6 inšpirácii ako prežiť zimu v dánskom štýle „hygge“

0
6 inšpirácii ako prežiť zimu v dánskom štýle „hygge“
hygge, šťastný život, dánsko, vianoce

Do našich slovníkov sa najmä počas chladných dní pridáva nový, čoraz častejšie používaný pojem “ hygge“. Slovo pochádza z Dánska a neznamená nič hmotné. Je to koncept bytia. Tajomstvo šťastného života z najšťastnejšej severskej krajiny. V Dánsku je to jedno z obľúbených a najpoužívanejších slov a nie je možné ho doslovne preložiť. 

Základ myšlienky „hygge“ spočíva vo vytvorení si šťastnej, pohodovej a útulnej atmosféry. Znamená stav pohody a pocit uvoľnenia. Kúpiť sa síce nedá, ale dokážeme si ho vytvárať. Počas sviatočných večerov v teplých ponožkách zabalení v deke s pohárom červeného vína a obklopení najbližšími…Pridávame zopár tipov, ako si možno navodiť stav šťastia, vďaka ktorému Dánsko patrí každoročne medzi najšťastnejšie krajiny sveta!

  • Zabaľte sa do svojej obľúbenej deky, nasaďte si hrubé ponožky a uvarte voňavý čaj alebo rovno punč. Začítajte sa do knižky, ktorú ste už dlho odkladali. Počas zimy je predsa ten správny čas na čítanie a relax.

https://www.instagram.com/p/BrpJ0EpF7KU/

https://www.instagram.com/p/BrpLUQ0l4qP/

  • Napustite si vaňu a pridajte do kúpeľa aj vonné olejčeky. Pustite si k tomu obľúbenú relaxačnú hudbu, zapáľte sviečky, zavrite oči a myslite na všetko krásne, čo ste v roku 2018 zažili a čo plánujete v roku 2019.

Prečítajte si aj 10 tipov redakčného výberu

https://www.instagram.com/p/BqtyyVbBg0o/

  • Užívajte si spoločný čas s najbližšími. Nemyslite a nerobte pritom žiadnu inú činnosť. Nepozerajte do mobilu, nefoťte si nezabudnuteľné momenty. Užívajte si ich naplno. Naopak, dovoľte si odmietnuť pozvania na návštevy, na ktoré sa vám jednoducho ísť nechce.

https://www.instagram.com/p/Brz-r6fFhHX/

  • Objímajte sa! Prejavte si lásku so svojim partnerom, rodičmi, najbližšími. Dajte si spoločnú večeru a pohár vína.

https://www.instagram.com/p/Br0daMvD9Kf/

  • Vychutnajte si pomaly kúsok po kúsku jedlo, ktoré milujete. Nikam sa neponáhľajte. Užívajte si všetky chute.

https://www.instagram.com/p/BlZvWxhFWV4/

  • Porozmýšľajte nad tým, ktoré momenty vám spôsobujú radosť a pohodu a pustite sa čo najskôr do danej činnosti. Je to chvíľka navyše ráno v posteli? Východ slnka a rozjímanie? Obľúbená hudba, masáž, modlitba? Pustite sa do niečoho, čo spôsobuje radosť vám osobne. Nie vašim deťom, vášmu partnerovi alebo mamine, ale vám.

Prečítajte si aj Aké sú najkrajšie sviatky v roku v najšťastnejšej krajine?

https://www.instagram.com/p/Brni_xMn_jf/

žiadne príspevky na zobrazenie