Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

AKČNÉ TIPY INŠPIRÁCIE MAGAZÍN RELAX ZDRAVIE

6 inšpirácii ako prežiť zimu v dánskom štýle “hygge”

Zdieľať
hygge, šťastný život, dánsko, vianoce

Do našich slovníkov sa najmä počas chladných dní pridáva nový, čoraz častejšie používaný pojem ” hygge”. Slovo pochádza z Dánska a neznamená nič hmotné. Je to koncept bytia. Tajomstvo šťastného života z najšťastnejšej severskej krajiny. V Dánsku je to jedno z obľúbených a najpoužívanejších slov a nie je možné ho doslovne preložiť. 

Základ myšlienky “hygge” spočíva vo vytvorení si šťastnej, pohodovej a útulnej atmosféry. Znamená stav pohody a pocit uvoľnenia. Kúpiť sa síce nedá, ale dokážeme si ho vytvárať. Počas sviatočných večerov v teplých ponožkách zabalení v deke s pohárom červeného vína a obklopení najbližšími…Pridávame zopár tipov, ako si možno navodiť stav šťastia, vďaka ktorému Dánsko patrí každoročne medzi najšťastnejšie krajiny sveta!

  • Zabaľte sa do svojej obľúbenej deky, nasaďte si hrubé ponožky a uvarte voňavý čaj alebo rovno punč. Začítajte sa do knižky, ktorú ste už dlho odkladali. Počas zimy je predsa ten správny čas na čítanie a relax.
  • Napustite si vaňu a pridajte do kúpeľa aj vonné olejčeky. Pustite si k tomu obľúbenú relaxačnú hudbu, zapáľte sviečky, zavrite oči a myslite na všetko krásne, čo ste v roku 2018 zažili a čo plánujete v roku 2019.

Prečítajte si aj 10 tipov redakčného výberu

  • Užívajte si spoločný čas s najbližšími. Nemyslite a nerobte pritom žiadnu inú činnosť. Nepozerajte do mobilu, nefoťte si nezabudnuteľné momenty. Užívajte si ich naplno. Naopak, dovoľte si odmietnuť pozvania na návštevy, na ktoré sa vám jednoducho ísť nechce.
  • Objímajte sa! Prejavte si lásku so svojim partnerom, rodičmi, najbližšími. Dajte si spoločnú večeru a pohár vína.
  • Vychutnajte si pomaly kúsok po kúsku jedlo, ktoré milujete. Nikam sa neponáhľajte. Užívajte si všetky chute.
  • Porozmýšľajte nad tým, ktoré momenty vám spôsobujú radosť a pohodu a pustite sa čo najskôr do danej činnosti. Je to chvíľka navyše ráno v posteli? Východ slnka a rozjímanie? Obľúbená hudba, masáž, modlitba? Pustite sa do niečoho, čo spôsobuje radosť vám osobne. Nie vašim deťom, vášmu partnerovi alebo mamine, ale vám.

Prečítajte si aj Aké sú najkrajšie sviatky v roku v najšťastnejšej krajine?

Tagy
Martina Novotná

Založila som projekt Akčné ženy. Podporujeme všetky ženy v tom, čo ich napĺňa a robí im RADOSŤ. Pomáhame si v podnikaní, kariére a vzdelávaní.

  • 1

Zanechaj nám svoj komentár