb, toho čo vás robí šťastným. Ak neviete, čo to presne je, skúšajte nové veci. Prihláste sa do nové kurzu, kde je vyššia koncentrácia osôb opačného pohlavia. Začnite sa venovať koníčkom, choď medzi ľudí. Aj keby ste nemali s kým. Choďte sami! Ak patríte k tým menej smelým, resp. nemáte čas chodiť von (z akýchkoľvek dôvodov), jednou z možností, ako sa zoznámiť, je zoznámenie sa online. Každý z nás má už svoj profil na nejakej tej sociálnej sieti.

Prečítajte si aj o slávnej pilotke, ktorej odvaha ju stála život

mobil online chat
foto: pixabay.com

Internet je našou každodennou súčasťou. Prečo potom nevyužiť možnosť spoznať nového človeka aj prostredníctvom cielených zoznamiek.

Tematické zoznamky vám ponúkajú možnosť spoznať nových ľudí podľa vašich záujmov a preferencií.
Zvolíte si skupinu, ktorá vám najviac vyhovuje a ktorej hodnoty uznávate. Môžete byť súčasťou Zoznamky pre pohodových ľudí, pre rozvedených, pre osamelých rodičov, ľudí nad 40 rokov a seniorov. Ak hľadáte človeka, ktorý miluje šport tak ako vy, môžete byť súčasťou Zoznamky pre športujúcich.

Ak je pre vás viera dôležitým elementom v živote a hľadáte rovnako zmýšľajúceho človeka, je tu aj Zoznamka pre veriacich. Zdravotne znevýhodnení si môžu nájsť priateľa či priateľku na spoločné chvíle v Zoznamke pre telesne postihnutých. To všetko a oveľa viac nájdete na topky.singles.
Topky sú jednou z mála zoznamiek, ktoré vám prinesú to čo hľadáte. Partnera, priateľa a človeka, ktorý bude zdieľať rovnaké hodnoty ako vy.

2. Práca na vzťahoch s okolím a komunikácii

Daj mi 5 ľudí, s ktorými sa stretávaš dennodenne, a ja ti poviem, aký si.

Svätá pravda či lož? Pravdou je, že veci a ľudí navôkol niekedy ovplyvniť a zmeniť nemôžeme. Sú tu z nejakého dôvodu. Sme s nimi v kontakte, či sa nám to páči alebo nie. Rodinu či ľudí v práci si nevyberáme. Sú však skvelými trénermi. Učia nás pochopeniu, rešpektu a pokore. Vďaka nim sa učíme lepšie komunikovať nielen so svetom, ale aj sami so sebou. Ak nám však toto okolie prináša z dlhodobého hľadiska nepokoj, stres resp. znižuje nám priamo či nepriamo naše sebavedomie, je vhodné sa od týchto ľudí úplne alebo načas odstrihnúť.
Áno, aj vplyv takýchto ľudí je do určitého obdobia pre náš rozvoj priaznivý, ale môže nás zmeniť na ich obraz. A to je riskantné! Chceme predsa žiť pozitívne. A priťahovať to pozitívne. Nepokojný a frustrovaný človek lásku nepriťahuje.

Sú tu však aj ľudia, ktorých si vyberáme. Trávime s nimi voľný čas. Sú odrazom našich postojov a hodnôt. S nimi to ide ľahšie! Budujte si preto kvalitné a dobré priateľstvá. Zaujímajte sa o druhých. Rešpektujte druhých a ako prvé rešpektujte seba. Správni ľudia vám prinesú radosť, podporu a lásku do života.
Ak ste nesmelý či introvert, vyskúšajte hľadať nových ľudí tam, kde je to pre introvertov príjemné. Nemyslíme tým domov. Ale miesta ako kníhkupectvá, knižnice, príroda či iné záujmové skupiny.

3. Váš aktívny prístup a budovanie nových vzťahov

Aktívny prístup je základ. Nemôžete chcieť niekoho spoznať, keď budete sedieť doma a nečinne pozerať von oknom. Syndróm obete je to, čo vám bráni v aktivite a plnosti žitia. Chcete sa aj naďalej vyhovárať na to, že máte veľa práce, že nič nestíhate, že vás už nikto nebude chcieť, že ste nezaujímaví, a že možno príde správny čas na zoznámenie, keď napríklad schudnete?

Výhovorky! Nebuďte obeťou svojich obmedzení. Vyhoďte z hlavy „odpadky“ a urobte čo treba. Chcete premárniť jediné chvíle, čo vám v živote prináležia? Iste. Je to pohodlnejšie, ale novú lásku vám to neprinesie. Buďte aktívni. Zaujímajte sa o nové veci, choďte na nové miesta, cestujte, vyhľadávajte spoločnosť. Budujte nové priateľstvá, veď aktivita je základ. Spájajte sa s ľuďmi rovnakých hodnôt a záujmov.

turistka
foto: pixabay.com

4. Vyhľadávanie príležitostí na nové zoznámenia a stretnutia

Hľadať príležitosti k novým stretnutiam je základ. Podobne ako aktívny prístup, je základom pri hľadaní správneho človeka pre náš život.

Našim kompasom by mali byť záujmy a koníčky. Ten, kto má v nich jasno, má na 50 % vyhrané. Nové priateľstvá či lásku môžeme nájsť v záujmových skupinách, spoločenstvách, kluboch či podujatiach. Stačí nezáväzný rozhovor a podpora v spoločných aktivitách. Na začiatok sa môžeme v týchto skupinách angažovať online.

Ľudia radi diskutujú, s obľubou si radia a práve tieto spoločné témy dokážu prelomiť ľady, aj tam, kde by inak komunikácia viazla. Keď je už vytvorená vzájomná väzba, budujeme to ďalšie. Príjemné chvíle plné pohody a spoznávania sa. Niekedy je však príjemným spestrením, vojsť aj do vôd neprebádaných.

Začať s novým koníčkom, prihlásiť sa napr. na IT kurz, či na kurz spoločenských tancov alebo absolvovať zaujímavý jazykový pobyt pre dospelých. Hoci nás táto oblasť nemusí vo svojej podstate zaujímať, môžeme to brať ako výzvu. Ako niečo nové, čo nás môže niečomu naučiť a obohatiť. A možno to bude práve to miesto, kde nájdeme ďalších zaujímavých ľudí, prípadne lásku svojho života.

skupina ludi kurz
foto: pixabay.com

Život je síce občas sarkastický, lebo nám nedá to, po čom túžime. Vždy nám však poskytne, čo potrebujeme. Je preto iba na nás, ako s danou situáciou naložíme.
Potrebujeme pritom na sebe určitý čas pracovať. Potrebujeme zlepšiť našu komunikáciu a vzťahy s okolím a potrebujeme sa stať aktívnymi a hľadať svoje šťastie. Nie je to predsa nič zložité, tak sa o to pokúste. Na takýto nápoj lásky vám stačí iba odhodlanie a chuť do toho ísť.

Foto: pixabay.com

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

1 komentár

  1. Ahojte už pár rokov hľadám ženu alebo partnerku do života nedarí sa mi. Skúšal som rôzne platené zoznamky nič možno to osud tak chce aby som sa staral o dcéru ako najlepšie vedel. Cítil lásku aspoň ako rodič.Tuzim po objatí a bozku dospelej osoby .

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu