6 tipov ako sa dostať v novom roku opäť do formy a cítiť sa skvelo

0
6 tipov ako sa dostať v novom roku opäť do formy a cítiť sa skvelo

Je za nami obdobie leňošenia a hojnosti, ktoré sa neodmysliteľne spájajú s vianočnými sviatkami. Vianoce sú pre mnohých z nás bohužiaľ aj o priberaní. Kto by odolal všetkým tým dobrotám, ktoré sme pripravili na štedrovečerný stôl či celé sviatočné obdobie?

Ak patríte aj vy do skupiny, ktorá každý rok počas Vianoc priberie, či už viac alebo menej, práve pre vás je tu pár tipov, ako sa dostať opäť do formy a cítiť sa zdravo a fit.

1. Zamerajte sa na jedlo

Buďte všímavejšie. Zamerajte sa na to, čo práve robíte. Môžete tak znížiť úroveň stresu a zvýšiť svoju motiváciu. Začnite s jedlom, ktoré prestaňte konzumovať pri pozeraní TV, práci za počítačom, telefonovaní alebo čítaní dennej tlače. Sústreďte sa iba na jedenie a vychutnávanie si jednotlivých chutí. Pomôže vám to uvedomiť si, čo vkladáte do svojho tela a zabrániť nadmernému jedeniu.

foto: pixabay.com

2. Stanovte si hranice

Či už ide o konzumáciu mastných jedál alebo o dojedanie napečených koláčov a pochutín, stanovte si jasné hranice. Určite si, koľko môžete jesť. Poďakuje vám vaša línia a aj žalúdok. Po prejedaní sa počas vianočných sviatkov, začnite viac konzumovať zdravé a diétne jedlá.
Obmedzte chlieb, múčne jedlá, jedlá obsahujúce tuky a sladkosti. Prejdite na ovocie, zeleninu či chudé mäso a ryby.

3. Nezabúdajte na pitný režim

Ľudské telo tvorí 70 percent vody, preto je nevyhnutné, aby sme ju pravidelne dopĺňali. Zvykne sa hovoriť, že hlad je prezlečený smäd. Falošný pocit hladu, môžete oklamať pohárom vody. Doplnenie tekutín vás nielen hydratuje, ale pomáha aj pri chudnutí. Zabudnite však na sladené vody či džús. Najlepšie ovlažíte telo čistou vodou, prípadne čerstvo vytlačenou šťavou alebo čajom.

4. Začnite ráno s rozcvičkou

Ranná rozcvička vás dokonale “naštartuje” a prebudí do ďalšieho dňa. Nie je nič lepšie ako vstať o pár minút skôr a trochu sa ponaťahovať, urobiť si strečing alebo si zacvičiť jógu. Aj keď budú začiatky náročné, ak vytrváte, budete sa každý deň na svoj ranný rituál tešiť a bude vám chýbať, ak ho robiť nebudete.

pixabay.com

5. Bez aktívneho športu to nepôjde

Okrem zdravej stravy, je nevyhnutné začať sa aktívne hýbať. Aspoň 3-krát do týždňa sa venujte kardio cvičeniu. Pri pravidelnom cvičení sa mení pomer svalov a tukov v tele. Pre naštartovanie chudnutia, nielen po Vianociach, vám pomôžu aj pravidelné dlhé prechádzky v prírode. Namiesto jazdy autobusom alebo električkou, sa prejdete kúsok pešo alebo si namiesto výťahu zvoľte vyjsť niekoľko poschodí pešo.

6. Motivujte sa veselým športovým oblečením

Poznáme to všetci. Občas nám chýba motivácia, aby sme sa začali hýbať. Urobte si radosť športovým oblečením, vďaka ktorému budete rady cvičiť. Dedoles veselé legíny a veselé športové podprsenky vás dostanú do tej správnej cvičiacej nálady. Veselé a komfortné Dedoles kúsky využijete pri cvičení, behu, tancovaní, jóge, cyklistike, turistike či prechádzke v lese. Sú vhodné na outdoorové aktivity či pohyb v interiéri.

Navyše sú Dedoles sety také pohodlné, že ich nebudete chcieť vyzliecť ani vtedy, keď budete iba sedieť doma na gauči. Každá žena si nájde ten pravý motív presne podľa seba. Na výber sú farebné vzory prírody, zvierat, kvetov, geometrických tvarov, ombré či mandala.

Viac farebných motívov a vzorov nájdete na www.dedoles.sk

 

Predošlý Najzákernejšie toxíny v kozmetike
Pokračovať Poznaj svoje parametre
Sme akčné ženy a prinášame ti príbehy a články spoločne s ďalšími akčnými ženami, ktoré robia, čo milujú a rady o tom aj píšu. Podporujeme sa navzájom v našich snoch. V tom, čo nás napĺňa a robí nám radosť. Pridaj sa k nám: https://akcnezeny.sk/registracia/ Spoločne vytvárame magazín, stretávame sa online a rovnako offline na vzdelávacich a motivačných podujatiach, ktoré organizujeme. IG: #zenyktorerobiacomiluju #akcnezeny #akcnemamy #vzdelavanie #biznis #kariera

žiadne príspevky na zobrazenie