Máme za sebou rok zranení

0
Máme za sebou rok zranení

Nepoznám azda nikoho, kto by v minulom roku nezažil nejakú búrku. Vzťahy sa otriasali v základoch a v práci nás zastihli pády alebo minimálne poriadne turbulencie. Málokomu sa darilo v biznise, a ak áno, iná sféra pokrivkávala. S veľkou námahou sme sa snažili vyčistiť životy od burín, ktoré by viac nemali v našom priestore rásť.

Ale nie všetkým sa podarilo odísť z toxických vzťahov či zamestnania, ktoré im už neprinášalo radosť. Nie vždy sa to dá, nie vždy sme takýchto rozhodnutí schopní. A tak si jazvy na duši nesieme so sebou a pridávame k nim ďalšie.

Rozprávala som sa s mnohými ľuďmi, ktorí mi hovorili o srdciach rozbitých na kúsky a o tom, ako si siahli na úplné dno.

Či je to trest za konzumný život alebo povrchnosť vo vzťahoch, je len ťažké odhadnúť. Každý z nás si musí rešerš urobiť sám. No ak sme niečo naozaj nezvládli, v najbližších rokoch sa nám to niekoľkonásobne vráti.

A tak je možno načase opraviť naše zlomené srdcia a posunúť sa vpred. Nie preto, že sa nám odrátavajú nové dni nového roka, ale preto, aby sme vstali a kráčali niekam, kde to srdce dokážeme pozliepať.

Zvieratá žijú v súlade s tým, čím sú. Človek sa pýta, kým je a kým by chcel byť.

Tak využime schopnosť, že dokážeme o sebe premýšľať, hodnotiť svoje konanie, pochybovať o ňom a cielene ho meniť. Nezabúdajme rozlišovať medzi dobrom a zlom nielen na úrovni výhod, ale aj hodnôt. A neprestávajme tvoriť umenie, príbehy, hudbu či architektúru, aby sme vyjadrili zmysel, emóciu alebo myšlienku.

Kam smeruje moje pondelkové zamyslenie?

K pripomenutiu, že ľudskosť nie je definovaná našimi pádmi, ale našou schopnosťou vrátiť sa k vnútorným princípom. Nečakajme, kým nás život opäť pritlačí k múru. Rok zranení máme za sebou. Teraz je čas na rok celistvosti. Oprášme si kolená a poďme zlepiť srdcia.

Nemôžete sa vrátiť späť a zmeniť začiatok, ale môžete začať tam, kde ste teraz, a zmeniť koniec.

Ale ešte čosi na záver…

Nemôžem nezostať verná tradícii, a tak opäť vyberám niečo, čo ste si možno v našom magazíne nechali ujsť. Čokoľvek to bolo, vráťte sa k tomu.

Moja TOP 5 uplynulých dní

Aj muži majú svoju „menopauzu”

Od Baku po Košice: Sestra Lamiya búra stereotypy svojou úprimnosťou

Prečo by mal kult dokonalej matky vymrieť

Keď odhodíte barličky symbolických dátumov, preberáte plnú kontrolu nad svojím smerovaním

Ako sa mení zákazník v roku 2026? Slovenskí a českí marketingoví experti hovoria o autenticite, AI aj pamäti značky

Krásny pondelok a celý nový týždeň, užívajte každý deň, 

s láskou Veronika

žiadne príspevky na zobrazenie