7 jednoduchých tipov na dekorácie z vajíčok nielen k Veľkej noci

0
7 jednoduchých tipov na dekorácie z vajíčok nielen k Veľkej noci

Chystáte sa na Veľkú noc? Rozmýšľate, s čím skrášlite jedálenský stôl, alebo s čím vyzdobíte obývačku? Prinášame vám zopár tipov, ktoré môžete skúsiť sami, alebo sa pri kreatívnej tvorbe zabaviť spolu s deťmi.

1. Vsaďte na jednoduché motívy

Nemusíte vedieť perfektne maľovať, krásne vajíčka sa dajú urobiť aj pomocou jednoduchých ťahov štetcom. Zvoľte si dve-tri farby, ktoré budete kombinovať a pekne zladené vajíčka sú na svete. Niekedy stačí len dobrý nápad, zopár obyčajných fixiek v pastelových farbách, a dekorácie máte rýchlo hotové.

2. Nalepte stuhy

Ak máte doma zvyšné stuhy alebo bavlnky, ľahko môžete krásne vyzdobiť aj obyčajné vajíčko. Stačí uviazať stuhu alebo nalepiť prámik či vlnovku.

3. Využite pierka

Jedinečne budú vyzerať vajíčka s nalepenými pierkami. Keď práve nemáte k dispozícii reálne pierka, dnes už ľahko zoženiete v mnohých e-shopoch s kreatívnymi potrebami aj pierka vo farebnom vyhotovení.

4. Nalepte kvety, kamienky či glitre

Využiť môžete čokoľvek, čo máte doma. Nápadité sú akrylové kabošony, ktoré ľahko nalepíte a vyzdobíte vajíčko. Alebo použite umelé kvietky. V e-shopoch dostať aj papierové kvietky alebo ozdoby z peny, tzv. foamu.

Prečítajte si aj: 5 tipov na kreatívnu tvorbu

5. Urobte si postavičky

Keď vám chýbajú komponenty, stačí dobrý nápad a krásne vyzdobené vajíčko je na svete. Prirobte ušká z papieru, nakreslite očká a z alobalu môžete vyrobiť aj roh pre jednorožca. Alebo spravte kuriatko! Na to budete potrebovať len obyčajnú žltú, červenú a čiernu fixku.

6. Inšpirácia na košíčky

Ako využiť papierový obal na vajíčka? Inšpirujte sa s nami chutnými nápadmi z Pinterestu. Môžete si vytvoriť košík na sladkosti, netradičný stojan na sviečky, alebo aj pôvabnú mini záhradku!

7. Vyrobte si zajka

Z ponožiek a ryže si dokážete vyrobiť takýchto krásnych zajačikov. Do ponožky nasypete ryžu, zaviažete stuhu, dosypete ďalšiu ryžu, zaviažete, a z konca ponožiek vystrihnete ušká.

Zajka si môžete vyrobiť aj z tzv. pomponov, brmbolcov – vpravo je návod, ako si spravíte pompony pomocou dvoch kartónových koliesok a bavlnky.

Ďalšie tipy na dekorácie nájdete tu.

Foto: pinterest.com

žiadne príspevky na zobrazenie