Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

AKČNÉ TIPY AKČNÉ ŽENY ZA VOLANTOM S PEUGEOT MAGAZÍN ODPORÚČANÉ

Akčne a bezpečne: Ako zaparkovať na prvý raz dobre?

Zdieľať

“Zastaviť a vystúpiť na blikačkách nie je žiadna hanba,” hovorí Lucia Solomon zo spoločnosti SuperDRIVE. Asistuje jej Zuzana Lieskovcová, dlhoročná navigátorka relly. V piatej časti seriálu Akčne a bezpečne budú  dámy riešiť tému parkovania – ako bezpečne a bez stresu parkovať.

Relácia Akčne a bezpečne vznikla v spolupráci Peugeot Slovensko a SuperDRIVE.

Ako je na tom Zuzana s parkovaním? “Celkom fajn, ale trošku mi robí problém paralelné. Ale od toho si tu ty, aby si nám dala niekoľko rád do života,” hovorí s úsmevom Zuzana Lucii.

Smerovky dávame hneď

“Keď už ideme do uličky, v ktorej chceme parkovať, tak smerovku na tú stranu, kam ideme, si dáme hneď, aby sme informovali vodičov, ktorí idú za nami, že neodchádzame a budeme spomaľovať. Predídeme tým prekvapeniu alebo agresivite. Neustále si kontrolujeme aj spätné zrkadlá aby sme videli, čo sa okolo nás deje,” hovorí Lucia.

“A samozrejme, nesmieme zabúdať sledovať všetky vozidlá, či náhodou niekto nevychádza,” dodáva Zuzana. “Nemôžeme sa zameriavať len na jedno miesto,” pokračuje Zuzana.

“A ľudia presne toto robia, že si nevšímajú nič iné, žiadne dynamické objekty, pozrú sa na miesto a bez smerovky k nemu prídu, zabrzdia, vtedy dajú smerovku a začnú parkovať. A to je celé zle,” dopĺňa ju Lucia.

Ako zaparkovať kolmo (vedľa seba)?

“Každé miesto má parkovacie čiary. Tú prvú čiaru si označíme ako nula. Potom si označíme prvú a druhú a tretiu čiaru, pri ktorej si zastavíme. Potom by sme mali na prvú zacúvať presne do stredu parkovacieho miesta,” vysvetľuje Zuzana. Auto nastavíme tak, aby bola tá tretia čiara v rovnakej línii s volantom.

“Ja robím ešte jednu vec, že keď cúvam medzi menšie a väčšie autá, snažím spätnými zrkadlami parkovať vedľa seba. Aby ten, kto pôjde vedľa mňa, aby ma nebuchol. Skúsim tie speťáky vyrovnať vedľa seba, aby pri otváraní dverí nebol problém,” hovorí Zuzana.

Vo videu sa dozviete ešte:

  • ako zaparkovať medzi dve autá,
  • ako zaparkujete paralelne,
  • ako vieme, či sa dostaneme medzi dve autá.

Pozrite si ešte, ako znížiť riziká mŕtveho uhlu pri šoférovaní.

REDAKCIA

Sme akčné ženy a prinášame ti príbehy a články spoločne s ďalšími akčnými ženami, ktoré robia, čo milujú a rady o tom aj píšu. Podporujeme sa navzájom v našich snoch. V tom, čo nás napĺňa a robí nám radosť. Pridaj sa k nám: https://akcnezeny.sk/registracia/ Spoločne vytvárame magazín, stretávame sa online a rovnako offline na vzdelávacich a motivačných podujatiach, ktoré organizujeme. IG: #zenyktorerobiacomiluju #akcnezeny #akcnemamy #vzdelavanie #biznis #kariera

  • 1

Zanechaj nám svoj komentár

X