7 malých vecí, vďaka ktorým môžete byť šťastnejší

0
7 malých vecí, vďaka ktorým môžete byť šťastnejší
pixabay.com

Hacky šťastia, ktoré sú úplne podporované vedou. Tieto odborníkmi podporované tipy, ako byť šťastný, zlepšia vašu náladu počas pandémie COVID-19. Byť šťastný sa často ľahšie povie, ako urobí – najmä uprostred globálnej pandémie alebo vojny.

Keďže väčšina z nás trávila takmer všetok svoj čas v uzavretých priestoroch, oddelení od priateľov a rodiny, je ťažké nedopustiť, aby nás stres a úzkosť ovládli. Dobrou správou je, že existuje množstvo spôsobov, ako si zlepšiť náladu aj v týchto stresujúcich časoch, a všetky sú podložené vedou! Implementáciou našich trikov pre šťastie podporovaných odborníkmi sa za chvíľu opäť budete usmievať. Aké sú najlepšie predpovede dlhého života?

1. Predstierajte, že ste šťastní

Hovorí sa, že to môžete predstierať, kým sa reálne nebudete tak cítiť, a rovnaká teória funguje aj so šťastím. Štúdia z roku 2012 publikovaná v Psychological Science zistila, že predstieranie úsmevu a predstieranie, že ste šťastní, keď sa cítite vystresovaní, môže v skutočnosti znížiť úroveň stresu a urobiť vás radostnejšími.

2. Stretnite sa so svojím psom

Je takmer nemožné nebyť šťastný pri svojom roztomilom, uslintanom šteniatku, však? V štúdii z roku 2017 publikovanej v časopise Frontiers in Psychology vedci zistili, že už len to, že ste v blízkosti svojho psa, zvyšuje hladinu oxytocínu, jednej z chemikálií, vďaka ktorým sa cítite šťastní. Vezmite teda svojho najlepšieho chlpatého kamaráta na prechádzku, túlte sa pri filme alebo si zahrajte aportovanie. Obom vám to zdvihne náladu.

pixabay.com

3. Dajte si kvety

Prečo čakať, kým vám niekto iný prinesie kyticu kvetov, keď si môžete zvýšiť úroveň svojho šťastia tým, že si nejaké zaobstaráte sami? Pozoruhodná štúdia z roku 2005 publikovaná v časopise Evolutionary Psychology zistila, že získavanie kvetov môže zlepšiť vašu náladu až na tri dni!

4. Noste svetlé oblečenie

Pokiaľ ide o vaše šťastie, vaše staré modré džínsy vám môžu spôsobiť, že sa cítite… no, smutne. Štúdia z University of Hertfordshire v Anglicku z roku 2014 zistila, že časť oblečenia, ktorú ženy nosia, keď sa cítia smutne, sú – častejšie ako ne – džínsy. Navyše, tí, ktorí sa cítia smutní, si tiež častejšie oblečú vrecový top. Šťastné oblečenie je na druhej strane „dobre strihané, zvýrazňujúce postavu a je vyrobené zo svetlých a krásnych látok“.

pixabay.com

5. Zapáľte sviečky s vôňou vanilky

Keď sa nabudúce rozhodnete urobiť si zásoby sviečok, zaobstarajte si množstvo vanilky. Významná štúdia z roku 2005 publikovaná v časopise Chemical Senses zistila, že tí, ktorí ovoniavali vôňu, boli šťastnejší a uvoľnenejší. Takže si pokojne dajte jednu do každej miestnosti a pravidelne si ich rozsvecujte.

Prečítajte si: 15 prekvapivých faktov o šťastí

6. Prispejte na vec, ktorá je vám blízka

Urobiť niečo dobré pre druhých je okamžitý spôsob, ako rozžiariť svoj život, najmä ak vec, na ktorú dávate peniaze, ovplyvňuje niekoho z vašich blízkych. Štúdia z roku 2013 publikovaná v International Journal of Happiness and Development zistila, že darcovia, ktorí darujú charitatívnej organizácii prostredníctvom priateľa, príbuzného alebo sociálneho prepojenia, sa cítia šťastnejší ako tí, ktorí darujú anonymne.

pixabay.com

7. A vo všeobecnosti buďte štedrejší

Nemusíte byť ani poriadne štedrí. Podľa štúdie z roku 2017 uverejnenej v časopise Nature Communications, byť čo i len trochu štedrejší, než ste, vás môže v živote urobiť šťastnejšími. „Nepotrebujete sa stať obetavým mučeníkom, aby ste sa cítili šťastnejší. Postačí byť trochu veľkorysejší,“ uviedol vo vyhlásení autor štúdie Philippe Tobler, PhD.

Zdroj: bestlifeonline.com, pixabay.com

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu