Aj kolesá áut potrebujú starostlivosť

0
Aj kolesá áut potrebujú starostlivosť
Foto: pixabay.com

Aj kolesá na vašom aute potrebujú určitú starostlivosť. Ak chodíte denne autom do práce alebo na iné cesty, disky áut môžu trpieť nielen cestným povrchom, ktorý môže byť naozaj rôzny, ale aj inými chemikáliami, najmä v zime.

Aby ste predĺžili životnosť kolies a auta samotného, je potrebné niekedy investovať menší obnos peňazí. Aj preto, aby ste nemuseli príliš skoro investovať tých peňazí viac na veľké opravy auta, alebo rovno na kúpu nového.

Nie je to ani tak veľmi drahé

Najčastejšie používaných značiek áut je veľa. Rovnako aj doplnkov pre ne. Ako príklad by mohli poslúžiť známe puklice Volkswagen pre autá rovnomennej automobilky. Ide o obľúbenú značku, ktorá sa vyrába aj na Slovensku. Vo všeobecnosti sa odporúča čo najlepšie sa starať o celé auto. Netreba zabúdať ani na kolesá a disky, ktoré potrebujú najlepšiu ochranu, akú im môžete dať.

Na internete nie je problém kúpiť si puklice presne na váš model auta. Tie vám prídu domov a nasadiť si ich môžete aj vy sami. Nie je potrebné ísť do servisu. Dôležité je si pri nasadení dať dobrý pozor, pretože pri nesprávnom uchytení by vám mohli počas jazdy spadnúť na cestu a spôsobiť tak komplikácie v doprave alebo zranenie okoloidúcim.

Žena z Marsu – fascinujúci príbeh slovenskej astrobiologičky

pixabay.com

Pre všetky autá

Puklíc je vyrábaných samozrejme niekoľko. Rozdeľujú sa na celoplošné a lúčové. Najviac obľúbené sú najmä lúčové, ktoré spĺňajú nielen ochrannú funkciu, ale vyzerajú aj štýlovejšie. Naproti tomu celoplošné nemusia vyzerať najkrajšie, ale ich ochranná funkcia je takmer stopercentná, pretože zabránia omnoho väčšiemu množstvu nečistôt poškodiť vaše disky a kolesá.

Výber je samozrejme na vás, pretože ich cena sa od seba veľmi nelíši. Najmä pri kúpe ojazdeného auta je potrebná výmena puklíc. Navyše, drobná investícia vám pomôže zabrániť absolvovaniu častých návštev v autoservisoch kvôli rôznym poruchám. A čo je najväčšia výhoda, puklice pri správnom nasadení a staraní sa o ne môžu vydržať aj niekoľko rokov.

Zdroj obrázku: pixabay.com

žiadne príspevky na zobrazenie