Aká slovenská značka získala „potravinárskeho Oscara“?

0
Aká slovenská značka získala „potravinárskeho Oscara“?
Divas drink na vystave

Jedna slovenská značka a dve ocenenia – jedno na najväčšej medzinárodnej potravinárskej výstave v Paríži a druhé v podobe zlatej hviezdy na Great Taste. DIVAS drink INTERNATIONAL sa dostal do výberu poroty nezávislých odborníkov SIAL Innovation Selection 2018 s nápojom Melon Drink a zároveň získal ocenenie Great Taste za jedinečnú chuť bylinkového čaju ROOIBOS.

Úspech na výstave SIAL v Paríži

Slovenský výrobca funkčných nápojov DIVAS drink si vyslúžil ďalší veľký úspech na svetovej úrovni. Získal „potravinárskeho Oscara“ na výstave SIAL v Paríži. Úspech zožala tohtoročná novinka Melon Drink HYDRATE + kyselina hyalurónová – dostala sa do exkluzívneho výberu SIAL INNOVATION SELECTION 2018. Nápoj, ktorý v sebe spája jedinečné účinky kyseliny hyalurónovej s pozitívnymi vlastnosťami čerstvých melónových štiav nenájdete nikde na svete.

Výstava SIAL v Paríži
Výstava SIAL v Paríži

Nezávislá porota odborníkov vyberala spomedzi 2355 prihlásených produktov z celého sveta! Podľa slov profesionálov, bude „tento ročník výstavy SIAL Paris znamenať veľký comeback chuti“.

„Sme maximálne nadšení, že sme sa opäť dostali do výberu SIAL Innovation Selection 2018, teraz môžeme konečne povedať, že každý jeden z našich 4 produktových radov získal ocenenie. Je to absolútne úžasné a nemohli by sme byť pyšnejší! Zároveň je to pre nás ďalšie potvrdenie, že to, čo robíme, robíme dobre, a preto budeme pokračovať vo vývoji a výrobe ďalších inovatívnych produktov v kategórii funkčných nápojov.“ hovorí Peter Tarnóczy, zakladateľ značky Diva’s for Women.

Prečítajte si aj článok o tom, ako byť štíhla

Melon Drink HYDRATE+ kyselina hyalurónová

Melónový nápoj HYDRATE+ kyselina hyalurónová je nealkoholický nápoj vyrobený z NFC (not from concentrate) melónovej šťavy a ďalších ovocných NFC štiav s pridanou kyselinou hyalurónovou. Funkčný nápoj Melon Drink bol vyvinutý s cieľom doplniť kyselinu hyalurónovú tou najprirodzenejšou cestou – pomocou pitného režimu. Hlavnou myšlienkou vývoja produktu bolo teda poskytnúť možnosť prirodzenej rehydratácie pokožky. Bez pridaného cukru alebo sladidiel, s vynikajúcou a osviežujúcou chuťou. Aktuálne sú na trhu tri možné varianty: vodný melón s malinou, žltý melón s hruškou a kantalup melón s mangom.

Melon Drink
Melon Drink Hydrate+

Najväčšia svetová výstava potravinových inovácií SIAL Paríž

V roku 2018 bude SIAL Paríž ešte väčším zdrojom inšpirácie pre svetový potravinársky priemysel než kedykoľvek predtým. 7 020 spoločností z viac ako 109 krajín odprezentuje svoje produkty odborníkom v oblasti maloobchodu a potravinárstva. Všetky druhy potravinových výrobkov, od ingrediencií cez zariadenia až po konečné produkty, sa budú prezentovať v rámci 21 sektorov výstavy.

Ďalšie ocenenie – Great Taste

Great Taste, najuznávanejšie potravinárske ocenenie na svete, ktoré oslavuje to najlepšie v oblasti jedál a nápojov, oznámilo víťazov za rok 2018. Z celkového počtu 12 600 produktov, získala spoločnosť DIVAS drink INTERNATIONAL ocenenie 1 hviezdou Great Taste, čo v preklade znamená, že porota ocenila „fantastickú chuť“ Diva’s bylinkového čaju ROOIBOS: „Zlatistá tekutina vyzerá lahodne. Vôňa silno pripomína rooibos, ovocné šťavy sú zjavné, najmä jablko – avšak uvedomujeme si, že tam žiadne jablko nie je! Dali by sme si veľký pohár s drveným ľadom a plátkom limetky. Príjemný drink.“ hodnotí porota.

Vďaka viac než 500 na slovo vzatým odborníkom, potravinárskym kritikom, kuchárom, šéfkuchárom, majiteľom reštaurácií a výrobcom, ako aj celému radu spisovateľov a novinárov, je súťaž Great Taste všeobecne uznávaná ako najrešpektovanejšia schéma akreditácie potravín farmárov a výrobcov prémiových inovatívnych potravín. Podobne ako vyznamenanie, je nezameniteľný čierno-zlatý odznak Great Taste symbolom produktu s vynikajúcou chuťou, produktu, ktorý prešiel slepým testom stoviek porotcov v priebehu mnohých hodín.

Herbal Tea ROOIBOS

Pravý čajový výluh z bylín s malinou a medovkou. Nealkoholický nápoj pripravený z výluhu z čaju rooibos ochutený ovocnými šťavami a extraktom z medovky. Obsah ovocia: min. 26 %.

ROOIBOS (Aspalathus linearis) oceníte pri bolestiach hlavy, nespavosti, kožných ťažkostiach alebo alergii, mierny vyčerpanie z prílišného stresu, pôsobí na zníženie krvného tlaku a upravuje trávenie. Celkovo posilňuje imunitný systém a odstraňuje z tela škodlivé látky. Pôsobí proti depresiám a znižuje hladinu cukru v krvi. Neobsahuje kofeín, preto nezaťažuje srdce a predsa poskytuje telu dostatok energie.

Herbal Tea Rooibos
Herbal Tea Rooibos

„Pevne veríme, že všetko toto uznanie od odborníkov v oblasti potravín a nápojov na svetovej úrovni nám pomôže nájsť spoľahlivých medzinárodných partnerov a spoločne tak budeme budovať úspešnú medzinárodnú distribúciu značky Diva’s for Women“, povedal Peter Tarnóczy.

 

 

žiadne príspevky na zobrazenie