5 spôsobov ako si uľahčiť život vďaka ChatGPT

0
5 spôsobov ako si uľahčiť život vďaka ChatGPT
freepik.com

Ako si uľahčiť život s ChatGPT? V tomto článku si rozoberieme niektoré funkcie ChatGPT, ktoré vám môžu pomôcť vo vašom každodennom živote.

O umelej inteligencii, ktorá robí revolúciu vo svete, sme už napísali niekoľko článkov, no tentokrát si povieme, ako vám môže pomôcť s každodennými úlohami a tým vám ušetriť čas a dokonca zvýšiť produktivitu či objaviť nové veci.

Osobne si rada organizujem svoj vlastný život sama, ale musím uznať, že pomocou ChatGPT si môžem naplánovať mnohé úlohy oveľa efektívnejšie.

1. Sociálne siete

Jedna vec, ktorá ma zaujala, je, že ak ste tvorcom obsahu, ak radi vytvárate obsah alebo ak by ste chceli rásť v rámci sietí, ChatGPT vám môže pomôcť s množstvom funkcií.

Napríklad, ak chcete natočiť video pre TikTok, AI vám dokáže napísať scenár na akúkoľvek tému, a nielen s textom, ktorý musíte povedať, dá vám aj nápady na zábery, ktoré môžete použiť v každej scéne.

Môžete ho tiež požiadať, aby napísal popis k príspevku, špecifikoval niečo z toho, o čom je alebo čo je na obrázku/videu. A dokonca ak poviete, aký pocit chcete vyvolať, vygeneruje vám takto ladený text. Alebo sa ho dokonca môžete spýtať na vylepšenie titulku v prípade, že už nejaký máte vytvorený.

A samozrejme, môže slúžiť ako inšpirácia pri vytváraní nápadov na obsah a pri hľadaní stratégií na posilnenie vašich sietí.

Prečítajte si: 18 tipov ako napísať pútavý titulok

Foto: pixabay.com

2. Zdravotné poradenstvo

Je zrejmé, že hovoríme s AI, nie s lekárom, psychológom alebo akýmkoľvek iným odborníkom, ktorý nám môže poskytnúť radu alebo skutočnú diagnózu. Preto nám musí byť jasné, že ide o radu a musíme ju tak brať, no aj tak vám v základných veciach môže poskytnúť nejaké usmernenia alebo informácie, ktoré sa vám môžu hodiť.

Môžete ho napríklad požiadať, aby vám dal nejaké pokyny pre zdravý životný štýl, aby vám pomohol vytvoriť cvičebnú rutinu alebo diétu založenú na vašej kondícii a cieli, ktorý chcete dosiahnuť.
Môžete tiež položiť otázky o chorobách a on vám poskytne všeobecné informácie a na základe tejto odpovede môžete špecifikovať všetky otázky, ktoré o tom máte.

Umelú inteligenciu môžete požiadať aj o radu, ako sa naučiť lepšie zvládať stres. Dá vám sériu návrhov a cvičení, ktoré vám pomôžu uvoľniť sa, ako sú meditačné pokyny, dychové cvičenia… A nielenže vám dá tipy na udalosti, ktoré sa práve dejú, ale vie vám aj poradiť, ako organizovať si čas, stanovovať si limity, cvičiť vďačnosť na dennej báze….

Umelá inteligencia nedokáže vygenerovať skutočnú diagnózu, takže pre informáciu môžete tieto otázky konzultovať s ChatGPT. Ale ak naozaj veríme, že máme vážnu problém, vždy nezabudnite konzultovať s lekárom, psychológom alebo niekým, kto vás môže skutočne vidieť a pomôcť vám.

https://pixabay.com/

3. Pomocník v kuchyni

Množstvo nápadov, ktoré vám ChatGPT môže poskytnúť, pokiaľ ide o varenie, považujem za fascinujúce, od písania receptov, návrhov, tipov a trikov až po nahrádzanie potravín.

Ak dnes neviete, čo máte jesť, máte málo času na varenie alebo neviete, ako zapôsobiť na svokru, keď príde domov na večeru, môžete požiadať AI, aby vám vygenerovala recepty podľa príležitosti. A čím konkrétnejšie zadáte svoje požiadavky, typ akcie a podobne, tým presnejší bude recept.

Ak vám niektorá ingrediencia chýba, môžete ju požiadať, aby ju nahradila, a ak chcete vyskúšať nové veci, môžete ju požiadať, aby vás prekvapila novými kombináciami ingrediencií alebo exotickým jedlom.
Niečo veľmi zaujímavé je, že ho môžete požiadať, aby vám navrhla recept na základe jedla, ktoré už máte doma.

A dokonca ju môžete požiadať, aby pripravila návrh s celým menu na týždeň, dokonca môžete určiť počet ľudí, ktorým budete variť, či chcete vylúčiť nejaké jedlo alebo či má byť napríklad vegánske menu.

spagety
Foto: pixabay.com

4. Naplánujte vám výlety

Určite si myslím, že je to funkcia, ktorá sa vám zíde, pretože je to rýchly a efektívny spôsob, ako si všetko zorganizovať pred cestou.

Od odporúčaní destinácií podľa typu výletu, ktorý chcete podniknúť, cez vyhľadávanie informácií o atrakciách či turistických lokalitách, ponúknutie možností ubytovania až po informácie o tom, ako sa dostať do vašej destinácie.

Môže vám tiež pomôcť naplánovať plne štruktúrovaný cestovný itinerár. Čím viac podrobností mu poskytnete, tým viac sa prispôsobí vášmu vkusu alebo potrebám.
Môžete napríklad povedať „Daj mi itinerár na týždenný výlet do Londýna s turistickými destináciami a odporúčaniami, kam ísť na večeru.“ A zobrazí sa vám zoznam usporiadaný podľa dní s návrhmi na plánovanie cesty so všetkými druhmi podrobností a odporúčaniami.

Majte na pamäti, že údaje ChatGPT nie sú úplne aktuálne, takže vám vždy poskytne približnú hodnotu na základe všetkých informácií, ktoré má.

Zdroj: TASR

5. Požiadajte ju, aby vám pomohla naplánovať si týždeň

Ak patríte medzi ľudí, pre ktorých je ťažké organizovať si čas alebo ak nemáte veľa času na dodržiavanie týždenného plánu, môžete sa spýtať chatbota. Uľahčí vám fungovanie a zvýši produktivitu vášho každodenného života.

Požiadajte ho, aby vám pomohol vytvoriť týždenný plán a on vám položí sériu otázok o vašich prioritách, cieľoch, denných aktivitách atď.

Záver

Aj keď sa to môže zdať zvláštne hovoriť s AI, musíme využiť jej výhody. ChatGPT môže byť veľmi užitočným nástrojom na organizáciu seba samého. Taktiež na poskytovanie nápadov alebo pomoc vo vašom každodennom živote. A čím lepšie opíšete výzvu, tým osobnejšie a efektívnejšie budú jeho odpovede a tým viac vám bude vedieť pomôcť alebo poradiť v čomkoľvek, čo potrebujete.

Zdroj: https://www.ma-no.org/

žiadne príspevky na zobrazenie