Ak vám redne obočie, nikdy toto nerobte, hovoria odborníci

0
Ak vám redne obočie, nikdy toto nerobte, hovoria odborníci
Ako si udržať obočie plné a mladistvé aj v staršom veku? Určite ste už počuli, že obočie je rámom tváre. Vďaka svojmu tvaru, dĺžke a farbe môže vaše obočie krásne doplniť vaše črty a pripraviť pôdu pre ohromujúci make-up alebo vylepšiť vzhľad „bez make-upu“.
Udržať si dokonalé obočie však môže byť náročné – najmä ak vám rednú nielen vlasy, ale aj obočie. Ak je to tak, nebojte sa. Rozprávali sme sa s odborníkmi na obočie a trichológmi, ktorí študujú vlasy a pokožku hlavy, aby sme vám pomohli udržať vaše obočie čo najbujnejšie.

4 užitočné kozmetické hacky, ktoré používajú všetci vizážisti

Ak vám obočie redne, vyhnite sa laminácii obočia

Ak existuje jeden estetický zákrok, ktorý sa tento rok ujal našich sociálnych sietí, je to laminácia obočia, ktorá je podľa Allure neinvazívnym spôsobom na vyrovnanie a vyhladenie obočia.
Počas tohto procesu kozmetička nastaví vaše chĺpky tak, aby vytvorili plnší vzhľad, ktorý vyzerá, akoby ste mali na sebe gél na obočie 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Účinky laminácie obočia trvajú približne dva mesiace, vďaka čomu je mimoriadne príťažlivá, najmä pre tých, ktorí majú rednúce obočie. Bohužiaľ to nemusí byť vaša najlepšia voľba.
„Ak je cieľom dorásť si vlastné obočie, potom by som odporučil vyhýbať sa agresívnym chemikáliám, ako je laminácia obočia,“ hovorí Tiffany Young, certifikovaná trichologička a generálna riaditeľka Thin Hair Thick. „Niektoré riešenia používajú rovnaké chemikálie ako roztok trvalej, ktoré môžu narušiť prirodzený proces rastu a spôsobiť zápal na citlivej pokožke.“ Suchosť z procedúry môže tiež spôsobiť lámanie chĺpkov.
oko
pixabay.com

Odstráňte drsné peelingy zo svojej starostlivosti o pleť

Okrem procesu laminácie obočia je dôležité si uvedomiť, že produkty, ktoré používate pri každodennej starostlivosti o pleť, môžu ešte viac zvýšiť rednutie obočia. Joey Healy, zakladateľ Joey Healy Eyebrow Studio v New Yorku, navrhuje vyhnúť sa akémukoľvek druhu peelingu alebo drsnému čistiaceho prostriedku, ktorý má mechanickú exfoliáciu.
„Ak vám už obočie redne, znamená to, že chĺpky vypadávajú rýchlejšie, ako by mali – a nechcete ich už ďalej uvoľňovať,“ vysvetľuje. Healy tiež poznamenáva, ak používate tieto produkty, aby ste sa vyhli oblasti obočia, takže v tejto oblasti je menšie trenie.

Vynechajte domácu pinzetu, voskovanie a navliekanie

Ak nás niečo naučili 90. roky, tak to, že nadmerné vytrhávanie a voskovanie obočia môže spôsobiť trvalé poškodenie. „Vo väčšine prípadov je najlepšie navštíviť profesionála – najmä preto, že nepracujete s takým množstvom vlasov, koľko by ste chceli,“ hovorí Healey.
Poznamenáva, že ak potrebujete opraviť svojpomocne, tweezing je vašou najlepšou možnosťou zo všetkých troch. Jeho najlepší tip? Buďte opatrná. „Klipovanie a strihanie pri dobrom svetle je v poriadku a pamätajte, že menej je vždy viac,“ hovorí. „Ak uvidíte chĺpok, s ktorým si nie ste istá, netrhajte ho.“
Zvážte však osobnú návštevu odborníka na obočie, pretože to mu umožní posúdiť tvar vášho obočia a typ vlasov, aby vytvoril plán, ktorý je prispôsobený vašim potrebám. Potom môžete nechať zväčšovacie zrkadlo doma.
pixabay.com

Investujte do produktov na vylepšenie obočia.

Najlepšia vec, ktorú radí tím odborníkov, je, že rednutie obočia sa dá zlepšiť. Najprv by ste si mohli kúpiť rastové sérum na posilnenie chĺpkov. Healy odporúča také, ktoré je bez hormónov, parabénov a plné peptidov, ako napríklad sérum na renováciu obočia. Ako prirodzenú alternatívu Young navrhuje natrieť obočie tenkou vrstvou ricínového oleja.
Rícínový olej je prírodný derivát z ricínových bôbov a obsahuje mastnú kyselinu, kyselinu ricínolejovú, ktorú obočie miluje,“ hovorí. Opätovný rast mladých tónov môže trvať až osem týždňov, ale olej môže dočasne naplniť vlasový kmeň, aby obočie vyzeralo plnšie.
Ak máte záujem o viac kozmetický prístup, existujú spôsoby, ako vylepšiť hru s make-upom a vytvoriť tak nadýchanejšie obočie. „Dobrý tónovací gél je tiež dôležitý,“ hovorí Healy. „Tónované gély vám pomôžu tým, že zvýraznia každý malý vlások, aj keď je svetlý. Pomôže aj tým, že pridá viac textúry a bude vyzerať plnšie.“
Zdroj: bestlifeonline.com

žiadne príspevky na zobrazenie