Akčné ženy na veľtrhu Interbeauty

0
Akčné ženy na veľtrhu Interbeauty
akcne zeny interbeauty incheba

Bratislava 8. október 2018Akčné ženy pripravili pre kozmetický veľtrh – Interbeauty špeciálny program plný inšpiratívnych a obdivuhodných žien z rôznych odvetví, ktoré robia čo milujú a podelili sa o svoje cenné skúsenosti a praktické rady.

Akčné ženy sa po prvý raz zúčastnili kozmetického veľtrhu Interbeauty v Bratislave. Špeciálny sobotný program so 14-timi akčnými ženami sa niesol v duchu motivácie, inšpirácie, podnikania, vzdelávania, krásy a zdravia. Na pódiu sa predstavili inšpiratívne dámy, ktoré odhalili svoje životné príbehy a podelili sa aj o rady ako začať robiť to, čo nás napĺňa a prináša radosť.

Robme to, čo nás baví a to, v čom sme dobrí. Je jedno, či podnikáme, alebo pracujeme. Ak človek robí to čo ho baví, potom príde úspech aj peniaze, lebo nezáleží na tom, či si kuchár, právnik, ekonóm, alebo kaderník. Všetci sa máme dobre, keď sa zamyslíme, ak robíme to, čo nás napĺňa. To je základ. Podnikám už niekoľko rokov a tešíme sa z toho, keď sa človek rozhodne, priestor tu je. Ak človek úprimne niečo chce, tak to jednoducho dokáže,“ povedala Oľga Bušo, podnikateľka roka 2017.

V živote sa riadim mottom mojej mamy: „Čím viac toho máme, tým viac toho zvládneme.“ Pocit samoživiteľky mi dodal odvahu a podnikateľské príležitosti prišli samé,“ prezradila Aneta Parišková, moderátorka a podnikateľka, ktorá bola hlavnou hostkou sobotného programu.

Aneta Parišková
Foto: Aneta Parišková

V živote môžu nastať aj veci, o ktorých sa ťažko hovorí. Autorka knihy Mengeleho dievča Veronika Homolová Tóthová opísala ako vznikla kniha a poradila ako hovoriť o ťažkých veciach : „Ťažké veci sa dejú stále a vždy je najťažšie práve to, čo riešite vy. Občas sa môže stať, že vec, ktorá sa stane vám, bude tak ťažká, že nikto ďalší o tom nebude chcieť nič počuť. Pri rozprávaní s ľuďmi, ktorí prežili naozaj ťažké osudy, som sa naučila, že o ťažkých veciach treba rozprávať jednoducho, nabrať v sebe odvahu a opýtať sa. Mnoho ľudí je pripravených odpovedať, len čakajú na otázku, pretože sami od seba sa buď hanbia, alebo majú pocit ako keby otravovali svojím príbehom, či pocit, že nechceme počuť ten naozaj surový príbeh a vy im musíte dať najavo, že to počuť chcete a že to unesiete. Treba si uvedomiť ešte jednu vec, že oveľa väčšiu silu potrebujú oni na rozprávanie ako vy na počúvanie.

Veronika Homolová Tóthová
Foto: Veronika Homolová Tóthová

Na pódiu vystúpila aj nutričná poradkyňa Mirka Luberdová, ktorá pomáha rodinám v oblasti stravovania. „Náš spôsob života sa veľmi zmenil, veľmi sa zrýchlil, je extrémne sedavý, výdaj kalórií máme veľmi nízky, a ak aj máme, tak častokrát je umelo tvorený. Máme veľa možností ako jesť kvalitné jedlo a potraviny, no veľkú úlohu zohráva aj genetika. Mali by sme venovať príprave jedla energiu, lebo ona sa vráti,“ prezrádza. Vo svojej prednáške hovorila o tom, čo všetko závisí od spôsobu stravovania a aký to má dopad na kvalitu života, aj o tom, že sezónnosť a lokálnosť potravín nie sú len pojmy.

Podnikateľka roka 2016 Julianna Hložek Grmanová porozprávala aká dôležitá je vnútorná krása ženy a akú výnimočnú úlohu zohráva kyslík v ľudskom v tele, ktorý má hojivé účinky. Pri pití kyslíkovej vody tzv. OxyWater sa kyslík dostáva tráviaceho traktu, pozitívne pôsobí na zdravie a zlepšuje zdravotné výsledky, pleť, dodáva energiu a zvyšuje kvalitu života.

Ako zvládať podnikanie a popritom svoju rodinu? O rady a tipy sa podelila akčná mama 8 detí Nika Macinská, ktorej začiatky podnikania neboli ľahké: „Nebolo to o tom, že mám niečo vysnívané, že mám sen, ktorý viem premeniť, ale hľadala som samu seba a firmu som založila, keď som mala 6 detí.

Nika Macinská
Foto: Nika Macinská

Účastníčky veľtrhu si zacvičili tvárovú jogu s profesionálnou inštruktorkou Zuzanou Ondrisovou. Ako sa udržať fit pomocou najprirodzenejšieho pohybu Nordic Walking predviedla Katarína Arendáš aj s ukážkou správnej chôdze. Podnikateľka Andrea Huljaková porozprávala o vlastnom projekte Mladí a úspešní, ktorý vybudovala popri štúdiu. Katarína Dúbravská sa podelila o svoje pracovné skúsenosti, ako viesť tím ľudí, o dôležitosti tímovej práce, ale aj o tom, ako nájsť rovnováhu medzi prácou a rodinou.

Paula Oboňová predstavila svoje ručne maľované hrnčeky Hrnček od Polin, ako vyzerá hand made práca aj samotná maľba. Koučka a lektorka Janette Šimkovičová rozprávala o tom, že každý má schopnosti pracovať na sebe a plne rozvíjať aj svoj skrytý potenciál a každý sa môže stať lepšou verziou samého seba. Ako premeniť nápad na podnikanie a aké sú podnikateľské začiatky? O tom porozprávala Ivica Rozehnal, zakladateľka značky RIVICA. Osobná stylistka Alexandra Vrábelová ukázala, ako si vybudovať efektívny šatník podľa typu postavy a farebnej typológie.

akcne zeny incheba
Na foto zľava: Tami Gončárová, Kararina Arendáš, Alexandra Vrábelová, Zuzana Kuchárová, Ivica Rozehnal

Na účastníčky čakal pestrý sprievodný program aj v stánku Akčných žien, ktoré sa mohli pripojiť k networkingu s akčnými ženami, ktoré vystúpili na pódiu, influencerkami  – Ivana Stanclová, Mirka Germanová,  Alexandra Drugdová, odborníčkami vo svojej oblasti – Tamara Gončárová a Zuzana Csontos, a získať tak cenné rady a tipy v oblasti podnikania, brandingu, strategickej komunikácie, koučingu, ale aj zdravia, módy, či finančnej gramotnosti. Počas troch dní na Interbeauty prebiehali súťaže a workshopy.

Na Interbeauty sme priniesli koncept networkingovej obývačky, v ktorej sa počas celých troch dní stretávali zaujímavé ženy, vymieňali si kontakty a zároveň prebiehal sprievodný program v podobe rôznych diskusií a workshopov. Vytvorili sme bohatú dramaturgiu na pódiu zostavenú zo štrnástich inšpiratívnych žien, pestrých rozhovorov a prednášok. Napriek tomu, že sa celá akcia niesla v znamení vonkajšej krásy, hlavný program zameraný na motiváciu, vnútornú pohodu a krásu ocenili nielen naše čitateľky, ale i bežní návštevníci podujatia v Inchebe,“ uzatvára Martina Novotná, zakladateľka projektu Akčné ženy.

Martina Novotná, Janette Šimková, Martina Beňová
Na foto zľava: Martina Novotná, Janette Šimková, Martina Beňová

Projekt Akčné ženy  – sme komunita akčných žien, ktorá sa podporuje navzájom vo svojich snoch, v tom, čo nás skutočne napĺňa a robí nám radosť. Našim cieľom je poskytovať pravidelnú inšpiráciu a zároveň spájať komunitu, ktorá má rovnaké záujmy. Venujeme sa predovšetkým téme podnikanie, vzdelávanie a kariéra. Podporujeme sa navzájom online aj naživo. Spoločne vytvárame magazín www.akcnezeny.sk, organizujeme inšpiratívne i vzdelávacie podujatia a vymýšľame nové projekty. Sme tu pre všetky, ktoré túžia po zmene a chcú rásť.

žiadne príspevky na zobrazenie