Akčná jazda: Zvládli by ste riziko podnikania?

0
Akčná jazda: Zvládli by ste riziko podnikania?

Radi jazdíte? Nová relácia Akčných žien sa volá Akčné ženy za volantom je potom určená práve vám! Dve akčné ženy, jedno pekné auto a zaujímavý rozhovor o podnikaní.

PR manažérka Katarína Kukurová sa rozprávala s podnikateľkou Ivanou Brutenič. Ivana má za sebou bohatú kariéru, je headhunterkou a odborníčkou na sociálnu sieť LinkdeIn. Dámy v našej prvej relácii testovali auto Range Rover Velar. Partnerom relácie je TOP AUTO PREMIUM. Ivana si pochvaľovala priestor v aute a zamierila rovno na Tyršovo nábrežie, lebo má rada prírodu a vodu. Keďže veľa pracuje s počítačom, obľubuje, keď si môže výjsť do prírody.

V ktorej úlohe sa Ivana cíti najlepšie?

Ivana je koučka, mentorka, ale aj dlhoročná headhunterka. Ktorá pozícia je jej najbližšia? Ivana s úsmevom pripomenula, že jej aj manželkou a matkou, to sú roly, ktoré sú pre ňu veľmi dôležité. Definuje ju to, že robí veľa vecí a že robí, čo ju baví. Jej srdcovou záležitosťou je sieť LinkedIn a poradenstvo. Napĺňa ju práca s ľuďmi, hľadanie šikovných ľudí a tvorba stratégií pre klientov.

Ako to vyzerá v praxi? Ako ľudí nakopnúť, aby niečo zmenili?

Ivana už väčšinou už vie, čo pri klientoch zaberá. Sedem rokov robí stratégie a má bohaté skúsenosti. Podniká spoločne so sestrou a obe už vedia, čo funguje. Dokážu previesť klientov celým procesom tak, aby prišli k výsledkom. Na začiatku si stanovia ľudia ciele a Ivanu vždy teší, keď ich aj dosahujú.

Ako pracovať na sebe a vybudovať si to svoje?

„Nikdy som nebola zamestnaná na trvalý pracovný pomer,“ vraví Ivana. „Odjakživa som pracovala.“ Počas školy si privyrábala učením angličtiny a keď mala 18 rokov, rozhodla sa odcestovať do Ameriky cez program Work and Travel. A rodičia, ktorí tiež pôsobia v pondikateľskom prostredí, ju v tom len prodporili. Ivana spomína, že aj keď zakladala firmu, nikto ju neodhováral a tiež cítila podporu rodiny.

V relácii sa tiež dozviete:

  • prečo je podnikanie je o riziku,
  • kedy je najlepšie začať podnikať,
  • čo by povedala svojmu začínajúcemu ja,
  • čo je základom pri začiatkoch v podnikaní,
  • koľko času zaberie podnikanie a koľko sa toho musíte naučiť,
  • ako sa jej darí skĺbiť prácu podnikateľky a matky,
  • čo „vyhrala v lotérii“,
  • čo rada robí počas šoférovania.

VIDEO NÁJDETE TU.

Auto poskytlo TOP AUTO PREMIUM.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu